ایستادگی در چهار راه فكه

ایستادگی در چهار راه فكه

عراقی‌ها تقریباً ۲۰۰ دستگاه از تانک‌های‌شان به سمت ما آرایش گرفته و جلو می‌آمدند. در مقابل آن همه تانک دشمن، فقط ۶ دستگاه تانک از نیروی احتیاط ما جلوی آن‌ها را گرفته بود! تانک‌های دشمن «تی ۷۲» بود که گلوله‌ی «آر.پی.جی» یا تانک کالیبر ۹۰ به آن‌ها اثر نمی‌کرد، به هر حال با ایستادگی همه‌ی نیرو‌های یگان، عراقی‌ها همان‌جا متوقف شدند و نتوانستند جلوتر بیایند.

کد خبر: ۲۶۹۸۰۰

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۹ - 25December 2017

به گزارش دفاع پرس از کرمانشاه، کتاب «خاطرات امیران» شامل مجموعه خاطرات جمعی از امیران ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس است که توسط اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه جمع‌آوری و تدوین شده است.

خاطره زیر برگرفته از این مجموعه و از خاطرات امیر «منوچهر کاظمی» از پیشکسوتان و فرماندهان دوران دفاع مقدس استان کرمانشاه است.

... اواخر تیرماه سال ۱۳۶۷ گردان ما در منطقه‌ی «فکه» مستقر شده بود. عراقی‌ها قصد داشتند در این منطقه عملیاتی را انجام دهند. گردان ما نیز تمام تمهیدات لازم برای مقابله با حمله‌ دشمن را در نظر گرفته بود.

۳۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ بود، صبح زود از خواب بلند شدم تا وضو بگیرم و نماز بخوانم که یک دفعه سروصدای عجیبی در ضلع شمالی منطقه‌ی ما (منطقه «پیچ انگیزه»، «چم هندی»، «ربوط» و «چم سری») بلند شد. انگار ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر هم‌زمان به طبل می‌کوبیدند! بعد از بررسی و کسب اطلاعات، متوجه شدیم تعدادی از نیرو‌های ما با عراقی‌ها در ضلع شمالی درگیر شده‌اند. این در حالی بود که ما در جبهه‌ی روبه‌روی خودمان با عراقی‌ها درگیری نداشتیم. درگیری این نیرو‌ها با دشمن تا ساعت ۲ و ۳ بعدازظهر ادامه داشت. در طول این مدت عراقی‌ها به جاده «جمهوری» در تنگ «ابوغُریب» رسیده و از آن‌جا مسیرشان را به طرف چهار راه فکه تغییر داده بودند تا از پشت سر ما را غافل‌گیر کنند.

به ما اطلاع دادند که عراقی‌ها در حال پیشروی به طرف منطقه شما هستند، به دستور فرمانده‌ گردان تعدادی از نیرو‌های احتیاط رفتند تا جلوی پیشروی عراقی‌ها را بگیرند و مانع از سقوط ستاد گردان شوند.

درگیری در جاده جمهوری و ۴ کیلومتر دورتر از ستاد گردان بین نیرو‌های احتیاط گردان ما و عراقی‌ها شروع شد. عراق با لشکر گارد ریاست جمهوریش حمله کرده بود. در این حمله، تانک‌ها و بالگردهای‌شان هم از آن‌ها حمایت می‌کردند. یگان احتیاط گردان ما موفق شد تا ساعت ۷ غروب جلوی پیشروی سریع دشمن را بگیرد. اگر آن‌ها نبودند دشمن به راحتی می‌توانست چهارراه فکه را گرفته و تعداد زیادی از نیرو‌های ما را اسیر کند.

ساعت ۱۰ شب بود که آتش عراقی‌ها شدت بیشتری پیدا کرد، به‌طوری که از روبه‌رو، روی سرمان آتش می‌ریختند و وجب به وجب منطقه را می‌زدند. همه جا پر شده بود از صدای انفجار و زبانه‌های دود و آتش.

حوالی ساعت یک نیمه شب بود که سرهنگ «شهریاری» رئیس رکن ۳ لشکر به محل استقرار ما آمد و گفت: «تیپ و یگان شما در محاصره‌ی دشمن است. هر طوری شده خودتان را به چهار راه فکه برسانید و پشت سر ستاد گردان، منطقه را ترک کنید!»

ایستادگی در چهار راه فكه

به بچه‌های گروهان تانک گفتم: «خیلی زود تانک‌ها را مهمات‌گیری و وسایل‌تان را جمع کنید، باید هر چه زودتر حرکت کنیم.»

در آن اوضاع و احوالی که آتش دشمن همچنان روی مواضع ما می‌بارید، گروهان تانک را چراغ خاموش حرکت دادیم تا عراقی‌ها متوجه رفتن ما نشوند. برای این‌که راه را گم نکنیم، به یکی از درجه‌دار‌های وظیفه گفتم: «چراغ قوه‌ای ببر و جلوتر از تانک‌ها بدو؛ هر جا که خسته یا تشنه شدی یا مشکلی برایت پیش آمد، چراغ‌قوه را به سمت من برگردان.» درجه‌دار شروع به دویدن کرد. یک کیلومتر که می‌دوید، علامت می‌داد. از شدت گرمای هوا، تمام بدنش خیس عرق شده بود ما هم به او آب می‌دادیم و هر جایی که احساس خستگی می‌کرد، با نفر بعدی تعویضش می‌کردیم. به هر زحمتی که بود به جاده‌ی آسفالت رسیدیم. روی جاده چراغ تانک‌ها را روشن کردیم و خودمان را به چهار راه فکه رساندیم.

هوا تقریباً گرگ و میش شده بود که نیرو‌ها را در منطقه مستقر کردم. چون شب قبل را نخوابیده بودم، پلک‌هایم بدجوری سنگینی می‌کرد. به معاونم گفتم: «من همین جا روی صندلی تانک می‌خوابم، اگر اتفاقی افتاد، بیدارم کن.»

هنوز چشم‌هایم گرم نشده بود که دشمن با کاتیوشا، چهارراه فکه را زیر آتش گرفت. برای یک لحظه احساس کردیم در دره‌ای گرفتار شده‌ایم، صدای تیرانداز‌ی‌ها را می‌شنیدیم، اما چیزی نمی‌دیدیم!

به سرعت از ارتفاع روبه‌روی‌مان که به «برغازه» منتهی می‌شد بالا کشیدیم و تانک‌های‌مان را مستقر کردیم. باور کردنی نبود، کیپ تا کیپ دشت پر شده بود از تانک‌های عراقی! تقریباً ۲۰۰ دستگاه از تانک‌هایشان به سمت ما آرایش گرفته و جلو می‌آمدند. در مقابل آن همه تانک دشمن، فقط ۶ دستگاه تانک از نیروی احتیاط ما جلوی آن‌ها را گرفته بود! باید برای نجات آن‌ها کاری می‌کردیم. برای همین دهن‌بند تانک‌ها را باز کرده و از روی ارتفاع به سمت دشمن تیراندازی کردیم. با تیراندازی ما ۶ دستگاه تانک خودی از فرصت استفاده کرده و به عقب آمدند. در همین بین یکی از نفربر‌های دشمن مورد اصابت تیر نیرو‌های ما قرار گرفت و منهدم شد. عراقی‌ها هم که متوجه حضور ما روی ارتفاع شده بودند، شروع به تیراندازی کردند.

به بچه‌ها دستور دادم که به طرف یال عقب‌تر ارتفاع «برغازه» بروند. رفتن به آن‌جا فقط از طریق جاده ممکن بود، این کار را کردیم و در بالاترین ارتفاع آن مستقر شدیم. هر چه گلوله داشتیم به سمت دشمن شلیک کردیم، حتی گلوله‌های کف تانک را در آوردیم و شلیک کردیم؛ اما هر چه به تانک‌های عراقی گلوله می‌زدیم، کمانه می‌کرد. تازه فهمیدیم که آن‌ها تانک‌های «تی ۷۲» را به منطقه آورده‌اند که گلوله‌ی آر.پی.جی یا تانک کالیبر ۹۰ میلی‌متری به آن‌ها اثر نمی‌کرد.

تعدادی از نیرو‌های پیاده‌مان را در یال جلوتر مستقر کردیم تا با تیربار و آر.پی.جی به دشمن شلیک کنند. عراقی‌ها هم تمام توان‌شان را گذاشته بودند که هر طوری شده، جلوتر بیایند. خوشبختانه نقطه‌ی قوت ما این بود که از لحاظ استراتژیکی جای حساسی مستقر شده بودیم به طوری که خودرو‌ها و نفربرهایشان را به راحتی می‌زدیم، از طرفی عراق در اواخر جنگ به فکر گرفتن منطقه نبود، بلکه قصد داشت حداکثر تلفات را به ما وارد کرده و نیرو‌های ما را به اسارت بگیرد تا در هنگام تبادل اسرا برگ برنده دستش باشد. به هر حال با ایستادگی همه‌ی نیرو‌های یگان، عراقی‌ها همان‌جا متوقف شدند و نتوانستند جلوتر بیایند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:18 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

روایت سه یار دیرین انقلاب از مدرسه حقانی تا شهادت

روایت سه یار دیرین انقلاب از مدرسه حقانی تا شهادت

شهید عبدالله میثمی به همراه برادر شهیدش حجت‌الاسلام رحمت‌الله میثمی و شهید حجت‌الاسلام مصطفی ردانی‌پور به قم هجرت کرد، تا از دریای بیکران دانش در حوزه علمیه بهره‌مند شود. آن سه یار با هم به مدرسه حقانی وارد شدند و با هم عهد کردند که همه جا با هم باشند.

کد خبر: ۲۷۱۰۰۸

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۰ - 25December 2017

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: سخن و قلم وقتی به تفسیر ایثار می‌رسد، کلام از بیان آن عاجز و قلم از به تصویر کشیدن آن ناتوان می‌شود. رهروان راه خدا، سالکان طریق عشق و مخلصان درگاه معبود را تنها باید دریافت که قلم هرگز قادر نیست صفات و روحیات با صفای مردان خدا را بازگوید. از این مردان شایسته خدا، شهید حجت الاسلام عبدالله میثمی مسئول دفتر نمایندگی امام در قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) بود که به راستی سخن گفتن از او آسان نیست.

شهید عبدالله میثمی در سنین نوجوانی با همکاری جوانان و نوجوانان مخلص، انجمنی دینی و خیریه را تشکیل داد و عملا نقش ارشاد همسالان خویش را با آموزش قرآن و آشنا ساختن آنان با خیانت‌های رژیم شاهنشاهی نسبت به اسلام و مسلمین بر عهده گرفت.

روایت سه یار دیرین از مدرسه حقاتی تا شهادت

در سال تحصیلی 54 ـ 53 به همراه برادر شهیدش حجت الاسلام رحمت الله میثمی و شهید حجت الاسلام مصطفی ردانی‌پور به قم هجرت کرد تا از دریای بیکران دانش در حوزه علمیه بهره‌مند شود. آن سه یار با هم به مدرسه حقانی وارد شدند و با هم عهد کردند که همه جا با هم باشند.

ماه‌های پایانی سال تحصیلی بود که ساواک در تعقیب شهید میثمی به مدرسه حقانی یورش برد و او را همراه عده‌ای از طلاب مبارز دستگیر ساخت. وی شکنجه‌های بسیاری را در زندان‌های رژیم ستمشاهی تحمل کرد ولی با ثبات کامل در عقیده‌اش بدون ذره‌ای نرمش در برابر دژخیمان شاه استقامت کرد.

روایت سه یار دیرین از مدرسه حقاتی تا شهادت

شهید عبدالله میثمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی را در کردستان گذراند و با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یاسوج توسط یار شهیدش حجت الاسلام مصطفی ردانی‌پور به یاسوج هجرت کرد تا در کنار برادران پاسدار و عشایر محروم به سازندگی بپردازد.

روایت سه یار دیرین از مدرسه حقاتی تا شهادت

شهید رحمت الله میثمی

او سهم بزرگی در ثبات سیاسی و نظامی منطقه داشت و خدمات او را روستائیان و عشایر بویر احمد به خوبی می‌دانند. وی به مستمندان و خانواده‌های شهدا کمک می‌کرد. همچنین در تشکیل بسیاری از نهادهای انقلاب اسلامی در استان سهم اساسی داشت و مسئولین برای مشورت او را بهترین ناصح و امین می‌شناختند.

وی پس از 30 ماه خدمت شبانه‌روزی به اسلام و انقلاب در یاسوج از سوی نماینده امام در سپاه به مسئولیت دفتر نمایندگی امام در منطقه 9 سابق (فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد) منصوب شد و با پشتکار فراوان به تلاش برای سازندگی ادامه داد.

در آن روزها یار شهید مصطفی ردائی پور به فیض شهادت نائل آمد و پس از چندی برادر دانشمند و فاضلش، حجت الاسلام شیخ رحمت الله میثمی در پیش روی او، هنگام خروج از سنگر برای تجدید وضو به شهادت رسید.

روایت سه یار دیرین از مدرسه حقاتی تا شهادت

حجت الاسلام مصطفی ردانی‌پور

30 ماه از خدمت او در شیراز نیز گذشت و وی از طرف نماینده امام (ره) در سپاه، مسئول دفتر نمایندگی امام راحل در قرارگاه خاتم الانبیاء شد.

وجود وی به راستی شمع محفل رزمندگان و سخنش الهام بخش فرماندهان و مسئولین جنگ بود. وی در خطوط مقدم نبرد، به خصوص در شبهای عملیات حضور داشت و می‌گفت که حضور ما در جبهه موجب قوت زانوی رزمندگان است.

با شروع عملیات کربلای 5 بارها اذعان داشت که: «ما مزد خویش را در این عملیات خواهیم گرفت» و عاقبت در همین عملیات از ناحیه سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و بعد از سه روز در 65.11.12 به شهادت رسید.

انتهای پیام/ 131


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:18 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در بابلسر

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در بابلسر

مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم یکشنبه 10 دی‌ماه در شهرستان بابلسر برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۷۱۵۶۹

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰ - 25December 2017

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در بابلسربه گزارش دفاع پرس از مازندران، مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم، یکشنبه دهم دی‌ماه ساعت 19 در آستان مقدس امامزاده بی بی سرروضه (ع) واقع در شهرستان بابلسر برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برپا می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:17 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تهران میزبان برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

تهران میزبان برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم پنج‌شنبه 7 دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۷۱۵۷۲

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۰ - 25December 2017

تهران میزبان برگزاری یادواره شهدای مدافع حرمبه گزارش دفاع پرس از تهران، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم، پنج‌شنبه 7 دی‌ماه ساعت 19 در حسینیه بیت‌الاحزان واقع در تهران، خیابان اشرفی اصفهانی، کوچه گلستان برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برپا می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:17 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

وصیت‌نامه شهید جلال نوبهار

وصیت‌نامه شهید جلال نوبهار/ مادرم! هنگام شهادتم برای فاطمه زهرا و زینب کبری گریه کن

شهید نوبهار در وصیت‌نامه خود آورده است: «مادرم! اکنون می‌خواهم از مرگم ناراحت نباشی، اگر می‌خواهی گریه کنی برای فاطمه زهرا و زینب کبری گریه کن. برای علی اکبر حسین (ع) گریه و زاری کن.»

کد خبر: ۲۷۱۵۲۳

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴ - 25December 2017

وصیت‌نامه شهید جلال نوبهار/ مادرم هنگام شهدادتم برای فاطمه زهرا و زینب کبری گریه کن

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «جلال نوبهار» اول فروردین ۱۳۳۸ در کازرون چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام ۱۸ فروردین ۱۳۶۶ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

یا مولای، انت المولی و انا العبد و هل یرحم العبد الا المولی

سلام و درود وافر خداوند سبحان به محضر مقدس، ولی عصر (عج) و نایب بر حق آن حضرت امام خمینی؛ درود خداوند نثار ارواح پاک و مطهر شهدای اسلام. امید است خداوند تبارک و تعالی این توفیق را به همه امت حزب‌الله، مسلمان و خداجوی کشورمان عنایت بفرماید تا از ارزش‌های متعالی اسلام، دفاع و نقش ارزنده‌ای در تداوم نهضت اسلامیمان داشته باشیم.

اما بعد حقیر با آگاهی تمام و ایمانی راسخ به وحدانیت خداوند متعال اعتراف می‌کنم و شهادت می‌دهم که محمد (ص) فرستاده اوست؛ همچنین اعتراف می‌کنم راهی را که انتخاب نموده‌ام از روی فهم و شعور و معرفت خویش بوده و این راه را به عنوان یک تکلیف اسلامی پیوسته بر دوش خود احساس می‌نمودم، اکنون که خداوند به من توفیق عطا فرموده و در این مسیر قرار گرفته‌ام از خدا می‌خواهم نصرت و یاریم دهد تا با قدرت هر چه تمام در مقابل دشمنان دینم ستیز کنم و آنگاه خداوند اگر لایق بداند خونم را آنچنان مظلوم‌وار بریزد که فردا در مقابل بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا مادر حسین (ع) مادر زینب کبری (س) روسیاه نباشم.

خدایا! خود شاهدی که همیشه آرزو داشتم در بستر و در ذلت جان ندهم، بلکه همواره از تو تمنا داشتم که جانم و خونم را که متعلق به خودت بود، در راه خودت فدا سازم، اگر در این مدت عمر نتوانستم رسالتی را که بر دوشم نهاده بودی پاسداری نمایم مرا ببخش.

پروردگارا! اعتراف می‌کنم که نتوانستم بنده‌ی خوبی برایت باشم.

پروردگارا! عنایتی کن تا بتوانم جبران گذشته را بنمایم، هر چند اکنون که به درگاهت خواهم آمد چیزی ندارم، هر چه بود و هر چه هست از آن توست.

خدایا! مرا ببخش و مرگم را شهادت در راه خودت قرار بده.

و، اما سخنی دارم با پدرم، آن که در تمامی زندگی و عمر خویش تلاش نمود تا من به جایی برسم.

پدر! امید است مرا ببخشی، من نتوانستم در طول این مدت زحماتت را جبران کنم؛ اما پدر یاد داری آن زمانی که مرا با کلام خدا و دعای علی (ع) انس دادی؟ امیدوارم با انتخاب راهم توانسته باشم زحماتت را جبران کرده باشم.

اما مادرم! تو بودی که با شیر پاک خود مرا بزرگ نمودی و تربیت کردی؛ پیوسته برای رسیدنم به سعادت تلاش نمودی. اکنون می‌خواهم از مرگم ناراحت نباشی، اگر می‌خواهی گریه کنی برای فاطمه زهرا و زینب کبری گریه کن. برای علی اکبر حسین (ع) گریه و زاری کن.

مادر! مگر خودت نبودی که مرا با نام حسین (ع) آشنا ساختی؟ اکنون از من مخواه که دست از دامن این محبان خدا بردارم.

مادر! من مظلومیت حضرت محمد مصطفی (ص) را در آنگاه که برپیشانی مبارک آن حضرت سنگ زدند در سینه دارم.

مادر! من مظلومیت علی مرتضی (ع) را در سینه دارم، من مظلومیت حسین (ع) و یارانش را در سینه دارم.

مادر! من نمی‌توانم مظلومیت زینب (س) را در سینه خود جای ندهم، آنگاه که نوای دختر علی مرتضی در کوچه‌ها و پس کوچه‌ها و خرابه‌های شام بلند می‌شد، اگر می‌خواهی عزادار باشی برای خاندان عصمت و طهارت عزادار باش، در مراسم عزاداری و سوگواریم مصیبت فاطمه زهرا و زینب کبری بخوانید.

و، اما سخنی با همسرم! امیدوارم که مرا ببخشید که همسر خوبی برای شما نبودم. امیدوارم که خدا شما را عاقبت به خیر کند. اگر خداوند فرزندی به ما عطا نمود نامش را هر چه خود دوست داشتی بگذار، و او را به روش صحیح تربیت نما؛ و سخنی دارم با خواهران و برادرانم: امیدوارم که آن‌ها هم مرا ببخشند. من به جرات می‌گویم که برادر خوبی برایتان نبودم، امیدوارم که آن‌ها برایم دعا کنند که خداوند از من راضی باشد.

در خاتمه از پدرم می‌خواهم که اعلام بدارند کلیه کسانی که احیانا نسبت به من بدهکارند، یا من به آن‌ها بدهکارم مراجعه نمایند، دفتری در مغازه هست شاید بعضی از آن‌ها در دفتر نوشته شده باشد و بعضی نوشته نشده باشد، هر قدر که آن‌ها اظهار نظر کردند از مالم برداشته شود و تحت اختیار آن‌ها گذاشته شود، بعد از این کار اگر مالی باقی ماند یک سوم آن را که متعلق به خودم هست برایم نماز و روزه بگیرند و بقیه طبق موازین اسلامی بین وراث تقسیم شود.

اگر در توان برادران و دوستان و نزدیکان بود مغازه را اداره کنند، در غیر این صورت هرطور که خود صلاح می‌دانید کار کنید.

از کلیه‌ی دوستان و آشنایان و نزدیکان، برادارنی که مرتب مزاحمشان می‌شدم و ایجاد دردسر می‌کردم عذرخواهی می‌کنم، آن‌ها هم دعا کنند که خداوند مرا ببخشد.

در پایان چقدر دلم می‌خواهد با امام خود سخن بگویم:

اماما! خداوند این توفیق را به من عنایت کرد و به امت حزب‌الله عنایت کرد که تو رهبر آن‌ها باشی.

خدایا! شنیده‌ایم آن زمانی که حربن ریاحی به شهادت می‌رسد حسین (ع) واسطه می‌شود بین حر و خدا.

اماما! از تو تمنا دارم واسطه شوی بین من و حسین (ع) و حسین واسطه شود بین من و خدا و برایم دعا کنی که مرگم شهادت در راه خدا باشد.

ان‌شاءالله که خداوند به تمامی خانواده‌های شهدا، اسرا و مفقودین صبر جزیل عنایت بفرماید.

امیدوارم که پرچم «لا اله الا الله» به دست توانای پیر جماران در دست مهدی (عج) قرار بگیرد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

انتهای پیام/ 181


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:17 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تشکر خانواده شهید علی خوش‌لفظ از رهبر انقلاب

تشکر خانواده شهید علی خوش‌لفظ از رهبر انقلاب

خانواده شهید علی خوش‌لفظ در پیامی از ابراز محبت رهبر معظم انقلاب به این خانواده تشکر کردند.

کد خبر: ۲۷۱۶۵۸

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵ - 25December 2017

تشکر خانواده شهید علی خوش‌لفظ از رهبر انقلاببه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، خانواده جانباز شهید علی خوش‌لفظ در پیامی از ابراز محبت رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارسال پیام تسلیت به مناسبت شهادت پدرشان تشکر کردند.

در این پیام آمده است:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین
با عرض سلام و ارادت خدمت مولا و مقتدایمان امام خامنه‌ای
پیام کریمانه حضرتعالی آرام بخش دل‌های ما و سایر بازماندگان و همرزمان شهید علی خوش‌لفظ گردید.

ملتمسانه از حضرت باری‌تعالی، طول عمر حضرت عالی و توفیق عمل به سفارش همیشگی آن شهید که همانا اطاعت و پیروی از امام خامنه‌ای می‌بود را خواستاریم.»

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:16 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید «سیدمحمد موسوی‌فرگی» در کاشمر

برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید «سیدمحمد موسوی‌فرگی» در کاشمر

مراسم تشییع پیکر شهید «سید محمد موسوی‌فرگی» با حضور پرشور مردم کاشمر برگزار شد.

کد خبر: ۲۷۱۶۵۷

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱ - 25December 2017

وداع مردم شهرستان کاشمر با پیکر مطهر جانباز شهید«سید محمد موسوی»به گزارش دفاع پرس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، در پی شهادت «سیدمحمد موسوی‌فرگی» جانباز 70 درصد، مراسم تشییع پیکر وی صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان محلی از مقابل مسجد جامع کاشمر تا بقعه امامزاده «سید حمزه» برگزار شد. همچنین پس از اقامه نماز میت توسط حجت‌الاسلام «احدی» امام جمعه کاشمر، پیکر مطهر شهید «موسوی‌فرگی» جهت خاکسپاری در گلزار شهدای زادگاهش به روستای فرگ از توابع کاشمر انتقال داده شد.

جانباز 70 درصد نخاعی گردن «موسوی‌فرگی» در هفتم فروردین 1338 چشم به جهان گشود و در سال 1362 در عملیات والفجر 1 در منطقه فکه مفتخر به دریافت نشان جانبازی شد و در 2 دی­ ماه پس از 34 سال صبر بر دردها و رنج‌­های ناشی از مجروحیت بر اثر عوارض جانبازی، به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

«سیدمحمد موسوی‌فرگی» بیست و هفتمین شهید روستای فرگ از توابع شهرستان کاشمر خراسان رضوی است.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:16 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

ششمین یادواره ۷ شهید روستای «حاجی آباد» برگزار می‌شود

ششمین یادواره ۷ شهید روستای «حاجی آباد» برگزار می‌شود

ششمین یادواره هفت شهید روستای «حاجی آباد»، شامگاه پنج‌شنبه ۷ دی‌ماه در مسجد این روستا برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۷۱۶۱۰

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲ - 25December 2017

ششمین یادواره ۷ شهید روستای «حاجی آباد» برگزار می‌شود«حسین معصومی» دبیر یادواره شهدای روستای «حاجی آباد» کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس گفت: ششمین یادواره هفت شهید روستای «حاجی آباد»، شامگاه پنج‌شنبه ۷ دی‌ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد ابوالفضل (ع) این روستا برگزار می‌شود.

وی افزود: این یادواره به مدت هفت شب با برنامه متنوع فرهنگی شامل روایت‌گری و دعوت از کارشناسان و سخنرانی در حوزه فضای مجازی، شهدای مدافع حرم، جنگ نرم و موضوعات روز ادامه خواهد داشت.

معصومی تصریح کرد: روز دوشنبه ۱۱ دی‌ماه، ۲۰۰ نفر از زائران سید‌الشهدا (ع) از همین روستا که در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده‌اند جهت روایت خاطرات پیاده‌روی اربعین دعوت می‌شوند.

وی تأکید کرد: منطقه حاجی آباد هفت شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که پنج شهید بزرگوار به نام‌های «اسماعیل معصومی»، «عباس رجبی»، «محمود نکوئی»، «محمدحسین آچاک» و «حسن مینویی» مربوط به دوران دفاع مقدس و دو شهید به نام‌های «حمید امیری» و «حسین زارع» از شهدای والامقام نیروی انتظامی هستند.

دبیر یادواره شهدای روستای «حاجی آباد» کرمان، یکی از اهداف برگزاری یادواره شهدای این روستا را آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: جوانان علاقمند هستند تا با رشادت‌ها، اهداف و سیره شهدا آشنا و آن را مورد مطالعه قرار دهند و وظیفه ما است که این منابع را در اختیار آن‌ها بگذاریم.

وی به آیه‌هایی از سوره مبارکه مائده اشاره کرد و گفت: خداوند نعمت‌های زیادی شامل حال ما نموده است و ما باید همیشه شکرگذار نعمت‌های الهی باشیم که یکی از این نعمت‌ها که ما از آن غافلیم نعمت «ولایت» است، ما در سایه ولایت در امنیت زندگی می‌کنیم و باید در همه حال فرمان‌بردار و شکرگذار نعمت ولایت فقیه باشیم.

معصومی گفت: با برگزاری شش یادواره قبلی، به این نتیجه رسیده‌ایم که جوانان ما نیاز دارند تا با این نسل بیشتر آشنا شوند و خود ابراز می‌کنند که دوست دارند ادامه دهند راه شهدا باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری ششمین یادواره هفت شهید روستای «حاجی آباد»، نمایشگاه پوستر شهدا و نمایشگاه جنگ نرم و آشنایی با فضایی مجازی نیز راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:16 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای شهرستان شبستر

برگزاری یادواره شهدای شهرستان شبستر

یادواره شهدای شهرستان شبستر و گرامیداشت یوم الله 9 دی روز جمعه در شبستر برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۷۱۶۶۷

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱ - 25December 2017

یادواره شهدای شهرستان شبستر برگزار می‌شودبه گزارش دفاع پرس از آذربایجان شرقی، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان شبستر و یوم‌الله ۹ دی روز جمعه ۸ دی ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد امام حسین (ع) شبستر برگزار خواهد شد.

سخنران این مراسم «سردار رحیم نوعی‌اقدم» فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) سوریه است.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:16 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره «شهدای جانباز» در کاشمر

برگزاری یادواره «شهدای جانباز» در کاشمر

در پی شهادت جانبازان «سیدمحمد موسوی‌فرگی» و «علی خوش­‌لفظ» مراسم گرامیداشتی دوشنبه 4 دی ماه در کاشمر برگزار می­‌شود.

کد خبر: ۲۷۱۶۷۳

تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲ - 25December 2017

یادواره «شهدای جانباز» در کاشمر برگزار می‌شودبه گزارش دفاع پرس از مشهد، به مناسبت فرارسیدن سالگرد عملیات «کربلای 4» و به منظور پاسداشت دو تن از شهدای جانباز، شهیدان «سیدمحمد موسوی‌فرگی» و «علی خوش‌­لفظ» که به تازگی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، یادواره‌ای با عنوان «شهدای جانباز» با حضور خانواده معظم شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس ساعت 20 امشب در حسینیه انصارالمهدی (عج) واقع در خیابان قائم - بلوار شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

«علیرضا دلبریان» از رزمندگان عملیات «کربلای 4» حماسه رزمندگان خراسانی این عملیات را روایت می‌کند و «سعید لطفی» به مدیحه‌سرایی می‌پردازد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 دی 1396  ] [ 03:16 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]