حرکت بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس رویکردی مبارک است

حرکت بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس رویکردی مبارک است

حجت السلام منتظری گفت: حرکت و نقش اداره کل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس در بحث انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان و آینده ساز این مملکت بسیار حرکت مبارک و تاثیر گذار است.

کد خبر: ۲۲۷۳۴۷

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵ - 15February 2017

به گزارش دفاع پرس از سنندج، رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در دیدار با مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کردستان، اظهار داشت: انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل های سوم وچهارم انقلاب که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند در غالب در سهای دانشگاهی میتواند تاثیرات مثبت وزیادی را در پی داشته باشد.

حجت السلام منتظری گفت: از راه های موثر مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن این است که ما وصیت نامه وزندگی نامه شهدا را برای نسل های جوان به درستی بیان کنیم تا جوان ونوجوان امروز ما بداند که چگونه یک جوان ونوجوان دوران دفاع مقدس برچه اساس ومعیاری به آن بلوغ فکری وعقلی رسیده است که بدونه اینکه امام خود را از نزیک دیده باشد به ندای رهبرش لبیک گفته وآگاهانه به میدان نبرد می شتابد واز خداوند شهادت در راه اولیا الله را طلب می نماید.

وی در ادامه ضمن اشاره به الگو سازی مناسب داخلی برای نسل جوان تصریح کرد:وقتی یک رزمنده  جوان هیجده ساله ازتمام آرزوها ونشاط جوانی برای رسیدن به هدفی  والاتر که همانا ایثار وجهاد در راه خدا است چشم پوشی می کند،  راه و روش زندگی  این رزمنده جوان میتواند الگوی مناسب وشایسته برای نسل جوان امروز ما باشد. 

رییس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ضمن اشاره به جایگاه وتاثیر هنر در جامعه اظهار کرد: یکی از راه های موثر در ترویج ارزشهای دفاع مقدس استفاده از ظرفیت هنر در جامعه است چراکه باساخت یک فیلم مستند یا فیلم های دیگر وهمچنین برگزاری برنامه های فرهنگی وهنری در راستای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت درجامعه می توان قدم های موثری یرداشت.
 

در ادامه سرتیپ دوم پاسدار مراد حسنی در خصوص اقدامات فرهنگی صورت گرفته در مجموعه اداره کل حفظ آثار کردستان مطالبی را  ارائه نمودند. 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:12 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

یادواره شهدای کوی جهان‌پیما برگزار می‌شود

یادواره شهدای کوی جهان‌پیما برگزار می‌شود

هشتمین مراسم گرامی‌داشت شهدای کوی جهان‌پیما پنجشنبه 28 بهمن‌ماه در ساری برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۷۳۵۳

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶ - 15February 2017

به گزارش دفاع پرس از ساری، مراسم بزرگداشت شهدای گرانقدر کوی جهان‌پیما شامگاه پنجشنبه 28 بهمن‌ماه بعد از نماز  مغرب و عشاء در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی سرهنگ خادم فرمانده سپاه ناحیه ساری و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) برزگرنژاد برگزار خواهد شد.

یادواره شهدای کوی جهان‌پیما برگزار می‌شود 

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:11 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

دومین نمایشگاه «لباس دفاع مقدس» در فرهنگسرای نیاوران برپا می‌شود

دومین نمایشگاه «لباس دفاع مقدس» در فرهنگسرای نیاوران برپا می‌شود

دومین نمایشگاه «لباس دفاع مقدس» ویژه سالروز عملیات والفجر 8 عصر امروز در فرهنگسراى نیاوران افتتاح می‌شود.

کد خبر: ۲۲۷۳۵۵

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸ - 15February 2017

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، دومین نمایشگاه «لباس دفاع مقدس» که هر ساله در سالروز عملیات والفجر 88 برگزار می‌شود ، 27 بهمن ماه سال جارى در فرهنگسراى نیاوران افتتاح خواهد شد.

 

این نمایشگاه که پیش از این توسط موسسه هنرى یشم، در فرهنگسراى نیاوران برگزار شده بود، با استقبال بى سابقه هنرمندان، مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر، جانبازان وجانبازان جنگ تحمیلى روبرو  شد.

در برپایی این نمایشگاه براى نخستین بار از المان‌ها و مفاهیم جنگ تحمیلى در صنعت طراحى لباس کشور استفاده شده است.

موسسه هنرى یشم، مجرى و طراح این نمایشگاه است که با حمایت بنیاد ملى مد و لباس و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران  براى دومین سال این نمایشگاه را برپا خواهد کرد.

طراحان هنرمندى که در این دو دوره براى نمایشگاه لباس دفاع مقدس به همراه خانم افروزى، مدیر مسئول موسسه یشم، لباس طراحى کرده‌اند، روژان هوشیار، ساناز مسلمى، گلنوش صالحى، سپیده پارساپور و شیما شعبانى فر می‌باشند.

بنابراین گزارش، آیین افتتاحیه این نمایشگاه ساعت 14 در سالن خلیج فارس و در گالری 2 برگزار می شود.

 

انتهای پیام/ 161  


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:11 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

پخش مستند «شریک الانتصار» درباره شهید حسن شاطری از شبکه افق

پخش مستند «شریک الانتصار» درباره شهید حسن شاطری از شبکه افق

مستند «شریک الانتصار» روایتی از زندگی و فعالیت‌های شهید حسن شاطری، چهارشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می‌شود.
کد خبر: ۲۲۷۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶ - 15February 2017
 

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، مستند «شریک الانتصار» روایتی است کوتاه از زندگی و فعالیت های اسوه مدیریت جهادی، شهید حاج حسن شاطری که در لبنان او را با نام «حسام خوش نویس» می شناختند.

بعد از جنگ 33 روزه در تابستان سال 2006، شهید شاطری راهی لبنان شد تا بعد از عمری خدمت در کشورش، اینک به مظلومانی که در خط مقدم جبهه مقاومت جنگیده بودند، کمک کند.

مستند «شریک الانتصار» به گوشه ای از فعالیت های این بزرگ مرد عرصه دفاع و سازندگی می پردازد؛ در این فیلم با افرادی همچون غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان و از جانباختگان حادثه منا، شیخ نبیل قاووق مسئول منطقه جنوب در حزب الله لبنان، سعیدلو معاون بین الملل رئیس جمهور سابق ایران، محمد سعید الخنسا رئیس ممع شهرداران ضاحیه و خود شهید شاطری گفت وگو شده است.

این مستند کاری است از گروه مستندسازان بدون مرز، که چهارشنبه 27 بهمن ماه ساعت های 17:00 و 23:00 از شبکه افق پخش می شود. تکرار آن را هم می توانید ساعت های 9:00 و 13:00 روز بعد از همین شبکه ببینید.

انتهای پیام/ 121


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:11 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهید «مخزن موسوی»

برگزاری یادواره شهید «مخزن موسوی»

مراسم گرامی‌داشت شهید «سیدمحمدتقی مخزن موسوی» شامگاه پنجشنبه 28 بهمن‌ماه در شهرستان رودبار برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۷۳۶۳

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷ - 15February 2017

برگزاری یادواره اولین فرمانده شهید سپاه رودبار

به گزارش دفاع پرس از ساری، یادواره شهید «سیدمحمدتقی مخزن موسوی» شامگاه پنجشنبه 288 بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام جعفرصادق (ع) شهرستان رودبار برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرای سردار افشار و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) مهدی نظامعلی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:10 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای تخریب استان گیلان

برگزاری یادواره شهدای تخریب استان گیلان

مراسم گرامی‌داشت شهدای تخریب استان گیلان پنجشنبه 28 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۷۳۷۳

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰ - 15February 2017

به گزارش دفاع پرس از گیلان، سیزدهمین مراسم بزرگداشت شهدای تخریب استان گیلان پنجشنبه 28 بهمن‌ماه ساعت 15  در مهدیه شهر رشت برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی سردار کوسه‌چی و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) حاج مرتضی طاهری برگزار خواهد شد.

برگزاری یادواره شهدای تخریب استان گیلان 

 انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:10 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

زندگی‌نامه «شهدای انقلاب دانشگاه» بزودی منتشر می‌شود

زندگی‌نامه «شهدای انقلاب دانشگاه» بزودی منتشر می‌شود

مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: نخستین کتاب زندگی‌نامه « شهدای انقلاب دانشگاه » در دانشگاه شهید چمران اهواز به زودی منتشر می‌شود

کد خبر: ۲۲۷۳۸۲

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳ - 15February 2017

به گزارش دفاع پرس از خوزستان، سید ابراهیم موسوی قهفرخی  اظهار داشت: دانشگاه شهید چمران اهواز در دوره قبل و بعد از انقلاب پایگاهی مستحکم برای انقلاب بود.

وی با اشاره به خدمات دانشگاه در دوره جنگ تحمیلی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز در زمان جنگ تحمیلی صدام نقشی سازنده و اثرگذار در ساماندهی و پشتیبانی از رزمندگان داشته است.

مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید چمران اهواز بیان داشت: ستاد ایثارگران دانشگاه طرحی جامع برای شناسایی و ساماندهی شهدای دانشگاه تدوین کرده است.

وی گفت: برای همین منظور در گام اول شهدای انقلاب دانشگاه که توسط عوامل ساواک به شهادت رسیدند شناسایی شدند.

موسوی قهفرخی اضافه کرد: 5 نفر از خانواده معظم شهدای انقلاب شناسایی شدند و با حضور مسئولان دانشگاه از تعدادی از این خانواده ها که در اهواز حضور داشتند تجلیل شد.

وی ادامه داد: اسناد و خاطرات این شهدا در دانشگاه و محل زندگی توسط ستاد جمع آوری شده و به زودی منتشر می‌شود.

مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: برای همین منظور نخستین کتاب زندگی نامه « شهدای انقلاب دانشگاه » در دانشگاه شهید چمران اهواز به زودی منتشر می‌شود.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:10 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

«فرهنگ ایثار» اکسیر احیاکننده نهال انقلاب اسلامی

«فرهنگ ایثار» اکسیر احیاکننده نهال انقلاب اسلامی

کد خبر: ۲۲۷۳۶۴

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴ - 15February 2017

 

 

تجربه‌ی آب حیات در جاری فرهنگ ایثار/ بیگانگان فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را می‌بلعندگروه حماسه و جهاد دفاع پرس- «معصومه نادری ‌پارسا» معاون فرهنگی و خانواده سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در یادداشت اختصاصی خود که در اختیار خبرگزاری دفاع‌مقدس قرار داده، به فراز و فرودهای معنوی یک ملت پرداخته است که در ادامه می‌خوانید:

 

فارغ از مکاتب فکری حاکم بر جوامع، هر ملتی در مسیر زندگی خویش هماره فراز و فرودهای بی شماری را تجربه می‌کند. گاه تحت تاثیر عوامل مختلف، یک ملت در قعر حضیض سقوط کرده و سالیان متمادی طول می‌کشد تا مصلحی فرا رسیده و موجب بیداری و خروش آن ملت شده و چه بسا در صورت تلاش و استمرار آرمان‌خواهی، همان ملت موفق به فتح اوج قله‌ها شود. چنین وضعیتی می‌تواند در عرصه‌ی مسایل مادی هم جریان داشته باشد، اما روی سخن این نوشتار بیشتر متوجه فراز و فرودهای معنوی یک ملت است.

 

به جرات می‌توان گفت، ملت ایران تا قبل از آغاز نهضت منتهی به انقلاب اسلامی، در یک شرایط رکود توام با ذلتی به سر میبرد که حتی از ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی که هر انسانی در سایه‌سار حکومت و مرز و بوم خود باید از آن برخوردار باشد، محروم بود. روزگاری که حق تصمیم‌گیری برای هیچ‌یک از شئونات سرنوشت ساز خویش را نداشت و این مولود حاکمیت ضعیف و خود باخته و بیگانه پرستی بود که حتی برای عزت خویش نیز حاضر نبود برای استقلال و کسب جایگاهی انسانی تلاش و ایستادگی کند، البته شاید نمی‌شد چنین توقعی داشت چرا که «ذات نایافته از هستی بخش، کی تواند که بود هستی بخش؟»

 

اساسا ایشان به واسطه‌ی همین سازوکار موجود آن زمان به ظاهر زمام امور را در دست گرفته بودند و طبیعی بود که برای تغییر چنین وضعیتی نه تنها تلاش نکنند؛ بلکه برای حفظش از هیچ کوششی فرونگذارند.

 

بی‌شک محصول چنین وضعیتی، عدم استقلال و وابستگی به بیگانگان در کلیه¬ی امور اعم از سیاسی، اقتصادی، علمی و... بود اما تاسف بارترین بعد قضیه، وابستگی و استحاله¬ی فرهنگی بود که رفته رفته در حال بلعیدن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در میان مولفه‌های فرهنگ تجاوزگر بیگانه بود؛ این نقطه‌ی هشداری برای هر جامعه‌ای است زیرا در این صورت، هیچ ملتی نخواهد توانست به رشد، استقلال و نیز هویت ملی و مکتبی خود بیندیشد. بنابراین شرایطی اینچنینی ملت کم کم در حالتی دچار می‌شود که به علت از دست دادن هویت دینی و ملی خویش، رفته رفته عزت و اعتماد به نفس ملی خویش را از دست داده و چونان بازیچه‌ای در برابر مقاصد بیگانگان می‌شود و این همان زمانی است که اگر مصلحی در میان ملت برخیزد و بانگ بیداری سردهد، می‌توان به نجات و فلاح آن ملت امید بست، در غیر این صورت تا ابد خواب غفلت آن جامعه را با خود خواهد بود.

 

کشور عزیز ایران نیز دچار چنین شرایطی بود که دست الهی از آستین یکی از فرزندان زهرای مرضیه و لبیک گویانش برآمده و آتشی برجان استکبار انداخت که از حرارت آن آتش، نه تنها ملت ایران، که بسیاری از ملت های دیگر بیدار و بسیاری از ستمگران آشفته شدند.

 

در این میان پیکر نیمه جان فرهنگ و جایگاه ملی و دینی ایران، نیازمند اکسیری بود که حیاتی دوباره یافته و از آن شرایطی که جولانگاه بدخواهان و استعمارگران بود، به مهد شیران و دلیرانی مبدل شود که حماسه آفرینیشان موجب حیرت جهانیان شد.

 

آن آب حیاتی که با آغاز نهضت منتهی به انقلاب اسلامی ایران، رفته رفته در عرصه‌ی فکر و فرهنگ کشور جریان یافت، فرهنگ ایثار بود. فرهنگ ایثار همان اکسیری بود که نهال نوپای انقلاب را آب یاری کرد و سبب شد ملت ایران نهضت را تا پیروزی همراهی کرده و پس از آن اوج بالندگی این فرهنگ را در طول هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذارد، هشت سالی که هر لحظه اش، تابلویی ماندگار از ایثار، حماسه و رشادت است.

 

اینک ایران عزیز که برگ های تاریخ معاصرش مملو از لحظاتی است که به گلواژه‌های ایثار و شهادت مزین است، در شرایطی قرار گرفته است که گویی یک بار دیگر نیازمند فراگیری و نشر فرهنگ ایثار و حماسه آفرینی در راه آرمان‌های متعالی است، زیرا فرهنگ، این منشأ حیات فکری، دینی و حتی علمی جوامع در بر دارنده مولفه‌های بسیاری است که هر یک کارکرد و اهمیت خاص خود را دارد، امام برخی مولفه در مجموعه‌ی فرهنگ هر جامعه‌ای تاثیر ویژه ای دارد، در شرایط کنونی کشور، که از سویی در مرحله‌ی گذار تمدنی است و از سوی دیگر هر روز و هر لحظه آماج حملات فکری و فرهنگی بدخواهنان است، باز هم فرهنگ ایثار، نظیر آب حیاتی است که می‌تواند به سلول‌های فرهنگی جامعه حیات دوباره بخشیده و موجی از تلاش و جوشش انقلابی در رگ‌های جامعه ایجاد نموده و کشور را در طی مسیر‌های رشد و تعالی یاری کند.

 

در این میان نقش نهاد های فرهنگی، مقوله‌ای است که از اهمیت بسزایی برخوردار است، اما ناگفته نماند که برای نهادینه شدن هر مولفه‌ی فرهنگی، تلاش، کوشش و همت همگانی لازم است، نظیر اوایل و اوج نهضت انقلاب اسلامی که ایثار ابتدا در سلول‌های کوچک جامعه شکل گرفت و سپس چون رودی خروشان فضای ستم کشیده¬ی جامعه را تطهیر کرد.

 

ماحصل کلام این که تمامی دغدغه‌مندان و دلسوزان ایران عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی، می‌توانند با نشر فرهنگ ایثار درجامعه به حیات دوباره این مولفه‌ی مهم و ضروری به سیر جامعه در مسیر رشد و تعالی یاری رسانند.

 

انتهای پیام/ 131


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:09 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

یادواره شهدای قاسم‌آباد برگزار می‌شود

یادواره شهدای قاسم‌آباد برگزار می‌شود

مراسم گرامی‌داشت شهدای قاسم‌آباد شامگاه پنجشنبه 28 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۷۳۸۱

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵ - 15February 2017

به گزارش دفاع پرس از خراسان رضوی، بیست وششمین یادواره شهدای شهرستان قاسم‌آباد و گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم شامگاه پنجشنبه 288 بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) واقع در این شهرستان از توابع مشهد مقدس برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی سردار سعید تاجیک و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) ابراهیم صاحبی برگزار خواهد شد.

یادواره شهدای قاسم‌آباد برگزار می‌شود 

 انتهای پیام/ 151 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:09 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

جنایات امروز داعش مشابه جنایات منافقان در دوران دفاع مقدس است

جنایات امروز داعش مشابه جنایات منافقان در دوران دفاع مقدس است

معاون تیپ 23 نیروهای ویژه هوابرد ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: در اوایل جنگ تحمیلی که منطقه شمال غرب و کردستان توسط منافقان مورد حمله قرار گرفته بود منافقان و احزاب معاند آن زمان جنایتی انجام می دانند که امروز ما مشابه آن را توسط داعش می بینیم.

کد خبر: ۲۲۷۳۷۸

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸ - 15February 2017

به گزارش دفاع پرس از زنجان، امیرسرتیپ دوم بازنشسته احمد اسدی در مراسم آبروی محله مسجد علی اصغر(ع) شهر ابهر، اظهار داشت: برگزاری مراسم آبروی محله از برنامه های بسیار مفید است تا مردم و جوانان قدر امنیت را بدانند که برای این امنیت از جای جای مهین عزیز و از هر کوی و برزن شهید تقدیم انقلاب شده و این مراسم ها برای جوانان یک فرصت و نعمت است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که جنگ تحمیلی رخ نداده بود بسیاری از مردم مفهوم امنیت را درک نکرده بودند و پس بعد از آغاز جنگ تحمیلی مردم با معنای واقعی نعمت امنیت آشنا شدند.

معاون تیپ 23 نیروهای ویژه هوابرد ارتش در دوران دفاع مقدس یاد آور شد: در اوایل جنگ تحمیلی که منطقه شمال غرب و کردستان توسط منافقان مورد حمله قرار گرفته بود منافقان و احزاب معاند آن زمان جنایتی انجام می دانند که امروز ما مشابه آن را توسط داعش می بینیم.

وی با اشاره به تحریم هایی که در زمان جنگ توسط دشمنان شرق و غرب علیه کشور اعمال شد، ابراز کرد: در جنگ تحمیلی حتی گونی سنگرسازی که مورد نیاز رزمندگان بود بعنوان یکی از ملزومات جنگی در لیست تحریم ها قرار گرفته بود و این در صورتی است که 40 کشور غربی و شرقی به صدام حسین تسلیحات پیشرفته جنگی ارسال می کردند.

اسدی بیان کرد: در جنگ انگیزه و اراده و هدف است که می جنگد نه تسلیحات پیشرفته و این انگیزه را می توان در رقابت شهدا برای شهادت دید بر همین اساس است که چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه خون شهدا استوار است و این خون شهدا استمرار خون شهدای کربلا است.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز مسئولان و دیپلمات های کشور ما با اقتدار پای میز مذاکره حاضر می شوند و راهپیمایی 22 بهمن را با شکوه هر چه تمام تر در کمال امنیت و آرامش در مقابل دیدگان دنیا برگزار کرده و حماسه می آفرینیم به برکت خون شهداست و به برکت همین خون و از جان گذشتی شهدا است که امروز ما به فناوری های برتر دفاعی دست پیدا کرده ایم.

معاون تیپ23 نیروهای ویژه هوابرد ارتش در دوران دفاع مقدس با تاکید بر رشادت های رزمندگان دفاع مقدس، گفت: در دوران دفاع مقدس از همه اقشار مردم در قالب یگان های بسیج شرکت کردند و با انگیزه و بی ادعا برای دفاع از میهن عزیز از جان، مال و فرزندان خود گذشتند که در نهایت مانند شهدای عاشورا جاودانه شدند.

همرزم شهید سپهبد صیاد شیرازی با گرامی داشت یاد و خاطره آن شهید والامقام، بیان کرد: یکی از فرماندهان تاثیرگذار در دوران دفاع مقدس شهید صیاد شیرازی بود که تاثیر بسزایی در پیروزی رزمندگان در جبهه های کردستان داشت.

وی با اشاره به اینکه شهدا برای کار خود به دنبال اسم و رسم یا پست و مقام نبودند، افزود: امروزه مشاهده می شود عده ای برای رسیدن به برخی جایگاه ها و پیشبرد اهداف خود از نام شهدا سواستفاده می کنند.

اسدی با اشاره به مظلومیت شهدای بسیجی در دوران دفاع مقدس، ابراز کرد: این شهدا برخلاف نیروهای ارتشی آموزش های نظامی ندیده بودند و در برخی موارد آموزش های اندکی می دیدند و به کارزار نبرد رهسپار می شدند که بسیاری از آنها نیز مظلومانه به درجه رفیع شهادت رسیدند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395  ] [ 01:09 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]