تجدید میثاق با شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی»

تجدید میثاق با شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی»

مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» پنجشنبه 30 دی‌ماه در تبریز برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۱۸۰۵

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸ - 15January 2017

به گزارش دفاع پرس از آذربایجان شرقی، مراسم بزرگداشت شهادت مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» پنجشنبه 30 دی‌ماه  در حسینیه شهدا واقع در گلزار شهدای واحدی رحمت تبریز برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده معزز شهید والامقام همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت(ع) برگزار خواهد شد.

گفتنی است که مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» برای دفاع از حریم آل‌الله در درگیری با تروریست‌های تکفیری داعش در سوریه به شهادت رسید.

تجدید میثاق با شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» 

انتهای پیام/ 151 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:06 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

یادواره شهدای شهر بابلسر برگزار می‌شود

یادواره شهدای شهر بابلسر برگزار می‌شود

مراسم گرامی‌داشت شهدای بابلسر جمعه اول بهمن‌ماه در حسنیه این شهر برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۱۸۱۳

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸ - 15January 2017

یادواره شهدای شهر بابلسر برگزار می‌شود

به گزارش دفاع پرس از مازندران، مراسم بزرگداشت شهدای بابلسر جمعه اول بهمن‌ماه ساعت 18:300 در حسنیه این شهر واقع در خیابان شهید بهشتی، بهشتی دوازدهم برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام مهدی ابراهیم‌زاده و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت(ع) کربلایی محسن آقاجانی و کربلایی هادی خداوندگاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:06 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم در تهران

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم در تهران

یادواره شهدای مدافع حرم شامگاه یکشنبه 26 دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۱۸۱۴

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰ - 15January 2017

برگزاری آیین گرامی‌داشت شدای مدافع حرم

به گزارش دفاع پرس از تهران، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم شامگاه یکشنبه 266 دی‌ماه در هیئت بیت‌الکریم واقع در تهران، خیابان آزادی، بلوار استاد معین، خیابان دستغیب غربی، کوچه عطایی برگزار می شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین شیخان و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت(ع) کربلایی مهدی گرشاسبی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:06 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مرد محبوب كردها خار چشم ضدانقلاب بود

مرد محبوب كردها خار چشم ضدانقلاب بود

ملا محمد ذبیحی هويت گروهك‌های تروریستی را برای مردم روشن می‌ساخت و تلاش بسياری برای آگاه‌سازی جوانان انجام می‌داد تا مبادا در دام شيطانی گروهك‌ها بيفتند. شك و شبهه‌هايی را كه از سوی برخی سركردگان گروهك‌ها مطرح شده بود، پاسخ می‌داد.

کد خبر: ۲۲۱۸۳۲

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷ - 15January 2017

مرد محبوب كردها خار چشم ضدانقلاب بودبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، وجود شخصيتي همچون امام خميني(ره) جوانان زيادي را در دهه‌هاي 40 و 50 شمسي به مسائل ديني و مذهبي مشتاق كرد. جوانان در سراسر كشور، پيام حق‌طلبي رهبرشان را شنيدند و دل در گرو آن دادند تا سرنوشت براي زندگي‌شان مسير ديگري رقم بزند. ملا‌محمد ذبيحي يكي از جوان‌هايي بود كه در 18 سالگي و همزمان با قيام‌هاي مردمي در سال ۱۳۴۲جذب نهضت اسلامي حضرت امام و پس از پايان دوره سربازي، امام جماعت مسجد مرتضي در روستاي بيساران شد. او سعي كرد در اين مسجد به روشنگري مردم بپردازد، آنها را با قيام امام خميني آشنا كند و به نقد حكومت پهلوي بپردازد. ذبيحي در سخنراني‌هاي متعددش به مردم وعده پيروزي انقلاب اسلامي را مي‌داد و آنان را به مبارزه عليه حكومت پهلوي تشويق مي‌كرد.


با پيروزي انقلاب اسلامي كار ملامحمد در كردستان سخت‌تر از پيش شد. گروهك‌هاي معاند و تجزيه‌طلب با سرعت زيادي سربرمي‌آوردند و با وعده‌هاي ميان‌تهي سعي در مخدوش كردن نظام نوپاي اسلامي داشتند. مرحله دوم رسالت ملا محمد از همين جا شروع شد و دقيقا از همين نقطه گروهك‌هاي منافق كينه او را در دل‌هايشان كاشتند.


ملا محمد هويت اين گروهك‌ها را براي مردم منطقه روشن مي‌ساخت و تلاش بسياري براي آگاه‌سازي جوانان انجام مي‌داد تا مبادا در دام شيطاني گروهك‌ها بيفتند. شك و شبهه‌هايي را كه از سوي برخي سركردگان گروهك‌ها مطرح شده بود، پاسخ مي‌داد و حتي در خطبه‌هاي نماز جمعه با استناد به قرآن كريم، افكار باطل گروهك‌ها را چنان درهم مي‌كوبيد كه مورد كينه و تنفر گروهك‌ها قرار مي‌گرفت.


همين اقدامات بر شدت دشمني منافقين مي‌افزود. آنها كه موقعيت‌شان را با فعاليت‌هاي ملامحمد در خطر مي‌ديدند در پاييز سال ۱۳۵۸ وارد روستاي بيساران شدند و خانه‌اش را اشغال كردند. مسجد را نيز تصرف كردند. افراد حزب دموكرات آن شب آذر ماه بر اثر فشار مردم نتوانستند كاري از پيش ببرند. چند ماه بعد و در زمستان همان سال گروهك كومله دوباره به روستاي بيساران آمد و به آزار و اذيت مردم پرداخت. در مسجد مرتضي دادگاهي تشكيل دادند و مي‌خواستند محبوب‌ترين مرد بيساران، ملا محمد ذبيحي را محاكمه كنند اما در برابر شجاعت و دفاع مردم مجبور به عقب‌نشيني شدند. ملامحمد انگار كه تا به حال هيچ تهديدي بر جان و مالش نشده همچنان هويت گروهك‌ها را افشا مي‌كرد و از گفتن حق دست بر‌نمي‌داشت و براي دفع اسلام‌ستيزي گروهك‌ها كلاس‌هاي قرآن را گسترده‌تر ساخت.


برخي از نزديكان ملامحمد از او خواسته بودند در خطبه‌هاي نماز احتياط كند و از يادآوري مطالبي كه گروهك‌ها را عصباني مي‌كند بپرهيزد، اما او به آنها گفته بود: «به محض اينكه به ايراد خطبه‌هاي نماز مي‌پردازم احساس مي‌كنم كه هاتفي غيبي مي‌گويد نترس هرچه در دل داري به گوش مردم برسان.»


تلاش اعضاي گروهك‌ها براي وادار كردن او به سكوت بي‌فايده بود. آنها خسته و درمانده از نفوذ و شهامت ملامحمد تصميم به ترورش گرفتند. ملامحمد ذبيحي روز 26/10/1360 نماز صبح را در مسجد اقامه كرد، سپس راهي منزل شد. در بين راه متوجه شد برخي از افراد ضد‌انقلاب در تعقيب او هستند. به همين خاطر مسيرش را عوض كرد و به منزل يكي از آشنايانش رفت تا در امان بماند اما منافقين كه در تعقيب او بودند، در همان منزل او را دستگير كردند و به رگبار بستند. يكي از افراد ضد‌انقلاب قساوت را از حد گذراند و بر پيكر نيمه جان او نيز رحم نياورده و سرنيزه‌اي را در سينه‌اش فرو كرد.


پس از آن كه خبر زخمي شدن ملامحمد ذبيحي به مردم رسيد، سراسيمه به سوي محل ترور روانه شدند. مردم پيكر نيمه‌جان امام جمعه خويش را به مسجد بردند. شهيد ملامحمد در مسجد، مردم را به حفظ ايمان تشويق و شهادتين را بر زبان جاري كرد و چشمانش را بر هم نهاد. پيكر پاك شهيد ملامحمد را مردم بيساران در حياط مسجد جامع در كنار بابا شيخ و شيخ‌عبد‌السلام ذبيحي به خاك سپردند.


شهيد ذبيحي در آخرين خطبه نماز جمعه روز 25/10/1360 هنگامي كه در مسجد جامع بيساران عده زيادي از مردم براي اقامه نماز جمعه گرد او جمع شده بودند، چنين گفت: «من كشته مي‌شوم و با شما خداحافظي مي‌كنم، دينتان را حفظ كنيد. شهادت من حتمي است، اما شما به هوش باشيد دين خود را حفظ كنيد و از تهديد سرسپردگان اجنبي نترسيد. بالاخره روزي آرامش و امنيت برقرار خواهد شد و از بند كفر و نفاق نجات خواهيد يافت.»

 

منبع: روزنامه جوان


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:05 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

یادواره شهدای مسجد «آقا سیدجواد» برگزار می‌شود

یادواره شهدای مسجد «آقا سیدجواد» برگزار می‌شود

مراسم گرامی‌داشت شهدای مسجد «آقا سیدجواد» شامگاه یکشنبه 26 دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۱۸۱۹

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳ - 15January 2017

یادواره شهدای مسجد آقا سیدجواد برگزار می‌شود

به گزارش دفاع پرس از تهران، مراسم بزرگداشت شهدای مسجد آقاسیدجواد شامگاه یکشنبه 26 دی‌ماه ساعت 20:300 در این مسجد واقع در تهران، میدان 22 بهمن، بلوار توحید، مقابل منزل مرحوم آقاسیدجواد برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام علی پیمانی و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت(ع) کربلایی رسول نصر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:03 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

رادیو معارف به تبیین زندگی شهید «نواب صفوی» می‌پردازد

رادیو معارف به تبیین زندگی شهید «نواب صفوی» می‌پردازد

برنامه رادیویی «شاهد» از امروز در ۶ برنامه به تبیین زندگی شهید «سید مجتبی نواب صفوی» می پردازد.

کد خبر: ۲۲۱۸۳۸

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱ - 15January 2017

رادیو معارف به تبیین زندگی شهید «نواب صفوی» می‌پردازدبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا و ارائه الگو به نسل جدید برنامه‌سازان این رسانه دینی را بر آن داشت که به تهیه برنامه «شاهد» همت گمارند.


«شاهد» که با هدف تبیین پیام و مرام شهدا، تکریم مقام شهدا و فرهنگ شهادت و معرفی شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی طراحی و تولید شده از 25 دی 95 در 6 برنامه به تبیین زندگی شهید «نواب صفوی» می پردازد.


سید مجتبی نواب صفوی از روحانیون مبارز و رهبر جمعیت «فدائیان اسلام» و از پیشتازان مبارزات اسلامی و مکتبی بر ضد رژیم شاهنشاهی و استعماربود  که طی حکمی از سوی حکومت شاه به اعدام محکوم و در بامداد 27 دی 1334 به فیض شهادت نائل گشت.


«شاهد» کاری از گروه فرهنگ و جامعه به تهیه کنندگی محمد حسین آزما و اجرای عباسعلی توفیقی هر روز از ساعت 12:25 به روی آنتن می‌رود.

 

منبع: تسنیم 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:03 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

نقشه شوم آمریکایی‌ها برای سردار سلیمانی

نقشه شوم آمریکایی‌ها برای سردار سلیمانی

قاسم سلیمانی سردار رشید ایرانی خاری در چشم دولتمردان آمریکایی شد.

کد خبر: ۲۲۱۸۴۳

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴ - 15January 2017

به گزارش فضای مجازی دفاع پرس، پیروزی‌های کامل و گسترده جبهه مقاومت در عراق و سوریه بر تروریست‌ها، خواری در چشم همپیمانان و حامیان داعش شده است. ایران اسلامی که در جنگ علیه داعش جز پیشگامان و حامیان اصلی مردم مظلوم عراق به شمار می‌آید نیروهای زبده خود را برای نابودی کامل داعش به صورت کاملا داوطلبانه راهی جبهه‌های مقاومت می‌کند.

 

قاسم سلیمانی سردار رشید ایران اسلامی نیز با فرماندهی و مشاوره قدرتمندانه خود نقش زیادی در این پیروزی‌ها داشته است و بارها از سوی دولتمردان عراقی مورد تمجید قرار گرفته است.

 

حضور موثر این سردار ایرانی برای دولتمردان آمریکایی خوشایند نیست. در همین راستا مایکل روبین پژوهشگر مؤسسه امریکن انترپرایز که در زمینه دفاع از اصول و بهبود نهادهای آزادی آمریکایی و سرمایه داری دمکراتیک دولت محدود، بنگاه‌های خصوصی، آزادی و مسئولیت فردی، سیاست‌های دفاعی و خارجی هوشیارانه و مؤثر، مسئولیت پذیری سیاسی، و مباحثهٔ آزاد فعالیت زیادی را دارد از دولت جدید آمریکا خواسته تا سردار قاسم سلیمانی را بربایند.

 

 

 نقشه شوم آمریکایی‌ها برای سردار سلیمانی

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:03 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

کردستان قدمگاه شهدای گمنام می شود

کردستان قدمگاه شهدای گمنام می شود

سرهنگ شرفبیانی از برگزاری مراسم استقبال و بدرقه تعدادی از شهدای تازه تفحص شده از طریق مرز باشماق استان کردستان خبر داد.

کد خبر: ۲۲۱۸۲۲

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲ - 15January 2017

به گزارش دفاع پرس از سنندج، سرهنگ پاسدار محمدرضا  شرفبیانی در جلسه ستاد هماهنگی ویژه برنامه استقبال از شهدای تازه تفحص شده اظهار داشت: سبقه استان کردستان در مراسم استقبال و بدرقه شهدای گمنام سبقه روشن و پرافتخاری است.

وی در ادامه اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته با کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شد، در مورخه 95/11/5 استان کردستان از طریق «مرز باشماق» میزبان تعدادی از شهدای تازه تفحص شده باشد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان در ادامه گفت: پس از انجام مراحل تشریفات و تحویل پیکر شهدا در مرز باشماق، شهدا توسط خودروهای مخصوص به سنندج منتقل خواهند شد.

وی در تشریح ویژه برنامه های در دست اقدام مراسم استقبال از شهدا اظهار داشت: مراسم استقبال از ابدان مطهرشهدای تازه تفحص شده پس از انتقال به سنندج در دو مرحله صورت خواهد گرفت،ابتدا پیکر پاک شهدای تازه تفحص شده از مقابل لشکر 28 پیاده کردستان تا مسجد جامع تشیع وسپس ویژه برنامه شبی با شهدا با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع سنندج پس از نماز مغرب وعشاءبرگزار خواهد شد.

گفتنی است در پایان مراسم ،مسئولین حاضر درجلسه قول مساعد جهت بکارگیری تمام ظرفیت های سازمان مربوطه در راستای  حسن انجام مراسم استقبال وبدرقه کاروان شهدا را دادند.

 

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:01 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مدیران باغ موزه دفاع مقدس با خانواده اولین شهید ارمنی دیدار کردند

مدیران باغ موزه دفاع مقدس با خانواده اولین شهید ارمنی دیدار کردند

سردار جواد خضرایی و سردار علی فضلی با خانواده شهید «زوریک مرادیان» دیدار کردند.

کد خبر: ۲۲۱۸۵۵

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱ - 15January 2017

مدیران باغ موزه دفاع مقدس با خانواده اولین شهید ارمنی دیدار کردندبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، به مناسبت آغاز سال نو میلادی، سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت و سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین و نایب رییس هیات مدیره باغ موزه دفاع مقدس با خانواده شهید «زوریک مرادیان» اولین شهید ارمنی دوران دفاع مقدس دیدار کردند.


در این دیدار که با حضور کشیش مسروپ راطوسیان و جمعی از اعضای انجمن خلیفه گری ارامنه برگزار شد سردار جواد خضرایی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با خانواده شهید مرادیان از آمادگی باغ موزه دفاع مقدس در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ادیان توحیدی بویژه شهدای مسیحی خبر داد و گفت: این گونه برنامه ها موجب همدلی و اتحاد بین ملت ایران می شود.

در ادامه، سردار فضلی ضمن ابراز ابلاغ پیام جمعی از همرزمان خود به خانواده شهید مرادیان در سخنانی اظهار کرد: مادر شهید مرادیان اگر چه در طول زندگی مصائب زیادی را تحمل کرده است ولی در پیشگاه خداوند آزمونی موفق داشته و در نزد خداوند از جایگاه والایی برخوردار است.

مادر شهید مرادیان نیز گفت: ما جزو ملت ایران هستیم و کشور را از خودمان می دانیم و ارامنه در خدمت حفظ استقلال و امنیت کشور هستند.

برپایه این گزارش جامعه مسیحی در طول هشت سال دفاع مقدس حدود 120 نفر را تقدیم عزت و استقلال کشور کرده اند و در طول هشت سال حدود 17 هزار نفر از این عزیزان عازم مناطق عملیاتی شده اند.

 

منبع: تسنیم 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:01 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مراسم گرامی‌داشت شهید «نواب صفوی» در مشهد مقدس برگزار می‌شود

مراسم گرامی‌داشت شهید «نواب صفوی» در مشهد مقدس برگزار می‌شود

به مناسبت فرارسیدن شصت ویکمین سالگرد شهادت، مجاهد مؤمن و پیشاهنگ انقلابی، شهید «سید مجتبی نواب صفوی» مراسم گرامی‌داشتی امشب در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۱۸۴۰

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸ - 15January 2017

مراسم گرامی‌داشت شهید «نواب صفوی» در مشهد مقدس برگزار می‌شود

به گزارش دفاع پرس از خراسان رضوی، در آستانه فرارسیدن 27  دی‌ماه سالروز شهادت مجاهد نستوه شهید نواب صفوی مراسم آئین یادبودی با حضور جمعی از مسئولین مشهد مقدس، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)  برگزار خواهد شد.

در این مراسم که امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در کتابخانه مرکزی، تالار قدس واقع در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود، حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی به ایراد سخن خواهد پرداخت. همچنین در این مراسم از کتاب خاطرات شهید نواب صفوی رونمایی خواهد شد.

 

شهید نواب صفوی در سال 1303 در تهران، در خانواده‌ای روحانی متولد شد. او در 18سالگی اولین تظاهرات را علیه دولت قوام در مقابل مجلس راه انداخت. مدتی را در نجف اشرف به تحصیل علوم دینی پرداخت و سپس به ایران بازگشت و به مبارزه با رژیم برخاست.

شهید سید مجتبی نواب صفوی از روحانیون مبارز و رهبر جمعیت «فدائیان اسلام» و از پیشتازان مبارزات اسلامی و مکتبی بر ضد رژیم شاهنشاهی و استعمار است.

علاء نخست وزیر وقت، نواب صفوی و سه تن دیگر از همرزمانش سید محمد واحدی، مظفر ذوالقدر و خلیل طهماسبی را به اعدام محکوم کرد. حکم دادگاه در بامداد 27 دی 1334 به اجرا درآمد و پیکر شهدا را ابتدا در مسگرآباد تهران به خاک سپردند، اما بعداً با اجازه مرعشی نجفی و با اقامه مجدد نماز میت توسط او، به قم منتقل و در قبرستان وادی‌السلام این شهر به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/ 151 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 26 دی 1395  ] [ 01:01 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]