کاشت نهال توسط مادران شهدا در دانشگاه امام خمینی (ره) کرج

کاشت نهال توسط مادران شهدا در دانشگاه امام خمینی (ره) کرج

به مناسبت 22 اسفند روز شهید، خانواده های معظم شهدا با حضور در محوطه دانشگاه کشاورزی امام خمینی (ره) کرج به یاد شهدای خود «نهال» کاشتنند.
کد خبر: ۲۳۱۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۲ - 12March 2017
 

به  گزارش خبرنگار دفاع پرس از البرز، به مناسبت 22 اسفند روز  شهید، مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهدا در دانشگاه کشاورزی حضرت امام خمینی (ره) کرج برگزار شد.

بعد از سخنرانی و خیر مقدم مسئولان دانشگاه، خانواده های معظم شهدا با حضور در محوطه دانشگاه به یاد شهدای خود «نهال» کاشتنند.

در این مراسم همچنین تمامی نهال ها و درختچه های دانشگاه با تصاویر زیبای شهدا آذین بندی شد.

مادر شهید «محمدی» در گفتگو با خبرنگار دفاع پرس گفت: «امیدوارم این نهالی که می کارم مانند فرزندم رشید شود و سال های سال در کنار دانشجویان به یادگار از فرزند من باقی بماند»

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 22 اسفند 1395  ] [ 07:04 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

کاشت نهال به یاد «شهدای دانشجو» در دانشگاه پیام نور کرج

کاشت نهال به یاد «شهدای دانشجو» در دانشگاه پیام نور کرج

خواهران بسیجی دانشگاه پیام نور کرج به یاد شهدای دانشجوی استان البرز در محوطه این دانشگاه نهال کاشتنند.
کد خبر: ۲۳۱۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۶ - 12March 2017
 

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از البرز، خواهران بسیجی دانشگاه  پیام نور کرج به یاد شهدای دانشجوی استان البرز در محوطه این دانشگاه نهال کاشتنند.

در این مراسم هر دانشجو یک نهال به یاد یک «دانشجوی شهید» استان البرز کاشت و تصویر آن شهید را به صورت پلاک به آن آویخت.

دانشجویان به صورت نوبتی موظف به آبیاری و نگهداری از نهال های خود هستند. سند هر درخت به نام همان دانشجو صادر شده و نزد دانشجو برای همیشه باقی خواهد ماند.

طبق موافقت ریاست دانشگاه دانشجویانی که صاحب «درخت» در دانشگاه هستند می توانند بعد از فارغ التحصیلی هم جهت بازدید از درختشان در دانشگاه تردد نمایند یا این‌که نگهداری از درخت خود را به یک دانشجوی جدید الورود محول کنند.

انتهای پیام/   


ادامه مطلب
[ یک شنبه 22 اسفند 1395  ] [ 07:04 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

هیچ‌وقت گریه نکردم

هیچ‌وقت گریه نکردم

«معصومه سبک‌خیز»، همسر شهید برونسی گفت: من می‌دانستم که وظیفه آقای «برونسی» چیز دیگری است. او را نمی‌شد در خانه نگه داشت. دلش برای جبهه و حفظ ناموس وطن می‌تپید. وی بعد از انقلاب چنان لیاقتی از خودش نشان داد که نامش به محافل خبری استکبار جهانی هم کشیده شد.

کد خبر: ۲۳۱۷۵۷

تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۹ - 12March 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، آنچه می خوانید گفتگویی کوتاه با «معصومه سبک‌خیز»،  همسر شهید برونسی است.

خانم سبک‌خیز در آستانه بیست‌وسوم اسفندماه و سالگرد شهادت شهید برونسی هستیم. کمی از این سال‌ها برایمان بگویید. بزرگ‌کردن هشت فرزند سخت نبود؟

خداوند خودش وعده داده است که این دنیا گذراست. سعی کردم در این سال‌ها به ائمه(س) توسل کنم و هر جوری بود، ایام را با آرامش در کنار بچه‌ها گذراندم.

بچه‌ها در زمان شهادت شهید برونسی، خیلی کوچک بودند. هیچ‌وقت از شما پدرشان را نخواستند؟

باورتان می‌شود همین الان که قصد دارم برایتان آن‌روزها را تعریف کنم، صدای ضربه‌هایی را که ابوالفضل به زمین می‌کوبید، در گوشم می‌شنوم؟ آن‌وقت‌ها او دوسالش بود. سفره را که پهن می‌کردیم، غذایش را برمی‌داشت و جلوی عکس پدر می‌گذاشت و می‌گفت: «بابا بخور، بابا چرا نمی‌خوری؟» وقتی می‌دید عکس هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، چنان پا به زمین می‌کوبید و پشت‌سر من گریه می‌کرد که دیگر نمی‌دانستم چه کنم. حال فکر کنید این مسئله حال‌وروز همیشگی ما بود؛ اما هیچ‌وقت در این سال‌ها مقابل بچه‌ها اشکی نریختم، همیشه سکوت کردم و در تنهایی‌هایم به ائمه(س) توسل کرده‌ام.

با توجه به اینکه شهید برونسی مفقودالاثر بودند، در زمان بازگشت اسرا منتظرشان نبودید؟

آقای برونسی هنگام رفتن به من گفت: «آن‌قدر می‌جنگم تا شهید شوم؛ پس منتظرم نباش.» اما چون مفقودالاثر بود، باز هم ته دلم امید داشتم تا برگردد. در زمان بازگشت اسرا، بچه‌ها مدام از من سوال می‌کردند: «آیا پدر ما برمی‌گردد؟» و تنها جواب من این بود: «ان‌شاءا... با ظهور امام‌زمان(عج) حتما خواهد آمد»؛ اما آن‌ها کوچک بودند و این‌چیزها را متوجه نمی‌شدند. یادم هست بچه‌های بزرگ‌تر، خواهر و برادر کوچک‌ترشان را روی شانه‌ها می‌گذاشتند، در خانه می‌چرخیدند و هر چه در تلویزیون پخش می‌شد، انجام می‌دادند و می‌گفتند. «آزاده ما در راه است. آزاده ما هم می‌آید.»

وجود هشت فرزند باعث نشد از رفتن همسرتان به جبهه جلوگیری کنید؟

من می‌دانستم که وظیفه آقای برونسی چیز دیگری است. او را نمی‌شد در خانه نگه داشت. دلش برای جبهه و حفظ ناموس وطن می‌تپید. آقای برونسی بعد از انقلاب چنان لیاقتی از خودش نشان داد که نامش به محافل خبری استکبار جهانی هم کشیده شد؛ حتی صدام برای سر او جایزه تعیین کرده بود. به‌خاطر رشادت‌هایش مسئولیت‌های مختلفی را برعهده او گذاشتند که آخرین آن فرماندهی تیپ18 جوادالائمه‌(ع) بود. با همین عنوان هم در عملیات بدر به شهادت رسید. آخرین مرتبه‌ای که برای خداحافظی با ما آمده بود، کارهایش خبر از رفتن بی‌بازگشتش می‌داد. آخرین روز به زیارت امام‌رضا(ع) مشرف شدیم؛ یکی‌یکی بچه‌ها را تا نزدیکی ضریح برد. سپس به خانه اقوام رفت و خداحافظی کرد. وقتی به خانه برگشتیم، رو به من پرسید: «اگر این‌بار بروم و دیگر برنگردم، تو چه خواهی کرد؟» آن زمان فکر این هشت بچه و ازدست‌دادنش خیلی سخت بود. برای همین گفتم: «روز سوم شما خودکشی خواهم کرد.» ایشان ناراحت شد و جواب داد: «نکند بروم و شیطان تو را سست کند. من شما را به امام‌رضا(ع) سپردم و از ایشان خواستم هرازگاهی سری هم به خانواده‌ام بزنند» و این آخرین مرتبه‌ای بود که او را دیدم. برعکس گذشته صبح قبل از رفتنش بچه‌ها را بیدار نکرد، از زیر قرآن هم رد نشد، بلکه کناری ایستاد، رفت و بعد از مدتی خبر شهادتش را شنیدم و 27سال بعد پیکرش تفحص شد. ما با خدا معامله کردیم، اگر گرفتاری هم هست، به خدا می‌گوییم. آقای برونسی به ما درس بلندنظری داد تا بایستیم و زندگی کنیم.

منبع:شهرآرا آنلاین


ادامه مطلب
[ یک شنبه 22 اسفند 1395  ] [ 07:04 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

روزشمار دفاع مقدس (19 اسفند)

روزشمار دفاع مقدس (19 اسفند)

19 اسفند 1395 خورشیدی برابر با 10 جمادی الثانی 1438 هجری و 9 مارس 2017 میلادی

کد خبر: ۲۲۸۱۴۵

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰ - 09March 2017

روزشمار دفاع مقدس (19 اسفند)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (19 اسفند)

• رحلت «سیدجمال الدین اسدآبادی» اندیشمند و مبارز مسلمان (1275 ه.ش)

• رحلت فقیه جلیل «سید محمد مهدی خوانساری» (1284 ه.ش)

• شهادت شهید امیرجعفر سپهری (1361 ه.ش) 

• عملیات قزلچه در مهاباد توسط تیپ 110 شهید بروجردی سپاه (1362 ه.ش) 

• عملیات آبی خاک بدر (1363 ه.ش)

• عملیات بزرگ بدر در هورالهویزه با رمز یا فاطمه الزهرا (1363 ه.ش)

• شهادت شهید حاج «حبیب ‏الله افتخاریان» فرمانده سپاه مریوان (1363 ه.ش)

• شهادت سردار شهید موسی نظری (1364 ه.ش) 

• شهادت شهید سعید اشرف‌پور (1365 ه.ش)

• شهادت شهید مدافع حرم داوود مرادخانی (1394 ه.ش) 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 19 اسفند 1395  ] [ 03:45 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

ضرورت تبیین نقش مردم و روحانیت در دفاع مقدس

ضرورت تبیین نقش مردم و روحانیت در دفاع مقدس

مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس استان ایلام گفت: یکی از وظایف اصلی امامان جمعه در تشریح و نقش مردم در دفاع مقدس است و باید به تبیین موضوعات دفاع مقدس به ویژه نقش برجسته علما در دفاع مقدس اشاره کرد.
کد خبر: ۲۳۱۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲ - 09March 2017
 

به گزارش دفاع پرس از ایلام، در جلسه مشترکی که  ائمه جمعه استان ایلام و مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس در محل  پالایشگاه ایلام داشتند سرهنگ محمد رضا شرفبیانی اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی امامان جمعه تشریح نقش مردم در دفاع مقدس است و باید به تبیین موضوعات دفاع مقدس به ویژه  نقش برجسته علما در دفاع مقدس اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: برای تبیین نقش ویژه روحانیت در دفاع مقدس به راه اندازی شورای راهبردی نقش علما در دفاع مقدس در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس پرداخت و تاکید کرد که در این راستا می توان از توانمندی ها ائمه جمعه استان برای  تبیین نقش و یژه روحانیون در خصوص، علمای ایثارگر و رزمنده، جمع آوری اسناد و مدارک دفاع مقدس در موضوع روحانیون و بیان تاریخ شفاهی و چاپ و نشر کتاب در خصوص زندگی نامه شهدای با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بهره لازم را گرفت.

در ادامه سرهنگ شرفبیانی به تشریح برنامه های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس پرداخت.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 19 اسفند 1395  ] [ 03:44 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کوی صفا در تبریز

برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کوی صفا در تبریز

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کوی صفا و شهدای گرانقدر جبهه مقاومت اسلامی در تبریز برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۳۱۱۸۳

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۴ - 09March 2017

به گزارش دفاع پرس از آذربایجان شرقی، مراسم گرامی داشت یاد  و خاطره شهدای کوی صفا و شهدای گرانقدر جبهه مقاومت اسلامی، با سخنرانی و خاطره گویی یادگاران 8 سال دفاع مقدس و با مدیحه سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، حاج مهدی خادم آذریان در تبریز برگزار می شود.

گفتنی است این مراسم برای خواهران روز پنج شنبه 26 اسفند ماه از ساعت 10:30 الی نماز ظهرو عصر و برای برادران همان روز بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد علوی بهار واقع در خیابان بهار، کوی صفا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 19 اسفند 1395  ] [ 03:44 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری شب هفتم شهدای گمنام در شهر گوگان

برگزاری شب هفتم شهدای گمنام در شهر گوگان

مجلس بزرگداشت و شب هفتم شهدای گمنام در شهر گوگان برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۳۱۱۸۵

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵ - 09March 2017

به گزارش دفاع پرس از آذربایجان شرقی، صمدعلی بیگلو معاون  روابط عمومی و تبلیغات اداره کل حفظ آثار  و نشر ارزش های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: مجلس بزرگداشت و شب هفتم شهدای گمنام شهر گوگان روز جمعه 20 اسفند ماه از ساعت 4:30 الی 6:30 در مسجد جامع میدان نماز گوگان برگزار می شود.

به گفته وی مجلس خواهران نیز در حسینیه همین مسجد جامع برپاست.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 19 اسفند 1395  ] [ 03:44 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

یادمان شهدای هویزه پذیرای کاروان‌های راهیان نور است

یادمان شهدای هویزه پذیرای کاروان‌های راهیان نور است

مسئول یادمان شهدای هویزه گفت: این یادمان میزبان کاروان‌های راهیان نور به خصوص کاروان‌های دانشجویی و دانش آموزی است.

کد خبر: ۲۳۱۲۱۳

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲ - 09March 2017

یادمان شهدای هویزه پذیرای کاروان‌های راهیان نور است«مجید چعب» مسئول یادمان شهدای هویزه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس در جهاد رسانه‌ای شهید رهبر با بیان اینکه خادمان این یادمان دانشجویان هستند، گفت: حدود 800 خادم الشهدا در این یادمان فعالیت دارند.

وی افزود: همچنین بیشتر زائران این یادمان دانش آموزان و دانشجویان هستند، کسانی که علاقه دارند راه شهید علم الهدی را ادامه بدهند.

چعب در خصوص نمایشگاه‌های برپا شده در این یادمان نیز عنوان کرد: 2 نمایشگاه با موضوع فرهنگی برپا شده است که محصولات فرهنگی همچون کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 19 اسفند 1395  ] [ 03:44 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

عکس/ حضور خانواده رزمندگان لشکر فاطمیون در سفر راهیان نور

عکس/ حضور خانواده رزمندگان لشکر فاطمیون در سفر راهیان نور

تصویری از حضور خانواده رزمندگان لشکر فاطمیون در سفر راهیان نور در زیارتگاه 4 شهید تازه تفحص شده در معراج شهدای اهواز انتشار یافت.

کد خبر: ۲۳۱۲۱۹

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹ - 09March 2017

عکس/ حضور خانواده رزمندگان لشکر فاطمیون در سفر راهیان نور


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 19 اسفند 1395  ] [ 03:43 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تلاش ناکام بازیگر زن برای اعزام به جبهه در ۱۲ سالگی

تلاش ناکام بازیگر زن برای اعزام به جبهه در ۱۲ سالگی

«شهره لرستانی» در برنامه «جزیره مجنون» گفت: «در صورتی که بتوانم نخستین فیلم دفاع مقدسی خود را بسازم، مطمئنا فیلمی بدون گلوله می‌سازم، چون معتقدم سینمای دفاع مقدس فقط به معنای توپ و تانک نیست».

کد خبر: ۲۳۱۲۲۷

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳ - 09March 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، برنامه «جزیره مجنون»، شامگاه (چهارشنبه) 18 اسفند با حضور شهره لرستانی، بازیگر سینما و تلویزیون روی آنتن رفت.

شهره لرستانی در ابتدای این برنامه  درباره خاطره تلاش نافرجامش برای اعزام به جبهه در دوران دفاع مقدس گفت: «خاطرم است 12 سال بیشتر نداشتم و خیلی مشتاق بودم که بتوانم با حضور در جبهه‌های جنگ، کاری برای کشورم کنم تا اینکه یک روز با تقلید از دستخط پدرم، اجازه نامه‌ای جعلی نوشتم و با لباس پسرانه به یکی از پایگاه‌های ثبت نام جبهه درمساجد مراجعه کردم و در صف ایستادم و به محض آنکه نوبت به من شد، آن پیرمرد مسئول ثبت نام با چهره‌ای مهربان و چند کلمه نصیحت ما به خانه بدرقه کرد».

وی ادامه داد: «البته این پایان کار نبود تا اینکه یک سال بعد و در سن 13 سالگی با کارگردانی و بازیگری در تئاتری با عنوان «شهید زنده» در شهر همدان، به نوعی دلبستگی خود را به جبهه‌ها ابراز کردم و در  نهایت این کار، نخستین فعالیت حرفه‌ای من در عرصه نمایش و بازیگر حرفه‌ای بود».

این بازیگر در ادامه در خصوص برخی آثار دفاع مقدس که در آن نقش  آفرینی کرده است، گفت: «رسول ملاقلی پور با آثارش در زمان خودش، حرف‌های تازه‌ای در سینما بیان کرد و در ادامه باید «لیلی با من است» کمال تبریزی را نقطه عطف سینمای دفاع مقدس دانست که سبک جدیدی از فیلسمازی در عرصه جنگی را به نمایش گذاشت».

وی در ادامه از ساخت یک فیلم دفاع مقدسی خبر داد و گفت: «یک قصه‌ای با عنوان «دل مجنون» در حوزه دفاع مقدس به نگارش درآورده‌ام  که به دنبال آن هستم با فراهم شدن شرایط لازم، آن را جلوی دوربین ببرم».

لرستانی افزود: «در صورتی که بتوانم نخستین فیلم دفاع مقدسی خود را بسازم، مطمئنا  فیلمی بدون گلوله می‌سازم، چون معتقدم سینمای دفاع مقدس فقط به معنای توپ و تانک نیست».

برنامه «جزیره مجنون» کاری از  گروه تلویزیونی بسیج صدا و سیما به تهیه‌کنندگی محمدرضا ماندگاران و مجید خواجه‌نژاد و با اجرای مژده لواسانی از 15 اسفند هر شب از شبکه پنج سیما در حال پخش است.

منبع:خبرآنلاین


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 19 اسفند 1395  ] [ 03:43 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]