شهیدی که منادی وحدت از دانشگاه بود

شهیدی که منادی وحدت از دانشگاه بود

شهيد ديالمه منادی وحدت از دانشگاه بود.

کد خبر: ۲۲۷۲۱۷

تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲ - 14February 2017

شهیدی که منادی وحدت از دانشگاه بودبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس،‌ عبدالحمید دیالمه در ارديبهشت سال 1333 در تهران و خانواده‏اي مذهبي متولد شد. وی با وجود آن که فارغ التحصیل دکترای داروسازی بود فراگیری تحصیلات حوزوی را نیز در پیش گرفت. عرفان، فلسفه و منطق را نزد استاد شهيد مطهري آموخت و با بهره گیری از نظرات دكتر شريعتي و نقد منطقي نشريات وي، نقش مهمي را براي آگاهي نسل جوان عهده دار شد. از جمله فعالیت های اعتقادی و مبارزاتی ديالمه پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن که براي اولين بار با دعوت از اساتيد حوزه و روحانيونی چون شهيد هاشمي نژاد، آیت الله مكارم شيرازی، آيت الله خزعلي و... به دانشگاه، فاصله بين دو قشر دانشگاهي و روحاني را به حداقل رساند. همچنین تاسیس کتابخانه اسلامی و مجمع احیاء تفکرات شیعی از دیگر اقدامات او به شمار می رود.


ديالمه همچنین پیش‌گام برگزاری جلسات دعای كميل، به سبك مرسوم فعلي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي شد و با برگزاري جلسه‏های دعای كميل در مسجد دانشگاه، سعي فراوان در تزكيه جوانان و نوجوانان كرد. اما در نهایت این ذخيره گرانقدر اسلام در 7 تیر 1360 و در حالی که به نمایندگی مجلس اول شوای اسلامی ایران رسیده بود، در دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط منافقين كوردل ترور و به شهادت رسید. پس از شهادت، پيكر پاك این شهید را در مقبره «شهيد دكتر مفتح» در جوار حضرت فاطمه معصومه (س) به خاك سپردند، چرا كه «شهيد مفتح» منادی وحدت از حوزه و «شهيد ديالمه» منادی وحدت از دانشگاه بود.

خاطراتی از شهید دیالمه

جملات آن روز شهید د‌ر د‌انشكد‌ه د‌اروسازی هرگز از صفحه ذهنم پاك نخواهد شد كه می‌گفت: «مرتّب خود را زیر ذرّه‌ بین معیارهای اسلام قرار د‌هید و د‌ر كارها و د‌ید‌گاه‌هایتان د‌قّت د‌اشته باشید. سر سوزنی انحراف از مسیر واقعی پس از مد‌تی شما را به جایی می‌رساند كه د‌رمی‌یابید نسبت به نقطه ابتد‌ایی كه بر آن انطباق د‌اشته‌اید زاویه بزرگی پد‌ید آمد‌ه و شما را از صراط مستقیم كاملاً د‌ور ساخته است.»

وارد سلف سرویس شدم. ساعت حدود 1 و 45 بود و به کلاس نمی‌رسیدم و صف غذا طولانی بود. دنبال آشنایی می‌گشتم در صف تا بتوانم سریع تر غذا بگیرم. شخصی را دیدم که چهره‌ای آشنا داشت و قیافه‌ای مذهبی. نزدیک شدم و ژتون را به او دادم و گفتم: برای من هم بگیر. چند لحظه بعد نوبت او شد و ژتون مرا داد و یک ظرف غذا گرفت و برای من که پشت میز نشسته بودم، آورد و خودش به انتهای صف غذا برگشت و در صف ایستاد. بلند شدم و به کنارش رفتم و گفتم: چرا این کار را کردی و برای خودت غذا نگرفتی؟ گفت: من یک حق داشتم و از آن استفاده کردم و برای شما غذا گرفتم و حالا برمی‌گردم و برای خودم غذا می‌گیرم. این لحظه‌ای بود که به او سخت علاقه‌مند شدم و مسیر زندگی‌ام تغییر کرد.

چند خانم رفتند جلو سوالاتشان را بپرسند، در تمام مدت سرش بالا نیامد. نگاهش هم به زمین دوخته بود.. خانم ها که رفتند، رفتم جلو گفتم: تو انقدر سرت پایینه نگاهم نمی ندازی به طرف که داره حرف میزنه باهات، اینا فکر نکنن تو خشک ومتعصبی و اثر حرفات کم شه؟ گفت: من نگاه نمی کنم تا خدا مرا نگاه کند!

روحش شاد و یادش گرامی

 

منبع: باشگاه خبرنگاران 


ادامه مطلب
[ سه شنبه 26 بهمن 1395  ] [ 02:44 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تشییع 4 شهید گمنام در خراسان رضوی

تشییع 4 شهید گمنام در خراسان رضوی

سردار نجاتی از تشییع و تدفین 4 شهید گمنام در ایام فاطمیه دوم در خراسان رضوی خبر داد.

کد خبر: ۲۲۶۹۶۸

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶ - 13February 2017

به گزارش دفاع پرس از مشهد، در آستانه فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س)،  سردار نجاتی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی در گفتگو با دفاع پرس از تشیع و تدفین شهدای گمنام در خراسان رضوی خبر داد و اظهار داشت: در ایام فاطمیه دوم از 12 اسفندماه تا 16 اسفندماه در سه نقطه از خراسان رضوی مراسم تشیع و تدفین شهدای گمنام برگزار خواهد شد.

وی افزود: در مشهد در یگان ویژه پاسداران یک پیکر مطهر به خاک سپرده خواهد شد. شهرستان خلیل­آباد در بوستان پردیس نیز 2 شهید گمنام آرام خواهند گرفت و بوستان شهر انابد نیز میزبان پیکر مطهر یک شهید گمنام خواهد بود.

وی در پایان گفت: زمان تشیع و تدفین این شهدا و همچنین دو نقطه دیگر از استان که در حال بررسی برای میزبانی شهدای گمنام است متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:31 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری پنجمین یادواره شهید «محمدعلی رهنمون»

برگزاری پنجمین یادواره شهید «محمدعلی رهنمون»

مراسم گرامی‌داشت شهید «محمدعلی رهنمون» پنجشنبه 5 اسفندماه در خرمشهر برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۶۹۸۳

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۴ - 13February 2017

برگزاری پنجمین یادواره شهید «محمدعلی رهنمون»

به گزارش دفاع پرس از اهواز، مراسم بزرگداشت شهید «محمدعلی رهنمون» پنجشنبه 5 اسفندماه ساعت 14 در بیمارستان خیبر خرمشهر برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

گفتنی است که محمدعلی رهنمون سپیده دم روز ششم اسفند‌ماه 1363 در بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) در حین اقامه نماز صبح در حالت قنوت بر اثر اصابت خمپاره به بیمارستان به شهادت رسید.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:31 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

انگشتر عقیقی که خبر از شهادت فرزند داد

انگشتر عقیقی که خبر از شهادت فرزند داد

مادر شهید می‌ گفت: چند روز قبل از شهادت محمدتقی در خواب دیدم که انگشتر عقیقی که در انگشت داشتم از دستم افتاد. هرچه به دنبالش گشتم پیدا نکردم تا از خواب پریدم قبلا هم در خواب دیده بودم که تسبیحم پاره شده و دانه‌هایش افتاده که پس از چند روز خبر شهادت برادر بزرگتر محمد تقی را برایم آوردند. مدتی بعد گفتند که پسرت محمد تقی در بیمارستان است بیا برویم ملاقات و من با آرامش به آنها گفتم نه محمد تقی شهید شده است.
کد خبر: ۲۲۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۰ - 13February 2017
 

به گزارش دفاع پرس از همدان، محمدتقی اخوان در آبان ماه سال 1344 در همدان متولد شد و  در دوران کودکی برجسته ‌تر از سایر کودکان بود و استعداد عجیبی در وجودش نهفته بود.

دوران کودکی او با حکومت ستم‌شاهی هم‌زمان بود و در اجتماعات مذهبی شرکت می کرد. با مادرش به روضه و مسجد می ‌رفت. از شاگردان آخوند ملاعلی معصومی (روحانی مبارز معروف همدان) بود. و مکبر مسجد آن روحانی بلند پایه نیز شد.

بعد از فوت آخوند ملاعلی معصومی دیگر حاضر به مکبری نشد. دوران دبستان را در مدرسه ابتدایی فردوسی سپری کرد و در سن دوازده سالگی پدرش را از دست داد. 

این نوجوان پر تلاش پس از فوت پدر، در کنار تحصیل در بازار مشغول به دست فروشی شد و زندگی را با قناعت تمام سپری کرد و ایام گرم تابستان را نیز با زبان روزه به کارگری می‌ گذراند.

محمد تقی به خاطر نمرات درخشانش وارد دبیرستان ابن سینا شد او با هوش سیاسی بالایی که داشت و به خاطر شایستگی برای شورای موسسان اتحادیه انجمن اسلامی همدان انتخاب شد و در این جایگاه در راه انقلاب فعالیت کرد در همان دوران دبیرستان بود که برادرش غلامرضا را سوسنگرد به شهادت رسید و با شهادت برادر عزم محمدتقی و خانواده ‌اش در ادامه راه انقلاب مستحکم‌تر شد.

در نماز بسیار خاشع بود به طوری که یکی از فرماندهانش می گفت «نماز شهید اخوان مرا به یاد نماز شهید دستغیب می انداخت» یکی از روزها وقتی برادرش از تهران می ‌آید او را در حال نماز خواندن می ‌بیند و مقداری آب سرد از یقه ‌اش می ‌ریزد. شهید اخوان بدون هیچ عکس ‌العملی نماز را ادامه می دهد و پس از اتمام نماز هیچ سخنی در این باره نمی‌ گوید.

محمدتقی بعد از گرفتن دیپلم و ورود به دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی شیمی ادامه تحصیل داد و در طی تحصیل بارها به جبهه اعزام شد، تا اینکه در سال سوم دانشگاه در عملیات کربلای پنج بر اثر برخورد ترکش و رگبار گلوله در سحرگاه دهم اسفندماه سال 1365 به فیض شهادت نائل آمد و به دوستان شهیدش پیوست.

محمدتقی اخوان پس از شهادت به خواب برادرش آمد و با نشان دادن برگه سفیدی گفت: «برادر اگر می ‌توانی نام مرا برای اعزام به جبهه بنویس و می توانی پرونده‌ ام را در باختران بیابی» البته برادرش تعجب می‌ کند که چرا باختران پس از تحقیقات، مشخص می ‌شود که محمد تقی یک بار هم بدون اطلاع خانواده ‌اش به جبهه اعزام شده است.

مادر شهید می‌ گفت: چند روز قبل از شهادت محمدتقی در خواب دیدم که انگشتر عقیقی که در انگشت داشتم از دستم افتاد. هرچه به دنبالش گشتم پیدا نکردم تا از خواب پریدم قبلا هم در خواب دیده بودم که تسبیحم پاره شده و دانه‌هایش افتاده که پس از چند روز خبر شهادت برادر بزرگتر محمد تقی را برایم آوردند. مدتی بعد گفتند که پسرت محمد تقی در بیمارستان است بیا برویم ملاقات و من با آرامش به آنها گفتم: نه محمد تقی شهید شده است.

در نماز بسیار خاشع بود به طوری که یکی از فرماندهان می‌گوید: نماز شهید اخوان مرا به یاد نماز شهید دستغیب می‌اندازد یکی از روزها وقتی برادرش از تهران می‌آید او را در حال نماز خواندن می‌بیند و مقداری آب سرد از یقه‌اش می‌ریزد. شهید اخوان بدون هیچ عکس‌العملی نماز را ادامه می دهد و پس از اتمام نماز هیچ سخنی در این باره نمی‌گوید.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:24 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

کوچکترین فرمانده گردانی که خط شکن کربلای 5 شد

کوچکترین فرمانده گردانی که خط شکن کربلای 5 شد

محمدعلی میرزایی در 19 سالگی در عملیات کربلای 5 در حالی که فرماندهی گردان خط شکن تیپ 21 امام رضا(ع) خراسان را به عهده داشت به درجه شهادت نائل آمد.

کد خبر: ۲۲۲۱۵۳

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۰ - 13February 2017

شهید میرزایی؛ کوچکترین رزمنده گردان شهید آهنی/ امام قلب من استبه گزارش دفاع پرس از بیرجند، یکی از خبرنگاران کار هماهنگی با خانواده شهید را انجام می دهد و ما هم به رسم ادب سعی  می کنیم باتاخیر نرویم. سی امین سالگرد شهادت محمدعلی میرزایی در عملیات کربلای 5 است و همین مهم، بهانه حضور ما در منزل شهید شد.

عکس‌های مختلفی از محمدعلی بر روی دیوارهای منزل خودنمایی می کند و با ما سخن می گوید.

خیلی زود پدر و مادر شهید به سراغ اصل مطلب می روند و از محمدعلی می گویند که در 19 سالگی در عملیات کربلای 5 در حالی که فرماندهی گردان خط شکن تیپ 21 امام رضا(ع) خراسان را به عهده داشت به درجه شهادت نائل آمد.

غلامرضا میرزایی پدر شهید ادامه می دهد: محمدعلی در 17 مرداد 1346 به دنیا آمد و دوره دبستان و راهنمایی را با موفقیت پشت سر گذاشت. از مدرسه راهنمایی شهید مطهری بیرجند همواره می گریخت تا در راهپیمایی‌ها علیه رژیم شاهنشاهی شرکت کند.

وی گفت: شهید میرزایی در جریان حملات خیابانی منافقین و ماجرای بنی صدر تمام وقت خود را در خدمت بسیج بود.

وی با اشاره به اینکه شهید میرزایی 13 سال بیشتر نداشت که راهی جنگ تحمیلی شد، افزود: وی کوچکترین رزمنده گردان شهید آهنی بود.

پدر شهید میرزایی اظهار داشت: پسرم در سال 62 به عنوان نیروی برجسته اطلاعات در عملیات مسلم بن عقیل شرکت کرد و در عملیات‌های والفجر مقدماتی، والفجر1، والفجر8، بدر، خیبر و عملیات های دیگری هم حضور یافت.

وی تاکید کرد: محمدعلی هیچ گاه در مقابل ظلم، سکوت نمی کرد و نتوانست در مقابل فریاد هل من ناصر ینصرنی امام راحل ساکت بماند.

پدر بزرگوار شهید میرزایی با اشاره به اینکه در سال 65 برای حضور در عملیات کربلای 5 شهید به جبهه رفت، افزود: به عنوان فرمانده گردان خط شکن تیپ 21 امام رضا(ع) خراسان در عملیات شرکت کرد و وارد میدان شد و در این عملیات به درجه شهادت رسید.

وی خاطرنشان کرد: شهیدان رفتند تا کشور ایران امروز در امنیت کامل باشد و ما در آرامش و آسایش زندگی کنیم.

کبری همایونی مادر شهید میرزایی هم با اشاره به اینکه مسجد نزدیک خانه ما بود، افزود: محمدعلی همواره برای شرکت در نماز جماعت و مراسمات مذهبی در مسجد حضور می یافت و در ماه محرم نیز او را در خانه نمی توانستیم نگه داریم و همواره در هیئت‌ها شرکت می کرد.

همایونی به خاطره ای از شهید میرزایی اشاره کرد و بیان داشت: او یک بار از ناحیه پا مجروح شده بود و مدت‌ها با عصا راه می رفت و هنگامی که از او خواستیم تا بهبودی کامل در خانه بماند در جواب گفت که شما و پدرم چشمان من هستید و امام خمینی(ره) قلب من هستند و من بدون چشمان خود می توانم زندگی کنم ولی بدون قلب هرگز نمی توانم زنده باشم.

 

وی با تاکید بر اینکه می دانستم محمدعلی شهید می شود چون بسیار آرزوی شهادت می کرد، اظهار داشت: هنگامی که خبر شهادت فرزندم را شنیدم بلافاصله گفتم فرزندم راتقدیم امام حسین کردم و با خود این شعر را زمزمه کردم « سوختم خاک شدم چون آتش/ همه رفتند و من غم زده تنها ماندم.»

همایونی در ادامه اظهار داشت: بعد از شهادت او را در خواب دیدم و به من گفت که مادر من شما را در روز قیامت شفاعت خواهم کرد و افتخار می کنم که فرزند خود را در راه اسلام کشور دادم.

گفتگو از زینب روحانی مقدم


 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:23 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

روزشمار دفاع مقدس (25 بهمن)

روزشمار دفاع مقدس (25 بهمن)

25 بهمن 1395 خورشیدی برابر با 15 جمادی الاول 1438 هجری و 13 فوریه 2017 میلادی

کد خبر: ۲۲۵۸۳۳

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰ - 13February 2017

روزشمار دفاع مقدس (25 بهمن)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (25 بهمن)

• درگیری خونین ساواکی‏‌ها و عناصر ضدانقلاب با نیروهای انقلابی در تبریز (1357 ه.ش)

• حمله هوایی رژیم بعث به شهرهای بهبهان و مسجد سلیمان در جریان جنگ تحمیلی (1362 ه.ش)

• صدور حکم تاریخی «امام خمینی» مبنی بر ارتداد «سلمان رشدی»، نویسنده کتاب آیات شیطانی (1367 ه.ش)

• شهادت شهید محمد بزرگمهر (1360 ه.ش)

• شهادت شهید غلامعلی اکبری معاون تخریب تیپ سلیمان لشکر 27 فکه (1361 ه.ش)

• شهادت سردار شهید فاروق صدیقی (1364 ه.ش)

• شهادت سردار شهید محمد مرشدی (1364 ه.ش)

• شهادت شهید اسماعیل شیرزاد اسکی (1364 ه.ش)

• شهادت شهید محمدرضا رودسر ابراهیمی (1364 ه.ش)

• شهادت شهید مهندس مهدی باکری (1362 ه.ش)

• شهادت جمعی از پرسنل سپاه توسط اشرار زاهدان در انفجار اتوبوس (1385 ه.ش)


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:23 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تکریم مقام شهید و شهادت از وظایف تمام نهادها است

تکریم مقام شهید و شهادت از وظایف تمام نهادها است

فرماندار دیر گفت: عزت، استقلال و امنیت ما مدیون خون شهداست و تکریم مقام شهید و شهادت از وظایف تمام مردم و نهادها است.

کد خبر: ۲۲۶۹۳۵

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱ - 13February 2017

به گزارش دفاع پرس از بوشهر، حمزه اعتماد صبح امروز در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تدفین 3 شهید گمنام شهر بردستان  از توابع شهرستان دیر اظهار داشت: تدفین شهدا گمنام در هر منطقه به عنوان یک حرکت نوین به حساب می آید.

وی افزود: با تشکیل هیئت امنای شهدای گمنام برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر نیز رونق بهتری می‌گیرد.

وی گفت: امروز اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی مرهون خون همین شهدا است که جان خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی گذاشتند.

اعتماد خاطر نشان کرد: وجود شهدا گمنام در هر منطقه باعث خیر و برکت است.

فرماندار دیر با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: تکریم مقام شهید و شهادت از وظایف تمام مردم و نهادها است، زیرا عزت و شرف ملت شریف ایران اسلامی مرهون رشادتها و از خود گذشتگی شهیدان گرانقدر می باشد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:23 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره 114 شهید شهرستان نظرآباد

برگزاری یادواره 114 شهید شهرستان نظرآباد

مراسم گرامی‌داشت شهدای شهرستان نظرآباد شامگاه پنجشنبه 28 بهمن‌ماه در کرج برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۶۹۳۶

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶ - 13February 2017

به گزارش دفاع پرس از کرج، مراسم بزرگداشت شهدای گرانقدر شهرستان نظرآباد شامگاه پنجشنبه 28 بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد قدس المهدی (عج) واقع در شهرک فخر این شهرستان برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام حمید رسایی همراه با مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) کربلایی محمد ملامحمدی برگزار خواهد شد.

برگزاری یادواره 114 شهید شهرستان نظرآباد 

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:22 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مراسم گرامی‌داشت شهید «محمود باباخانی» برگزار می‌شود

مراسم گرامی‌داشت شهید «محمود باباخانی» برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت شهید «محمود باباخانی» چهارشنبه 27 بهمن‌ماه در مسجد علوی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۶۹۴۱

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸ - 13February 2017

به گزارش دفاع پرس از لرستان، مراسم گرامی‌داشت جانباز شهید «محمود باباخانی» چهارشنبه 27 بهمن‌ماه ساعت 9 الی 11 صبح در مسجد علوی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

گفتنی است که مراسم بزرگداشتی دیگر، روز پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 14 الی 16 در مسجد المهدی (عج) واقع در شهر معمولان برگزار می‌شود.

مراسم گرامی‌داشت شهید «محمود باباخانی» برگزار می‌شود 

انتهای پیام/ 151 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:22 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

میزبانی استان البرز از 6 شهید گمنام در ایام فاطمیه

میزبانی استان البرز از 6 شهید گمنام در ایام فاطمیه

مسئول امور شهدای گمنام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز گفت: به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، پیکر مطهر 6 شهید گمنام در نقاط سرزمینی استان البرز با حضور خانواده‌های معظم شهدا، مردم شهید پرور و مسئولان تشییع و تدفین خواهند شد.
کد خبر: ۲۲۶۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲ - 13February 2017
 

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از البرز، مسئول امور شهدای گمنام  اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز در مصاحبه اختصاصی با دفاع پرس اظهار داشت: به مناسبت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، پیکر مطهر 6 شهید گمنام در نقاط سرزمینی استان البرز با حضور خانواده های معظم شهدا، مردم شهید پرور و مسئولان تشییع و تدفین خواهند شد.

بابایی در ادامه افزود: این شهدای گرانقدر در چهار نقطه مختلف از استان البرز به خاک سپرده خواهند شد. تشییع اول صبح روز 10 اسفند 95، دانشگاه فنی حرفه ای دختران واقع در خیابان آقارضایی حصارک کرج؛ تشییع دوم بعداز ظهر 10 اسفند 95، پژوهشگاه مواد و انرژی واقع در بلوار مشکین دشت؛ تشییع سوم صبح روز 12 اسفند 95، بوستان شهدای گمنام شهرک وحدت فردیس؛ تشییع چهارم  بعداز ظهر 12 اسفند 95، بوستان شهدای گمنام شهر کوهسار خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مسیرهای تشییع پیکر مطهر این شهدای عزیز در سطح استان از طریق تابلوهای تبلیغاتی، رسانه های عمومی و فضای مجازی خدمت مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 بهمن 1395  ] [ 01:22 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]