فرزندان فرماندهان شهید مقاومت از سرداران پیروزی می‌گویند

فرزندان فرماندهان شهید مقاومت از سرداران پیروزی می‌گویند

روزی که فرزند فرمانده شهید مقاومت حاج «عماد مغنیه» در مراسم سوگواری برای پدرش حضور یافته بود، نمی‌دانست که فراق بین آنها زیاد طولانی نخواهد شد و چیزی نگذشت تا اینکه مسیر «جهاد» هم به شهادت ختم شد.

کد خبر: ۲۲۷۶۷۹

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰ - 17February 2017

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، ثمره یک عمر مقاومت، تربیت چند نسل از مجاهدان و شهدایی است که عده‌ای در زمره فرماندهان و برخی نیز فرزندان این فرماندهان هستند. 

درسالگرد بزرگداشت فرماندهان شهید و سرداران پیروزی،داستان ها و حکایت های زیادی از کرم و بخشندگی « سید عباس موسوی» ، صبر و گذشت شیخ «راغب حرب» و رمز رازهای حاج «عماد مغنیه » که شخصیت بی نظیر او پس از شهادتش آشکار شد، مطرح می شود. 

تصاویر بی شماری که با همه جزئیات در اذهان باقی مانده از قهرمانی های این دلاوران میدان های جهاد حکایت دارد. 
«راغب راغب حرب » فرزند شهید شیخ راغب حرب که پس از عمری مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی، در سال 1984 توسط دشمن صهیونیستی ترور شد و به شهادت رسید، معتقد است که جوانان مسئولیت حفظ و حراست از این تاریخ پرافتخار و وفاداری به آن را بر عهده دارند. 

او در گفت وگو با ایرنا از ایثارگری های فرماندهان شهید و فداکاری هایی که در طول زندگی پرافتخار خود تقدیم مشی مقاومت کردند و به الگویی برای جوانان تبدیل شدند، سخن به میان آورد، به ویژه کسانی که مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی را انتخاب کرده اند. 

راغب حرب به عنوان فرزند شهید خود را در مقابل میراث گرانقدری که پدرش شیخ راغب حرب برای او و همه مستضعفان بر جای گذاشته است ،مسئول می داند و تکلیف خود را در ادامه این مسیر و حفظ این خون ها و ترویج فرهنگ مقاومت و آگاهی بخشی به دیگران می بیند. 

او در سی و دومین سالگرد شهادت پدرش همه حرف های خود با شهدا را در یک جمله خلاصه می کند و آن اینکه« نهالی که شما خون و جانتان را تقدیمش کردید امروز به درختی بالنده و تنومند تبدیل شده است».
 
«سید یاسر موسوی» فرزند شهید سید عباس موسوی دبیرکل سابق حزب الله هم به نوبه خود در سالگرد شهادت پدرش به دستاوردها و افتخارهای بزرگی اشاره کرد که این فرماندهان در اوج جوانی و با وجود کمبود امکانات رقم زدند و امروز جوانان می توانند ثمره این خون ها و این ایثارگری ها را در پیروزی های به دست آمده در میدان های مختلف مشاهده کنند. 

سید یاسر در گفت وگو با ایرنا به جنگ تبلیغاتی اشاره کرد که از همان ابتدای شکل گیری جنبش های مقاومت آغاز شده و برخی دولت ها سعی کردند با تاثیر گذاری در ذهن جوانان، این جنبش ها را به عنوان یک تهدید معرفی کنند. 

به اعتقاد سید یاسر، هیچ کدام از این تهدیدها و جنگ رسانه ای و روانی نخواهد توانست جوانان مقاوم را تحت تاثیر قرار دهد و امروز اراده ملت و ایمان ، ثبات قدم و ایستادگی و صبر ما باعث ادامه مسیر جهادی خواهد شد و همه تهدیدها و خطرها را از پیش رو برخواهد داشت و خواهیم توانست موفقیت ها و پیروزی های بزرگتری را رقم بزنیم. 

وی درباره پدرش، شهید سید عباس موسوی که در سال 1992 به همراه همسر و فرزند شیرخوارش حسین توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی ترور شد گفت: سید عباس موسوی درعلم و جهاد ، تواضع و اخلاق یک مکتب کامل و همه جانبه بود و تجسم مکتب اهل بیت(ع) به شمار می آمد. 

سید یاسر افزود: من از پدرم اخلاص ، فداکاری و مردم داری آموخته ام. 

«حبیب فیاض» پژوهشگر مباحث راهبردی هم در گفت وگو با ایرنا تاکید کرد که فرماندهان شهید و سرداران پیروزی بخاطر ویژگی های مختلفی همچون ایثار ، فداکاری در راه خدا و خدمت به کشور یک الگو هستند. 

فیاض با اشاره به قابلیت های بالای هر کدام از این فرماندهان شهید و عملکرد حرفه ای آنها در زمینه ماموریت های محوله گفت: شیخ راغب یک مصلح اجتماعی و سید عباس هم یک عالم دینی با شخصیت فرماندهی بی نظیر بود و در حوزه های مربوط به اندیشه و فرهنگ دستی داشت. 

اما حاج عماد مغنیه به گفته حبیب فیاض، او توانست معرفت و آگاهی را با شخصیت نیرومند و قوی ، شجاعت بی نظیر و هوش بسیار بالا پیوند زده و با قدرت بالای درک و فهم اطلاعات موجود، بهترین تصمیم را در حوزه های مختلف اتخاذ کند. 

حاج عماد دارای اراده ای پولادین و روحی زلال و شفاف و اخلاقی بی نظیر بود و مانند دیگر فرماندهان شهید می کوشید تا آموزه های اسلامی را در شخصیت خود عینیت بخشد. 

فیاض تاکید کرد: این شهیدان الگوی مناسبی برای همه جوانان متدین و حامی خط مقاومت هستند تا راه و رسم موفقیت در زندگی را از آنها بیاموزند و شخصیت موفقی در زندگی خود، چه در عرصه جهاد و یا ساختن جامعه بر مبنای آموزه های اسلامی و دینی باشند. 

این پژوهشگر مباحث راهبردی در پایان گفت وگوی با ایرنا، شهادت را راهی برای زندگی خواند و گفت: فرماندهان شهیدپیش از شهادت نیز شهیدوار می زیستند و امروز بر گردن ما حقی بزرگ دارند و باید به عنوان یک نماد و الگو در زندگی مردم جاودانه باقی بمانند. 
داستان شهدا هیچگاه تمام شدنی نیست و بدون جهاد و ایثارگری وطن پایدار نمی ماند. 

این را از راه پرافتخار مقاومت و از فرماندهان شهیدی آموخته ایم که راه بنای تاریخ و آینده با عزت را به نسل های بعدی یاد دادند و خود نیز از جاودانگان تاریخ شدند.

منبع: ایرنا


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 07:46 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

جانبازی که با ویلچر به خواستگاری رفت

جانبازی که با ویلچر به خواستگاری رفت

«سرهنگ کریمی»: اگر خدا بخواهد و سلامتی‌ام را دوباره به دست بیاورم گرچه در سن ۶۰ سالگی هم باشم مجدد به عشق رهبر و کشورم به شرق کشور بازگشته و با اشرار می‌جنگم.

کد خبر: ۲۲۷۶۸۱

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷ - 17February 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، سرهنگ «عبدالعزیز کریمی» جانباز 99% که 9 سال بعد از مجروحیتش با ویلچر به خواستگاری رفت. جانباز «کریمی» متولد 1 شهریور سال 56 اسلام آباد غرب و پدرش فردی کشاورز بود. وی پس از گذراندن مقاطع تحصیلی و دانشگاهی و پس از اخذ مدرک کاردانی به خدمت مقدس سربازی اعزام و بعد از اتمام خدمت به علت شوق و علاقه زیاد استخدام نیروی انتظامی می‌شود.

در همان اوایل خدمتش به قرارگاه مرصاد واقع در شرق کشور اعزام و در گردان های الزهرا(س) بم، گردان 105 حضرت ابالفضل العباس (ع) جیرفت و گردان المهدی عج الله راور به عنوان فرمانده گروهان مشغول به خدمت می شود.

سحرگاه 17 دیماه 85 این فرمانده شجاع به همراه تعدادی از نیروهایش در منطقه میل فرهاد جیرفت_ایرانشهر با گروهک موسوم به جیش الشیطان به سرکردگی عبدالمالک ریگی ملعون که قصد عملیات خرابکارانه داشتند درگیر که در این درگیری سر دسته اشرار به هلاکت رسیده و تعدادی دیگر دستگیر می شوند و جانباز کریمی از ناحیه کمر ، ستون فقرات، ریه و قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار می گیرد.

پس از انتقال وی به بیمارستان مشخص گردید که ایشان از ناحیه کمر دچار قطع نخاع شده و به علت اصابت گلوله به قفسه سینه قسمتی از ریه سمت چپ شان نیز برداشته شده است.

وی بعد از 9 سال مجروحیت به خواستگاری دختری مومنه می رود در حالی که سوار بر ویلچر است و مهریه آنها یک جلد کلام الله مجید، یک پلاک جبهه به همراه دفتر خاطرات زمان خدمت و یک زنجیر طلا است.

وقتی از همسرش سوال کردم که چرا همسر یک فرد جانباز شده است اینگونه پاسخ می دهد: پرستاری از فردی که جانش را در برابر امنیت سرزمینش می دهد لیاقت هر کسی نمی شود.

و در آخر جانباز کریمی اینگونه می گوید: اگر خدا بخواهد و سلامتی ام را دوباره به دست بیاورم گرچه در سن 60 سالگی هم باشم مجدد به عشق رهبر و کشورم به شرق کشور بازگشته و با اشرار می جنگم.

منبع: سادس


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 07:46 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

افزایش تعداد پایگاه اطلاع‌رسانی «شهدا» به 5 میلیون عدد

افزایش تعداد پایگاه اطلاع‌رسانی «شهدا» به 5 میلیون عدد

مسئول سایت شفیق فکه با بیان اینکه تا کنون 50 سایت در خصوص «شهدا» راه اندازی کرده‌ایم، گفت: هم اکنون حدود 300 هزار سایت به صورت پشتیبان از سایت اصلی در حال فعالیت هستند و بناداریم این آمار را به 5 میلیون عدد برسانیم.

کد خبر: ۲۲۷۶۸۰

تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲ - 17February 2017

راه اندازی50 سایت در خصوص شهدا

«علی اکبر سلیمیان» جانباز دوران دفاع مقدس و مسئول سایت شفیق فکه با حضور در  غرفه‌ خبرگزاری دفاع پرس در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس با بیان خاطره ای از دوران جنگ  تحمیلی اظهار داشت: در عملیات والفجر یک، «ماشاالله سرهنگی» فرماندهی گردان را  بر عهده داشت؛ در شرایطی که آتش دشمن سنگین بود، فرمانده درخواست کرد از کوله پشتی وی کمپوتی بردارم، کنجکاو بودم؛ وسط عملیات کمپوت را برای چه می خواهد، چند قدمی دور شد و کمپوت را به طرفی پرت و تعظیم کرد.


وی در ادامه خاطره افزود: دیدم اسیر عراقی نشسته و در چهره وی ترس و وحشت وجود داشت؛ کمپوت را برای اسیر پرت کرد و تعظیم به نشانه عذرخواهی از پرتاپ کمپوت بود.


سلیمیان بیان کرد: حدود 15 سال پیش در عرصه‌ی شهدا و ایثارگران مشغول به کار شدیم؛ به عنوان نخستین سایتی بودیم که در این زمینه فعالیت کردیم.


وی افزود: نخستین سایتی که در این زمینه راه اندازی کردیم سایت جستجوی مزار شهدای دفاع مقدس بود.


سلیمیان خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 50 سایت راه اندازی کردیم که 300 هزار سایت به صورت پشتیبانی از سایت‌های اصلی فعالیت می کنند و برنامه داریم که آمار این سایت ها را به پنج میلیون برسانیم.


انتهای پیام/ 111


ادامه مطلب
[ جمعه 29 بهمن 1395  ] [ 07:46 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

بزرگداشت شهید «صالحی» در رامشیر برگزار می‌شود

بزرگداشت شهید «صالحی» در رامشیر برگزار می‌شود

فرزند شهید مدافع حرم صالح صالحی از برگزاری آیین بزرگداشت پدر شهیدش با حضور اقشار مختلف مردم در رامشیر خبر داد.

کد خبر: ۲۲۷۵۴۸

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸ - 16February 2017

به گزارش دفاع پرس از خوزستان، فرزند شهید مدافع حرم صالح  صالحی از برگزاری آیین بزرگداشت پدر شهیدش با حضور اقشار مختلف مردم در رامشیر خبر داد و اظهار داشت: این برنامه معنوی امروز و ازساعت 15  آغاز می‌شود و مردم شهرهای مختلف خوزستان یاد و خاطره این شهید مدافع حرم را گرامی می‌دارند.

فرزند شهید مدافع حرم صالح صالحی عنوان کرد: آیین بزرگداشت رزمنده دلیر شهید صالح صالحی در گلزار شهدای رامشیر در کنار مزار نورانی این شهید عملیات آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا سوریه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین نخستین سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید صالح صالحی با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان اسلام، بسیجیان و جمعی از طلاب و روحانیون در مسجد امام خمینی(ره) رامشیر واقع در خیابان امام خمینی(ره) این شهر انجام می‌شود که در این برنامه حاج احمد طرفی، از مداحان خوزستان به نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی می‌پردازد.

صالحی اضافه کرد: همچنین در این برنامه معنوی ناصر اسکندری، از همرزمان رزمنده دلیر شهید صالح صالحی به بیان خاطرات خود می‌پردازد و حجت‌الاسلام طه توکلی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در لشکر عملیاتی 7 ولیعصر(عج) سخنرانی می‌کند.

شهید صالح صالحی، نخستین شهید مدافع حرم رامشیر، در یکم فروردین ماه سال 1350 به عنوان نخستین فرزند در خانواده خود در شهر منطقه 9 رامشیر خوزستان دیده به جهان گشود که پس از او خداوند 2 برادر و 3 خواهر دیگر نیز به او و خانواده‌اش عطا کرد.

این دلیرمرد رامشیری برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه خاتون(س) 2 بار به سوریه اعزام شد و جانانه با دشمنان جنگید.

شهید صالح صالحی بار دوم که به سوریه رفت مدتی در این کشور حضور داشت و سرانجام در روز دوشنبه 19 بهمن ماه 1394 در نبرد با تکفیری های مزدور به فیض عظیم شهادت نائل شد.

پیکر پاک و مطهر شهید صالح صالحی، نخستین شهید مدافع حرم شهرستان رامشیر خوزستان روز یکشنبه 25 بهمن ماه 1394 از طریق فرودگاه بین المللی اهواز به خوزستان منتقل شد و روز دوشنبه 26 بهمن ماه سال 1394 در زادگاهش رامشیر تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر شهید صالح صالحی، نخستین شهید مدافع حرم شهرستان رامشیر از مسجد امام خمینی (ره) این شهر آغاز شد و تا گلزار شهدا ادامه داشت که پس از برگزاری این آئین در کنار شهدای این دیار آرام گرفت.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:53 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه یک ضرورت است

ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه یک ضرورت است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت پرداختن به ترویج و توسعه ایثار و فداکاری در سطح جامعه تاکید کرد.

کد خبر: ۲۲۷۵۸۱

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵ - 16February 2017

ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه یک ضرورت است

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، سعید الفتی طی سفر به استان گلستان در نشستی با مدیرکل بنیاد شهید استان، نماینده سپاه پاسداران و مشاور استاندار در امور ایثارگران دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در این جلسه، الفتی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات دفتر امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم به تلاش برای رسیدگی و بهبود وضعیت درمانی ایثارگران این وزارتخانه پرداخت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت ایجاد وحدت رویه در فرهنگسازی اظهار داشت: متأسفانه ما رویه‌ای مشخص و مشترک در فرهنگ‌سازی در همه حوزه‌ها بخصوص در حوزه ایثار و شهادت نداریم و اغلب برنامه‌ها به صورت سلیقه‌ای و پراکنده انجام می‌شود که همین امر مانع دست یافتن به نتیجه مطلوب می‌شود در اینجا ایجاد وحدت و یکپارچگی امری ضروری و حیاتی است.


وی با تأکید بر ضرورت پرداختن به ترویج و توسعه ایثار و فداکاری در سطح جامعه، خواستار هماهنگی بیشتر نهادهای مروج شد و افزود: با هماهنگی و وحدت در سطح ملی می‌توانیم به نتایج خوب و بزرگی دست یابیم و با نهادینه کردن آن می‌توانیم به توسعه کشور در همه ابعاد کمک برسانیم.

 

الفتی با تشریح فلسفه وجودی خانه فرهنگ ایثار و مقاومت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این پدیده را محل مناسبی برای همفکری و همکاری در ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و فداکاری دانست و بیان کرد: برگزاری مراسم جایزه ایثار و رسانه نشان داد که خانه فرهنگ ایثار و مقاومت می‌تواند به نفع ترویج ایثار برج‌آفرین باشد و نتایج بزرگ و ارزشمندی را رقم بزند.

مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در پایان به برنامه‌های متعدد خانه فرهنگ ایثار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر خانه فرهنگ ایثار و مقاومت برنامه‌هایی چون جایزه ایثار و رسانه، کتاب مردمی ایثار، کتابخانه مهربانی و مجمع نکوداشت ایثار را در جهت پاسداشت و تقویت فرهنگ شکوهمند ایثار و فداکاری دنبال می‌کند و توانسته نتایج دلگرم کننده‌ای را به دست بیاورد.

انتهای پیام/ 161


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

روزشمار دفاع مقدس (28 بهمن)

روزشمار دفاع مقدس (28 بهمن)

28 بهمن 1395 خورشیدی برابر با 18 جمادی الاول 1438 هجری و 16 فوریه 2017 میلادی

کد خبر: ۲۲۵۸۴۵

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰ - 16February 2017

روزشمار دفاع مقدس (28 بهمن)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (28 بهمن)

• آغاز مذاکرات سه جانبه صلح ایران و عراق در نیویورک (1367 ه.ش)

• شهادت شهید عجم ملکی (1362 ه.ش)

• شهادت شهید عظیم ثابت‏ قدم (1364 ه.ش)

• شهادت شهید محسن زالی (1364 ه.ش)

• شهادت شهید سید مهدی سلطانی مهر (1364 ه.ش)

• شروع بیداری اسلامی در لیبی (1389 ه.ش)

• شهادت شیخ راغب حرب روحانی مبارز لبنانی (1362 ه.ش)


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

۵ هزار شهید دانشجو در کشور شناسایی شد

۵ هزار شهید دانشجو در کشور شناسایی شد

«‌وجدانی‌نیا»، از شناسایی ۵ هزار شهید دانشجو خبر داد و گفت: به طور قطع تعداد شهدای دانشجو بیشتر است اما بسیج دانشجویی تاکنون این تعداد را شناسایی کرده است.

کد خبر: ۲۲۷۵۴۵

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰ - 16February 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، «امیر وجدانی‌نیا»، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی (چهارشنبه) شب در مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی ادبی رویش و سومین کنگره شهدای دانشجویان استان یزد با اشاره به اینکه ۵ هزار شهید از قشر دانشجو تقدیم انقلاب اسلامی شده است اظهار داشت: این افتخاری برای آموزش عالی کشور است که بخشی از شهدا عرصه جهاد و مقاومت از دانشجویان بوده‌اند.


وی از جمع آوری اطلاعات ۵ هزار دانشجوی شهید خبر داد و عنوان کرد: به طور قطع تعداد شهدای دانشجو بیش از این آمار است اما ۵ هزار نفر آمار شهدایی است که توسط سازمان بسیج دانشجویی شناسایی و اطلاعات آن جمع آوری شده است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه امروز دانشجویان ما باید در عرصه و جبهه دیگری در برابر دشمنان ایستادگی کنند، بیان کرد: امروز نبرد در جبهه اقتصادی و فرهنگی به مراتب دشوارتر از مقابله نظامی است و در این عرصه اگر از ابزارهای نوین علیه دشمن استفاده نکنیم، به طور قطع مغلوب جنگ شده‌ایم.

وجدانی نیا تصریح کرد: امروز هر یک از دانشجویان ما باید یک مرد جنگی باشند و در برابر زورگویی‌های دشمنان و برای دفاع از آرمان‌های انقلاب مبارزه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود استعدادهای بسیار خوب فرهنگی و هنری در میان دانشجویان اظهار داشت: در حوزه دانشجویی تا به امروز تلاش چشمگیری در زمینه هنر نشده اما جشنواره رویش تلاش کرده در میان دانشجویان عرصه هنر و علم ورود کند و با به تصویر کشیدن روح سلحشوری، این روحیه را در بین نسل جوان زنده نگاه دارد.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اهمیت ابزار هنر برای زنده نگاه داشتن آرمان‌های انقلاب اسلامی، راه شهدا، اسلام و قرآن تصریح کرد: به طور قطع غرب برای ما هنر انقلابی تجویز نمی‌کند بنابراین خود باید به فکر هنر انقلابی و معرفی درست چهره اسلام و انقلاب با استفاده از ابزار هنر باشیم.

در این مراسم که در سالن شهید پاکنژاد یزد برگزار شد، از برگزیدگان جشنواره فرهنگی هنری رویش تقدیر به عمل ‌آمد.

منبع: مهر


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تدوین مداخل دانشنامه دفاع مقدس استان كرمانشاه

تدوین مداخل دانشنامه دفاع مقدس استان كرمانشاه

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه گفت: دانشنامه دفاع مقدس استان كرمانشاه توسط كارگروه های علمی، نظامی، جغرافيایی، شهدا و اشخاص فرهنگی، اجتماعی و سياسی به تعداد 1197 مدخل تهيه و تدوين شد.

کد خبر: ۲۲۷۵۳۰

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳ - 16February 2017

به گزارش دفاع پرس از کرمانشاه، سرهنگ مراد علی محمدی  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس اساسنامه و سند راهبردي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس، اداره كل حفظ آثار استان كرمانشاه با تشكيل كارگروه های نظامی جغرافيایی، شهدا، اشخاص، فرهنگی اجتماعي و سياسي نسبت به تهيه و تدوين 1197 مدخل برای تهيه دانشنامه استان اقدام کرد.

وي افزود: تهيه دانشنامه استان كرمانشاه علاوه بر تأمين محتواي مركز فرهنگي دفاع مقدس مي تواند پاسخگوي نيازمندي هاي محققين و پژوهشگران در حوزه دفاع مقدس باشد.

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:52 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس در قم برگزار می‌شود

جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس در قم برگزار می‌شود

جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با موضوع اردوهای راهیان نور روز شنبه 30 بهمن در محل استانداری برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۷۵۳۱

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷ - 16February 2017

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از قم، جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم ساعت 166 روز شنبه 30 بهمن به ریاست استاندار، دبیری مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان و حضور روسای کمیته های هفتگانه و مسئولان سازمان ها و ادارات قم برگزار می شود.

در این جلسه ارتقاء کیفیت برگزاری اردوهای راهیان نور عمومی و بکارگیری ظرفیت های دستگاه های استان در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرد.

معاون امور هماهنگی زائران استانداری قم مسئول کمیته راهیان نور شورای هماهنگی حفظ آثار می باشد.

انتهای پیام/

 

 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

كارگاه غير حضوری داوطلبين تدريس درس آشنايی با علوم و معارف دفاع مقدس

كارگاه غير حضوری داوطلبين تدريس درس آشنايی با علوم و معارف دفاع مقدس

در راستای تأمين اساتيد درس آشنايی با علوم و معارف دفاع مقدس برای دانشگاه های استان كرمانشاه، اولين كارگاه آموزشی غيرحضوری برای مدرسين داوطلب تدريس در اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برگزار شد.

کد خبر: ۲۲۷۵۳۲

تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰ - 16February 2017

به گزارش دفاع پرس از کرمانشاه، سرهنگ پاسدار مراعلی محمدی مدیرکل حفظ  آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کرمانشاه اظهار داشت: به منظور توجيه مدرسين داوطلب تدريس 2 واحد درس آشنايي با علوم و معارف دفاع مقدس از 7 نفر افراد واجد شرايط براي تدريس دعوت به عمل آمد تا در نشست توجيهي كارگاه حضور يابند.

وی بیان داشت: در اين نشست روند اجراي آموزش غير حضوري را براي شركت كنندگان توضيح داده شد.

محمدی با بیان این مطلب که در پايان بسته هاي آموزشي شامل 21 عدد لوح فشرده حاوي اطلاعات صوتي و تصويري اين درس به همراه راهنماي چگونگي اجراي آزمون و تدوين مقاله به داوطلبين ارائه شد خاطر نشان کرد: كه مراحل تكميلي آزمون شامل جلسه رفع اشكال، آزمون كتبي در ابتداي سال آينده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 28 بهمن 1395  ] [ 12:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]