وصیت‌نامه شهید علی‌اکبر توانگر رنجبر/ با تمام وجود حافظ این انقلاب خونین باشید

وصیت‌نامه شهید علی‌اکبر توانگر رنجبر/ با تمام وجود حافظ این انقلاب خونین باشید

شهید توانگر رنجبر در وصیت‌نامه خود آورده است: این انقلاب ثمره خون هزاران هزار شهید و هزاران مجروح و معلول می‌باشد؛ جدا از اینکه مقدار زیادی نیز از جوانان پاک این آب و خاک اسیر دشمن شدند و نصیحت می‌کنم شما را با تمام وجود حافظ این انقلاب خونین باشید.

کد خبر: ۲۶۰۲۱۳

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶ - 02October 2017

وصیت‌نامه شهید علی‌اکبر توانگر رنجبر/ عزیزان این انقلاب ثمره خون هزاران هزار شهید و مجروح می‌باشد

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «علی‌اکبر توانگر رنجبر» 14 بهمن 1346 در کرج چشم به جهان گشود. وی در 18 سالگی راهی خدمت شد و خود را به سپاه پاسداران معرفی کرد و به عنوان پاسدار وظيفه مشغول خدمت شد.

 

وی طی خدمتش در جبهه‌های جنگ حق عليه باطل حماسه‌ها آفريد و در تاريخ 20 شهریور 1365، در عمليات كربلای سه در منطقه «حاجی عمران» به درجه رفيع شهادت نائل شد.

 

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است در ادامه می‌خوانید: 

«بدرستی که گرامیترین شما نزد خدا با تقوا ترین شماست.

این جانب «اکبر توانگر» وصیتی دارم برای تمامی اهل بیتم از آنجا که هر مسلمانی باید قبل از رفتن به سرای باقی سخنان ناگفته‌اش را به روی کاغذ بیاورد تا دیگران با مطالعه آن پی به سخنان درونی شخص ببرند، وصیت من نیز جدا از این موضوع نیست و شما عزیزان با مطالعه این چند کلام خواهید دانست که چه خواهیم گفت، اگر چه ممکن است ناقص و ناتمام مانده باشد.

مادر گرامی! ای نور دیده من! تو برای من زحمت‌ها کشیده‌ای من جوانی را بدست آوردم و تو جوانی خود را فدای من کردی، مادرم! شرمنده‌ام نتوانستم زحمت‌های تو را جبران کنم امیدوارم که مرا حلال کنی و مرا عفو کنی و همینطور از بقیه خواهرانم طلب عفو می‌کنم و امیدوارم اگر قصوراتی دیدید از من بگذرید.

و همینطور از برادرانم طلب حلالیت می‌کنم امیدوارم آنان نیز مرا حلال کنند و همینطور از بقیه اعضای خانواده چه دوستان و چه اقوام طلب حلالیت می‌کنم. عزیزان این انقلاب ثمره خون هزاران هزار شهید و هزاران مجروح و معلول می‌باشد جدا از اینکه مقدار زیادی نیز از جوانان پاک این آب و خاک اسیر دشمن شدند و نصیحت می‌کنم شما را با تمام وجود حافظ این انقلاب خونین باشید و می‌خواهم سنگرها را خالی نگذارید و اسلحه من را نگذارید سرد شود و سعی کنید غیبت دیگران را نکنید که همانا خداوند فرموده:

«أیحب احدکم ان یاکل لحم اخیه میتا فکرهتموه» سوره حجرات

آیا دوست دارید گوشت برادر مرده خود را بخورید البته که کراهت دارید و غیبت نیز چنین است.

از خواهران عزیزم رقیه، ربابه و هما تقاضا دارم؛ حجاب خود محفوظ بدارند و در سنگر حجاب خون ما شهدا باشید.

وصیتم به برادرانم احمد، حسن، محمد، حسین این است که امام را تنها نگذارید. او خودش فرمود: این انقلاب احتیاج به نگهبانی دارد پس در سنگر بسیج حافظ این انقلاب باشید.

و بدانید در سرای باقی در وعده گاه حق در آن بهشت برین انتظار روی پاک شما عزیزان را دارم چه نیکو مقامی چه سعادت عظیمی و چه از این بالاتر خدا را سپاسگزارم و از او بی‌نهایت ممنونم هر چند کوچک‌تر از آنم که بخواهم شکری کرده باشم.

به داد خود برسید که وقت تنگ است. خدانگهدار شما»

انتهای پیام/ 181
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:53 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

پدر قاریان شهید حسین و جواد حیدری به فرزندان شهیدش پیوست

پدر قاریان شهید حسین و جواد حیدری به فرزندان شهیدش پیوست

پدر قاریان شهید حسین و جواد حیدری شب گذشته بر اثر ایست قلبی به فرزندان شهیدش پیوست.

کد خبر: ۲۶۰۲۴۰

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱ - 02October 2017

پدر قاریان شهید حسین و جواد حیدری به فرزندان شهیدش پیوستبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، علی حیدری پدر قاریان قرآن شهید، جواد و حسین به فرزندان شهیدش پیوست.


مراسم تشییع این پدر شهید دوشنبه 10 مهرماه ساعت 9:30 از 20 متری ابوذر (فلاح)، خیابان رزاقی، کوچه طهماسبی انجام می‌شود، همچنین مراسم یادبود آن مرحوم چهارشنبه 12 مهر از ساعت 15 الی 17 در مسجد اعظم امام خمینی(ره) واقع در 20 متری ابوذر(فلاح سابق)، خیابان عیوض خانی، میدان گلچین برگزار می‌شود.

جامعه قرآنی کشور در روز ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۳ با حضور در منزل این پدر شهید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این دو شهید عزیز به پدر و مادر شهیدان ادای احترام کردند.

 

منبع: فارس 
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:53 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تصاویر/ شهید مدافع حرم «محمد جاودانی»

تصاویر/ شهید مدافع حرم «محمد جاودانی»

بسیجی تخریبچی «محمد جاودانی» با نام جهادی «میثم» بعد از چهار نوبت اعزام به سوریه و عراق و 8 ماه حضور در جبهه مقاومت در شب عاشورای حسینی در دیرالزور به فیض شهادت نائل آمد.

کد خبر: ۲۶۰۲۲۳

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲ - 02October 2017

 

 
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:53 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

چرا محسن حججی عزیز مردم شد؟

چرا محسن حججی عزیز مردم شد؟

استقبال گسترده از پیکر شهید حججی باعث ایجاد این سوال شده است که چه فرقی میان این شهید مدافع حرم با سایر شهدای مقاومت وجود دارد؟

کد خبر: ۲۶۰۲۵۶

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹ - 02October 2017

چرا محسن حججی عزیز مردم شد؟به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، اسارت و شهادت محسن حججی در مردادماه سال جاری یک اتفاق معمولی نبود و تروریست های داعش در حالی که مثل همیشه فکر می کردند انتشار کلیپ تصرف یک منطقه و کشتار نیروهای مقاومت باعث افزایش ابهت و ایجاد رعب می شود، خود را اسیرِ اسیری دیدند که قهرمان نسل های بعد از انقلاب اسلامی ایران شد.


استقبال گسترده از حججی و ایجاد احساسات پاک و وحدت‌بخش در میان تمامی اقشار مردم ایران و حتی ملت های آزاده جهان، باعث ایجاد سوالاتی در ذهن تعدادی شده است که چه فرقی میان این شهید مدافع حرم با سایر شهدای مقاومت است. آیا نباید سایر شهدا نیز به اینگونه تشییع شوند و مورد توجه مقامات و مسئولان کشوری قرار گیرند؟ تفاوت حججی با کسانی که در همان منطقه و در همان عملیات از ایران شهید شدند در چه چیزهایی نهفته است؟

هرچند نباید از سوءاستفاده دشمنان انقلاب و مقاومت نیز غافل شد که به صورت تعمدا سعی می کنند اقدامات ایران و مدافعان حرم را با شبهاتی همراه سازند و افکار عمومی را در این بین به انحراف بکشانند؛ اما در زمانی که رقابت های سیاسی در کشور به اوج رسیده بود و برخی از بازیگران سیاسی برای چنگ زدن به قدرت به تخطئه نیروهای نظامی کشور به ویژه سپاه پاسداران و نیروی قدس سپاه دست می زدند و حضور نیروهای ایرانی را در سوریه و عراق هزینه ساز و باعث فشارهای غرب به کشور ارزیابی می کردند، به ناگهان تصویری از حججی در رسانه ها منتشر شد تا بر روی تمامی ادعاها و تقلاها برای قدرت دنیوی، رنگ بپاشد و ارزش ها و آرمان های واقعی را به رخ بکشد.

شهید حججی یکی از رزمندگان اسلام در راه حق علیه باطل در زمانه ما بود. رزمندگان که از کشورهای مختلف تحت نام مدافعان حرم در شام و عراق گرد آمده اند تا مانع قدرت گیری خونخواران زمان شوند.

حججی نماینده این شیرمردان است. نماینده ای که به خوبی توانست صلابت، غیرت و مردانگی را در دستان دشمن به نمایش بگذارد و تمامی نقشه های دشمن را باطل سازد. خون حججی و نحوه شهادت وی گواه روشنی از واقعیت های موجود در عرصه نبرد منطقه است. شهادتی که صحنه کربلا را باشکوه هرچه تمامتر بازسازی کرد تا نشان دهد، آن راه ادامه دارد و مردمانی ابولفضل وار و زینب وار، حقانیت اسلام را به رخ جهانیان می کشانند.

محسن حججی، راه هموار را هموارتر ساخت تا همرزمانش و نیروهای مدافع حرم با قوت قلب و اطمینان خاطر بیشتری از پشتیبانی مردمانشان در آن راه قدم بگذارند و پشت دشمن را به خاک بمالند. حججی ها، تمامی محاسبات دشمنان انقلاب و مقاومت را برای دلسرد کردن مردم از مبارزه و مقاومت برهم ریختند و سرمایه گذاری چند دهه ای استکبار و ارتجاع با شهید بی سر، حججی از بین رفت.

مردم ایران در روز تشییع پیکر حججی از تمامی اقشار حضور داشتند. اقشاری که دشمنان برای منحرف کردن آنها میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده بودند و تهاجم فرهنگی را از هر روزنه ای بر کشور و ملت تحمیل می ساختند. تهاجمی که به گمان دشمنان ثمربخش بوده ولی دیدند که ملت استوار و محکم از مدافعان حرمشان و حریمشان حمایت و به مانند قهرمانان بزرگ از آنها استقبال می کنند.

حججی این شیرمرد دهه هفتادی، سند افتخار ملتی شد تا نشان دهد چشمه زلال انقلاب اسلامی و راه ولایت، نسل اول و دوم و سوم و ... انقلاب نمی شناسد و انقلاب به راستی در مسیر واقعی خود در حال حرکت است.


بنابراین شهید حججی هیچ تفاوتی با دیگر شهدای راه حق ندارد و مهرش به دل تمامی مردمان آزاده جهان و ایران نشست و نماینده ای شایسته از میان مدافعان حرم شد تا نماد مقاومت و جوانمردی لقب بگیرد. مقاومتی که همچون چشمه ای جوشان، دلاورمردانی را دور از وطن و خانواده، به میعادگاهی کشانده که همه آن خیر و برکت است.

و چه زیبا در دهه نخست محرم، پیکر پاک شهید حججی به میهن بازگشت تا در کوچه ها وخیابان های کشورمان عطر ناب کربلا و عاشورا با نماد قهرمان حججی همراه شود و دل ها را روانه کربلا کند. این شهید و شهیدان حرم تا همیشه قهرمان و سروهای سرافراز وطن و ملت باقی خواهند ماند و قطره های خون آنها سحرالباطل توطئه های یزیدیان زمان خواهد شد.

 

منبع: جهان نیوز 
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:53 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

ماجرای تصویر دو طلبه شهید در یک قاب

ماجرای تصویر دو طلبه شهید در یک قاب

در خانواده شهید هاشمیان همه فرزندان طلبه هستند و دو پسر این خانواده در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند.

کد خبر: ۲۶۰۲۳۰

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶ - 02October 2017

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، بسیاری از ساکنان اهالی محله عباسی، خانواده شهیدان هاشمیان را می شناسند، این شناخت نه فقط به واسطه دو شهید این خانواده «سید جواد» و «سید حسین»، بلکه به خاطر پدر و مادری است که فرزندانی شریف را در دامان خود پرورش داده‌اند. پدر شهیدان هاشمیان نه فقط پدر دو شهید بلکه پدر معنوی همه بچه های محله است که اکثر وقتش را به خواندن کتاب و نوشتن می گذراند و از پس آن توانسته است کتابی با ماهیتی دینی ـ فلسفی به نام «جلوه های نور» به چاپ برساند.

شغل پدر پیش از بازنشستگی، معلمی بود، خودش دانشجوی رشته های زبان انگلیسی و زبان فرانسه بوده است و عربی را هم تا حد احتیاج می داند، همین موضوع باعث شده است تا پدر مشغول ترجمه نهج البلاغه به زبان های فرانسه و انگلیسی شود.

ماجرای یک قاب عکس از شهادت دو طلبه 

14 سال گمنامی سید حسین

سید جواد متولد سال 1344 و سید حسین متولد سال 1346 است. سید حسین 18 سالش که بود به جبهه رفت و در عملیات والفجر هشت شهید شد، سید حسین که از برادرش بزرگتر بود سه سال بعد در شلمچه به شهادت رسید و پیکرش بعد از 14 سال گمنامی به خانه برگشت. هر دوی این شهدا چشم و چراغ خانه بودند، علاوه بر این دو شهید، سید سجاد و سید صادق دو فرزند دیگر حاج احمد هم از بچه های جبهه و جنگ هستند که یادگاری هایی نیز از آن دوران را در بدن دارند، به علاوه اینکه هم پسرهای خانواده و هم دخترها همه طلبه های دروس دینی هستند.

پاسخ هر سوالمان از پدر شهید را با مکث می گیریم، حاج آقا هاشمیان بعد از شنیدن هر سوال ابتدا خوب فکر می کند و بعد پاسخ می دهد، پاسخ هایی زیبا که از زبان معلمی کهنه‌کار گفته می شود. او از دوران دفاع مقدس چنین تعبیر می کند: «در آن زمان همه مردم اشتباق حضور در جبهه را داشتند. وقتی انسان به شهادت می رسد وارد دنیای دیگری می شود، در برخی حالت اشتیاق به شهادت بروز پیدا می کند و برخی دیگر بر اثر عوامل مختلف دیرتر به این اشتیاق می رسند. در هر صورت حضور بچه ها در جبهه وظیفه بود، حس پدری من هم موافق با این قضیه بود و بنده و مادر بچه ها مخالفتی برای این کار نداشتیم.»

برای خانواده ای که چهار فرزند خود را برای یاری دین خدا به میدان فرستاده است، شهادت اتفاق غریبی نیست، به قول پدر، شهادت هم مثل مردن است و کسی از آن خبر ندارد اما شاید بچه ها نسبت به شهادت احساسی داشتند که البته به خانواده چیزی بروز نمی دادند. پدر هم بچه ها را به امید خدا به میدان فرستاد، آنچه برایش مهم بود، جلب رضایت خدا بود، در این راه پسرها هم همکاری می کردند و با صحبت دل پدر و مادر را برای رفتن به جبهه گرم می کردند.

ماجرای یک قاب عکس از شهادت دو طلبه 

طلبه های رزمنده

پدر می گوید: «عادی به جبهه می رفتند که تشویشی ایجاد نکنند. چند ماه بعد بر می گشتند که به درسشان برسند، چون طلبه بودند. هر چهار فرزند درس طلبگی می خواندند.»

«آنقدر بی سر و صدا و ساکت بودند که تا قبل از شهادت، بسیاری از همسایه ها آن ها را نمی شناختند» این جمله را پدر می گوید و در ادامه می افزاید: « فعالیت های مسجدی را دنبال می کردند، قسمتی از این فعالیت ها، درس و مدرسه بود و قسمتی راهپیمایی های قبل از انقلاب و شب ها که به مسجد صاحب الزمان می رفتند. بسیار خوش اخلاق و مودب بودند، با من هم رابطه خوبی داشتند، با وجودی که در سنی قرار داشتند که باید شیطنت می کردند اما اینطور نبودند اگر هم کاری می کردند احساس مسئولیت داشتند. از نظر فکری بچه های بالایی بودند و اینکه خود به دنبال شهادت رفتند.»

حاج احمد تعابیر زیبایی از وقایع زندگی اش دارد، او شهادت فرزندانش را حکمت الهی می داند، حکمتی که در زندگی همگان جاریست و کافیست خود را در مسیر آن قرار دهند تا به مرحله ای بالاتر از آنچه هستند، برسند. او درباره شهادت دو پسرش می گوید: «یک زمان انسان از اتفاقی که رخ می دهد ناراحت است و یک زمان بابت کار بزرگی که انجام می دهد خوشحال می شود. مانند امام حسین(ع) که هرچه به ظهر عاشورا و لحظه شهادت نزدیک تر می شد، شکفته تر می شد. شهادت فرزندانم یک حقیقت بود، حقیقت به اینکه اگر کار خدایی باشد، انسان را خوشحال می کند.»

ماجرای یک قاب عکس از شهادت دو طلبه 

یک عکس و دو شهید

روی یکی از دیوار های خانه، عکس عجیبی از دو شهید افتاده بر زمین به چشم می خورد. سال هاست زاویه نگاه پدر و مادر بر دیواری است که تصویری از شهادت سید جواد و خون ریخته شده اش بر زمین، به روی آن نصب شده است. حکایت عکس را از پدر سوال می کنیم و او اینطور پاسخ می دهد: اولین بار، عکس را در معراج الشهدا دیدم که یادگاری برای ما شد. سید جواد و همرزمش هر دو طلبه بودند که به شهادت رسیدند. قبل از عملیات دوستش به سید جواد گفته بود امتحان داریم و باید دو روز دیگر سر امتحان باشیم، سید جواد گفته بود زود می رویم و برمی گردیم که رفته بودند و باهم به شهادت رسیدند.

پدر شهید علاوه بر نویسندگی، طبع شعر خوبی هم دارد و برخی از اشعارش را در کتابش به چاپ رسانده. کتاب را باز می کند و یکی از شعرهایش را که در وصف سید حسین نوشته است برایمان می خواند.

ای ماه من چو بدر درخشان خوش آمدی
خونين بدن ز سنگر ايمان خوش آمدی

رفتی به ناز و زود گرفتی نياز خود
حوزه در انتظار و ليك تو اينسان خوش آمدی

لبخند تو هميشه در اشراف خاطره
‌ای نازنين ز مسلخ قربان خوش آمدی

راهی نه بهتر از اين ره كه رفته‌ای
جايی نه به ز محضر رحمان خوش آمدی

 

هدیه حضرت زهرا(س) به دخترهای جوان 

پدر در پاسخ به این سوال که آیا دلتنگ پسرها می شوید، تنها می گوید «آرامش داریم» بعد در چند جمله نصیحتی به ما و جوان تر ها می کند: «جوان قبل از اینکه به مرحله ای برسد که انتخاب های بزرگ زندگی اش را انجام دهد باید خود را تزکیه کند و با تقوا شود. در استناد به این آیه سوریه بقره که می گویند اگر باتقوا باشید خداوند به شما کمک می کند. اگر انسان با تقوا باشد مورد عنایت خداوند قرار می گیرد. اگر انسان با خداوند باشد خداوند هم از ابتدا تا انتهای زندگی با او خواهد بود. در این صورت کمک می کند تا راه درست را انتخاب کند.»

حاج احمد هدیه ای معنوی از طرف حضرت زهرا(س) به خانم ها داد و گفت: « یک روز پیامبر در جمع اصحاب که حضرت علی(ع) هم در میان آنان بود پرسید که چه چیز برای زنان از همه چیز بهتر است. حضرت علی(ع) پس از آنکه به خانه برگشت این سوال را از حضرت زهرا(س) پرسید و ایشان پاسخ داد: اینکه نامحرمی را نبیند و نامحرمی او را نبیند.»

انتهای پیام/ 141
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

بازگشت پیکر مطهر 119 شهید دوران دفاع مقدس به کشور

بازگشت پیکر مطهر 119 شهید دوران دفاع مقدس به کشور

پیکر مطهر 119 شهید دوران دفاع مقدس پنج‌شنبه 13 مهر ماه از مرز شلمچه وارد کشور می‌شوند.

کد خبر: ۲۶۰۲۶۸

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱ - 02October 2017

بازگشت پیکر مطهر 119 شهید دوران دفاع مقدس به کشوربه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، پیکر مطهر 119 شهید دوران دفاع مقدس، پنج شنبه 13 مهر ماه مصادف با چهاردهم ماه محرم ساعت 9 صبح از مرز شلمچه وارد کشور خواهند شد.

پیکر مطهر این شهدا طی ماه‌های اخیر در مناطق عملیاتی زبیدات، عملیات رمضان در کنار نهر کتیبان و عملیات کربلای چهار در ساحل غربی رود اروند تفحص شدند.

از این تعداد پیکرهای تازه تفحص شده 53 شهید از شهدای ژاندارمری هستند که در تک دشمن در منطقه عملیاتی زبیداد به شهادت رسیدند، 36 شهید از شهدای سپاه و ارتش جمهوری اسلامی در منطقه عملیاتی رمضان و 30 شهید نیز از شهدای عملیات کربلای چهار و از نیروهای سپاه و بسیج هستند.

پیکر 53 شهید ژاندارمری توسط نیروی انتظامی در مرز شلمچه مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

بنا بر این گزارش، مراسم وداع با پیکر مطهر این شهدا 13 مهر ماه بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه ثارالله برگزار می‌شود. سپس پیکر شهدای تازه تفحص شده برای گذراندن مراحل آزمایش و شناسایی به تهران منتقل می‌شوند.

انتهای پیام/ 131
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

گرامیداشت یاد و خاطره ستارگان دفاع مقدس در «ضيافت ستارگان»

گرامیداشت یاد و خاطره ستارگان دفاع مقدس در «ضيافت ستارگان»

در ویژه برنامه «ضيافت ستارگان» از خانواده‌های شهیدان فرهاد شعیبی، سیدحمید مومنی، غلامحسن شهبازی، نعمت‌الله نوشاوند و جمال و جلال نامدار محمدی تجلیل شد.

کد خبر: ۲۶۰۲۶۱

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵ - 02October 2017

یاد و خاطره ستارگان دفاع مقدس در «ضيافت ستارگان»به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، حجت الاسلام و المسلمین وحیدی در مراسم ضیافت ستارگان با بیان اینکه محرم فرصت نابی برای خودشناسی و پی بردن به حقیقت باطنی خودمان است، اظهار داشت: عاشورا و محرم سرمایه عظیمی است که در این واقعه از صبح تا ظهر همه خوبی‌های عالم به دست امام حسین (ع) به همه جهانیان نشان داده می‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه عزاداری‌ها بهانه‌ای است برای اینکه بتوانیم با دیدن عاشورا و مرور آن تمام خوبی‌ها را در خود نهادینه کنیم، افزود: عزادار واقعی محرم کسی است که با دیدن و شناخت حقیقت عاشورا و محرم بتواند خوبی ها و زیبایی های انسانی را درون خودش شکل بدهد و حفظ کند.

وحیدی عنوان کرد: در عاشورا ما عشق، علاقه و محبت بی نهایت و بی نظیری را می بینیم عشق امام حسین (ع) به خداوند متعال که حاضر می شود به خاطر این عشق هرچه دارد را بدهد اما معشوقش راضی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین وحیدی با بیان اینکه بهای عشق و فداکاری برای عشق متأسفانه چیزی است که ما امروز در بعد زمینی هم نمونه ای از آن را نمی بینم، تصریح کرد: نسل امروز ما در مقابل گذشتگان انگار اصلا فهمی از عشق در هیچ بعدی مانند مادر به فرزند، همسر به همسر و حتی نسبت به همسایه، فامیل و همکار ندارد.

این مدرس اخلاق با اشاره به اینکه عشق خدا به بنده ها و موجودات محور آفرینش جهان بوده است، ادامه داد: این عشق هدف رقم خوردن اتفاق های بزرگ و ماندگار مانند عاشوراست اما متأسفانه ما امروز در بعد رفتار و اخلاق اجتماعی و خانوادگی آن را حذف کرده‌ایم.

وحيدي با بیان اینکه عشق در تک تک لحظه های محرم قیام امام حسین (ع) موج میزند، عنوان کرد: عشق امام به خدا، به یارانش، به خانواده و حتی عشق امام حسین (ع) تا لحظه آخر به دشمنانش بی نظیر است چون حتی به این فکر می کند که تا دقیقه های آخر یک نفر را از صف دشمنانش جدا کند این عشق حقیقتا نظیر ندارد.

در ادامه این مراسم از خانواده های شهدای دفاع مقدس شهید فرهاد شعیبی، شهید سید حمید مومنی، شهید غلامحسن شهبازی، شهید نعمت اله نوشاوند و شهیدان جمال و جلال نامدار محمدی با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.

انتهای پیام/ 131
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

وصیت‌نامه شهید محمدحسن حقانی/ برای كشته شدنم جشن بگيريد، چون نمرده‌ام

وصیت‌نامه شهید محمدحسن حقانی/ برای كشته شدنم جشن بگيريد، چون نمرده‌ام

شهید حقانی در وصیت‌نامه خود آورده است: برای كشته شدنم جشن بگيريد چون من نمرده‌ام، بلكه وارد جايی شده‌ام كه كسی‌ که در قفس دنيا است آن را نمی‌تواند درک كند.

کد خبر: ۲۶۰۲۳۷

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰ - 02October 2017

وصیت‌نامه شهید محمدحسن حقانی/ براي كشته شدنم جشن بگيريدبه گزارش خبرنگار ساجد، شهید «محمدحسن حقانی» اول اردیبهشت 1344 در استهبان چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد. شهید حقانی 20 مهر 1363 در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است در ادامه می‌خوانید:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی


به نام الله درهم شكننده‌ طاغوت‌ها با درود و سلام به منجی بشريت ولی امر (عج) و با درود و سلام به رهبر كبير انقلاب اسلامی امام خمينی و با درود و سلام به شهدای اسلام از صدر تاكنون و با درود و سلام به رزمندگان اسلام و شما خانواده‌های شهدا و امت مسلمان ايران.


 «يا ايها الذين امنوا ان تنصروا الله ينصركم و يثبت اقدامكم» هر كس خدا را ياری كند خداوند گام‌های او را استوار می‌‎گرداند.


 ای همشهريان عزيز: نمی‌خواهم سر شما را به درد آورم ولی چند جمله‌ای به‌ عنوان تذكر می‌گويم هر چند كه خودتان بهتر از من می‌دانيد. امام اين قلب تپنده‌ی امت مسلمان ايران را تنها نگذاريد در هر جا و هر كجا كه هستيد از دعا كردن برای امام غافل نشويد و بعد از هر نماز و بعد از هر جلسه‌ای امام را دعا كنيد.


برادران و خواهران عزيز توجه داشته باشيد هر كس خواست ميان شما تفرقه اندازد اول او را نصيحت و او را با دلايل محكم و ارشاد راهنمايی كنيد ولی اگر ديديد از روی آگاهی دارد كاری كه به ضرر انقلاب است انجام می‌دهد با او به طور قاطعيت رفتار كنيد و او را به مسئولان امر معرفی كنيد.

 

و بدانيد كه آرزوی هر رزمنده‌ی شجاع و دلير و مسلمان زيارت كربلا و آزادی قدس عزيز و اگر بعد از آن خدا خواست شهادت فی سبيل الله است.

 

برادران و خواهران عزيز بدانيد كه هر كس شهيد شد از بين نرفته است بلكه نزد خدا روزی می‌خورند. ای پدر و مادر عزيزم شما از من آزار و اذيت ديده‌ايد اميدوارم كه مرا ببخشيد و برايم دعا كنيد و طلب آمرزش كنيد.


پدر و مادر و برادرانم مرا حلال كنيد هر چند كه كاری برای شما انجام ندادم. آری پدر و مادرم اگر من شهيد شدم و خداوند مرا به درگاه خود قبول كرد و به شهادت رسيدم مرا ببخشيد و همچون شيري باشيد در بيشه‌زار بغريد و رو به صفتان را به زباله دان تاريخ بفرستيد.


مادرم زينب‌وار باش و قلب امام زمان (عج) را شاد كن برايم عزا نگيريد اين را همين طور نمی‌گويم بدان سخنان از روی قلبم برمی‌خيزد برای كشته شدنم جشن بگيريد چون من نمرده‌ام، بلكه وارد جايی شده‌ام كه كسی كه در قفس دنيا است آن را درک نمی‌تواند بكند، برادرانم محمدحسين، محسن و قاسم اگر از من بدی ديديد مرا ببخشيد و بيامرزيد، مادرم اگر شهيد شدم هر هفته حداقل يك‌بار بيا و با من صحبت كن. و بالاخره دوستان و قومان و آشنايان همه مرا حلال كنيد و ببخشيد به اميد اين‌كه همه‌ی ما از اهل بهشت باشيم.


از مال دنيا هم چيزی ندارم كه بخواهم از آن صحبت كنم، آری هدفم پيروزی و زيارت كربلا و آزادی قدس و آرزويم شهادت در راه خداست به اميد پيروزی جندالله و ظهور ولی عصر (عج) و نابودی تمامی دشمنان اسلام.

 

در مسلخ عشق جز نكو را نكشند

رو به صفتان زشت خوی را نكشند

گر عاشق صادقی زكشتن مگريز

مردار بود هر آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌كه او را نكشند

 

اميد زيارت قبر اباعبدالله. و السلام علی من التبع الهدی. در آخر امام و رزمندگان و معلولين و مجروحين را دعا كنيد.


خدايا خدايا تا انقلاب مهدی، حتی كنار مهدی خمينی را نگه دار، رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما، معلولين و مجروحين شفا عنايت فرما زيارت كربلا نصيب ما بفرما شهادت را نصيب ما بفرما، اسيران جندالله آزادشان بفرما، صدام و لشكرش را نابودشان بفرما، الهی آمين. به اميد پيروزی فرج مولا امام زمان (عج) و پيروزی جنگ تحميلی.»

 

انتهای پیام/ 111
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

توصیه شهید «محمدرضا سنجرانی» محقق شد+ تصویر

توصیه شهید «محمدرضا سنجرانی» محقق شد+ تصویر

توصیه بسیجی شهید مدافع حرم «محمدرضا سنجرانی» که به تازگی به درجه رفیع شهادت نائل آمده است، محقق شد.

کد خبر: ۲۶۰۲۲۴

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵ - 02October 2017

به گزارش دفاع پرس از مشهد، بسیجی شهید مدافع حرم «محمدرضا سنجرانی» که به تازگی به درجه رفیع شهادت نائل  آمده است در فایلی صوتی از برادرش می­­‌خواهد که بعد از شهادتش ذیل تصاویری که با شهید مدافع حرم «حسن قاسمی ­دانا» گرفته، یک بیت شعر که برگرفته از روحیه حسینی این شهید والامقام است، آورده شود.

 

در این فایل صوتی شهید سنجرانی عنوان می­‌کند: «پارسال اربعین جای شما خالی به یکی از آقایان مداحان مشهدی نزدیک حرم امام حسین(ع) شعری خواند که یک بیت اش برای من خیلی قشنگ بود وصیت کردم به برادرم که اگر ان‌شاءالله رفتم و به حسن قاسمی رسیدم، زیر عکس های مشترکی که من و حسن داریم این بیت را بنویسند. 

عاشقان بی کفن‌ها با کفن بیگانه‌اند

روی جسم پاره­‌ی ما بوریا باید کشید

 

تصویر/ توصیه شهید «محمد رضا سنجرانی» محقق شد

انتهای پیام/ 
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تصاویر/ طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانی

تصاویر/ طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانی

طلبه شهید مدافع حرم «محمد کیهانی» از رزمندگان خوزستانی بود که در روز چهارم محرم 1437 به تاریخ هشت آبان 1395 بر اثر اصابت تیر به سر، در بیمارستان حلب بستری شد و همان جا به درجه رفیع شهادت نائل آمد. وی ششمین شهید مدافع حرم شهرستان اندیمشک و اولین شهید روحانی مدافع حرم این شهرستان محسوب می‌شود.

کد خبر: ۲۶۰۲۴۵

تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰ - 02October 2017

طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانی

 طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانیشهید محمد کیهانی سر سفره عقدپدر و مادر طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانیاز راست (نفر دوم طلبه شهید محمد کیهانی) طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانیاز راست (نفر اول  طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانی) طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانی طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانیمراسم تشییع پیکر  طلبه شهید مدافع حرم محمد کیهانی
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر 1396  ] [ 05:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]