ماجرای کلاه آهنی ۱۰۰ کیلویی در عملیات «مرصاد»

ماجرای کلاه آهنی ۱۰۰ کیلویی در عملیات «مرصاد»

آماده‌ی عقب‌نشینی شدیم. تشنگی و گرسنگی تأثیر خود را گذاشته و نای حرکت را از ما گرفته بود. کلاه آهنی اختیار سر و گردنم را در دست گرفته بود و آن را به هر طرف که می‌خواست، کج می‌کرد. دیگر توان نگه داشتن سر را نداشتم. به نظر می‌آمد که کلاه آهنی ۱۰۰ کیلو شده است.

کد خبر: ۲۷۳۸۸۳

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۹ - 04March 2018

كلاه آهنی که صد كيلو شده بود

به گزارش دفاع پرس از کرمانشاه، کتاب «مرصاد برگ زرین غرب» مشتمل بر خاطرات جمعی از سرداران و رزمندگان دفاع مقدس در غرب کشور است که توسط اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه جمع‌آوری و تدوین شده است که خاطره زیر برگرفته از این مجموعه و از خاطرات «علی‌محمد زند» از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس است.

هر چه تیر و نارنجک داشتیم، تمام شده بود. من فقط یک خشاب تیر برایم مانده بود. راستش من خودم یک خشاب بیشتر استفاده نکردم و همه‌ تیر‌ها را به برادرانی که واردتر بودند و نیاز داشتند، داده بودم. صحبت‌هایی مبنی بر این که باید به عقب برگردیم از زبان بعضی از افراد به گوش می‌رسید. ما دیگر کارمان تمام شده بود و باید نیرو‌های تازه نفس جای ما را می‌گرفتند.

آماده‌ عقب‌نشینی شدیم. تشنگی و گرسنگی تأثیر خود را گذاشته و نای حرکت را از ما گرفته بود. کلاه آهنی اختیار سر و گردنم را در دست گرفته بود و آن را به هر طرف که می‌خواست، کج می‌کرد. دیگر توان نگه داشتن سر را نداشتم. به نظر می‌آمد که کلاه آهنی ۱۰۰ کیلو شده است. یک نفر داد می‌زد: «زخمی‌ها را جا نگذارید؛ اسلحه‌ها را جا نگذارید...»

من به این حرف‌ها گوش نمی‌دادم یا این که توانایی گوش دادن نداشتم؛ البته از اخطار هم خیلی خوشم نمی‌آمد. برای همین همه‌‌ تجهیزاتی را که داشتم با خود آوردم. علاوه بر آن، یک اسلحه‌‌ اضافه هم آوردم. خدا خدا می‌کردم کلاه‌آهنی از سرم بیفتد ولی نمی‌افتاد. از فرط خستگی هر چند پیروز بودیم ولی مانند لشکر شکست خورده به عقب برمی‌گشتیم.

باید از تپه بالا می‌رفتیم. تقریباً ۱۰۰متری بالا آمده بودیم که یک نفر آمد و گفت: «یک مجروح داریم. می‌خواهیم او را ببریم.» نمی‌دانم کسی شنید یا نه؟! به دوستم گفتم: «باید او را ببریم.»

پایش از ساق تیر خورده بود و آن را باند پیچی کرده بودند. اسلحه‌ها را به دوستم دادیم. ۲ نفری زیر بازوی مجروح را گرفتیم و با خودمان آوردیم. ادامه‌‌ راه برای‌مان مشکل بود. بعد از کمی حرکت، نفر سوم با تأیید مجروح گفت: «برای این که راحت‌تر بتوانیم او را ببریم، اسلحه‌ها را به من بدهید تا جایی پنهان کنم. روز‌های بعد می‌آییم و آن‌ها را می‌بریم. من اول مخالفت کردم ولی از لحن او احساس کردم که بردن مجروح مهم‌تر است.

۱۰قدم، ۱۰قدم به راه خود ادامه دادیم تا به نزدیکی بالای تپه رسیدیم. برادر مجروح به دوستم گفت: «برو به نیرو‌هایی که بالا هستند بگو بیایند کمک‌مان کنند.» رفت تا نیروی کمکی بیاورد. ما هم با خیال راحت خوابیدیم. نمی‌دانم چقدر گذشته بود. هوا تاریک شده بود که ۲ نفر نیروی تازه نفس آمدند و او را به بالای تپه رساندند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:40 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای شهرستان دلیجان

برگزاری یادواره شهدای شهرستان دلیجان

مراسم بزرگداشت شهدای شهرستان «دلیجان»، شامگاه پنج‌شنبه 17 اسفندماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۸۱۷۰۹

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰ - 04March 2018

برگزاری یادواره شهدای شهرستان دلیجانبه گزارش دفاع پرس از اراک، مراسم بزرگداشت شهدای شهرستان «دلیجان»، شامگاه پنج‌شنبه 17 اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع این شهرستان برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:39 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

شهید محمدعلی تک: از رهبر پشتیبانی کنید و مانند مردم کوفه نباشید

شهید محمدعلی تک: از رهبر پشتیبانی کنید و مانند مردم کوفه نباشید

شهید «محمد علی تک» در وصیت‌نامه خود نوشته است: ای مردم شهیدپرور! اسلحه مرا نگذارید زمین و راه مرا ادامه بدهید و از رهبر پشتیبانی کنید و مانند مردم کوفه نباشید که حسین (ع) را تنها گذاشتند، نه! ما مردم کوفه نیستیم و امام عزیز را تنها نمی‌گذاریم و باید در عمل ثابت کنیم و امروز روز عمل است.

کد خبر: ۲۸۰۸۷۹

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۵ - 04March 2018

اسلحه من را زمین نگذارید، از رهبر پشتیبانی کنید و مانند مردم کوفه نباشیدبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، شهید «محمدعلی تک»، فرزند «محمد‌رضا» در تاریخ ۱۵ مرداد‌ماه سال ۴۴ در روستای «رضی‌آباد» دامغان و در خانواده‌ای نه چندان متمکن به دنیا آمد. اوضاع کار و زندگی در روستا آن قدر سخت شد که وی و خانواده‌اش تصمیم گرفتند تا به شهر مهاجرت کنند. پس از آن زندگی آن‌ها کم کم سر و سامانی به خود گرفت و اوضاع رو به بهبود رفت.

وی دوره‌ ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و وارد دبیرستان شد و این مرحله را هم با موفقیت تا سال سوم دبیرستان طی کرد و بعد از آن به واسطه حمله نظامی عراق به خاک ایران که وضعیت بسیار بدی در بسیاری از مناطق به وجود آمده بود، تصمیم گرفت ترک تحصیل کند و در شرایط به وجود آمده به کمک مردم بی‌دفاع بشتابد.

صدام ملعون با استفاده از هر وسیله‌ای سعی داشت به اهداف شوم خود دست پیدا کند و به دستور این اهریمن پلید، روزانه بسیاری از هموطنان شریف‌مان در نقاط مختلف به شهادت می‌رسیدند.

هرچه این وضعیت سخت‌تر می‌شد و هرچه این حلقه محاصره بر مردم تنگ‌تر می‌شد، مردم از پیر و جوان برای دفاع از دین و ناموس، اشتیاق بیشتری از خود نشان می‌دادند.

در این هنگام «محمد علی» هم مانند دیگر رادمردان ایرانی، تصمیم گرفت سهمی در خلق این حماسه تاریخی و قطع پای بیگانگان از این خاک مقدس داشته باشد؛ بنابراین به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و از این طریق چندین بار به جبهه اعزام شد و در این مدت جانانه در برابر دشمنان اسلام جنگید و دلاوری زیادی از خود نشان داد و سرانجام در تاریخ ۷ اسفند‌ماه سال ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی «خیبر» واقع در جزیره مجنون مفقود‌الأثر شد.

پیکر مطهر این پاسدار دلاور پس از چند سال توسط گروه تفحص پیدا شد و در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

وصیت‌نامه شهید «محمدعلی تک»:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اَشْهَدُ اَنْ لا اله الا الله وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَدَ رَسولُ الله وَ اَشْهَدَ انَّ اَمیرالمؤمنین عَلی وَلی الله»

«الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ»

با سلام درود بر منجی عالم بشریت مهدی (عج) و سلام و درود بر امام امت این قلب تپنده مستضعفین، این خار چشم مستکبرین، این قوت قلب مظلومین، این نابود کننده ظالمین، این بت شکن زمان خمینی عزیز و سلام بر مجروحین، معلولین و خانواده‌های شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی. شکر خدای را که به ما هستی داد تا بتوانیم فکر کنیم، حرکت کنیم برای رضای او استقامت کنیم برای رضای او و جهاد کنیم برای رضای او.

شکر خدا را که ما را از نیستی به هستی کشاند و سپاس خدایی را که بر ما منت نهاد تا توانستیم خدمتی برای اسلام کرده باشیم.

بار پروردگارا! ما را بیامرز، بار پروردگارا! اسلام و اسلامیان و کسانی که خدمت برای اسلام می‌کنند [را] در پناه خودت نگهدار، الهی خالق یکتا و بی همتا! ما را جزو کسانی قرار بده که بر آن‌ها انعام و پاداشی نیک دادی، نه مانند کسانی که بر آن‌ها خشم و ذلت دادی.

شکر خدای را که توانستم جان ناقابل را در راه خودش فدا کنم، می‌دانیم هر کاری آخرش پاداش دارد چه پاداشی بد و چه پاداشی خوب «هَل جَزاءُ الاِحسان الا الاِحسان» آیا پاداش نیکویی و احسان جز نیکویی و احسان است.

باید بدانیم و به خود بقبولانیم که همه از این دنیای فانی رفتنی هستیم، این دنیا که ظلمت در آن سر افکنده، هیچ کس در این دنیا نمی‌ماند و نخواهد ماند، پس چه کنیم که با افتخار برویم و آخرتی خوب داشته باشیم، فقط یک راه که آن راه «اِهدنا الصِّراط المُستَقیم» راهی که خدا نشان داده است، این دنیا مانند قفس می‌باشد.

در حدیث داریم که «الدُنیا سِجْنُ المؤمنین و جنة الکافرین» دنیا زندان مؤمن است و بهشت کافران [است].‌

ای مردم شهیدپرور! اسلحه مرا نگذارید زمین و راه مرا ادامه بدهید و از رهبر پشتیبانی کنید و مانند مردم کوفه نباشید که حسین (ع) را تنها گذاشتند، نه! ما مردم کوفه نیستیم و امام عزیز را تنها نمی‌گذاریم و باید در عمل ثابت کنیم و امروز روز عمل است.

و‌ ای منافقین کوردل! موشان روز و خفاشان شب! بدانید همان طوری که در طول تاریخ نتوانستید کاری کنید، مگر این که آتش خود را شعله‌ورتر کنید هم در دنیا و هم در آخرت.

و‌ ای کسانی که شایعه درست می‌کنید که این‌ها مرا با زور به جبهه می‌فرستند، بدانید که ما با چشمانی باز و قدم‌های استوار و قلبی پر از محبت خدا و با آن عقیده‌ای که به آن ایمان داریم که فقط خدا می‌باشد، [به جبهه] می‌رویم.

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند، فرزند و عیال و خاندان را چه کند، دیوان کنی هر دو جهانش بخشی، دیوانه تو هر دو جهان را چه کند.

خداوند می‌فرماید که هر کس مرا بشناسد به من عشق می‌ورزد و هر کس به من عشق ورزیده عاشقم می‌شود. آری این مکتب اسلام و انسان‌سازی است [که] هدف «الله» می‌باشد و رضایت خداوند بزرگ‌.

ای مردم عزیز و شهید پرور! بیشتر برای اسلام کار کنید و کمتر توقع داشته باشید.‌ ای برادر کشاورز بیا فعالیت کشاورزیت را زیاد کن و سعی کنیم خودکفا بشویم به کار خود دل‌گرم باشید، ان‌شاءالله.

مردم شهیدپرور! ان‌شاءالله که مرا می‌بخشید، اگر به کسی بدی کرده‌ام و حقی از کسی گرفته شده و داده نشده. جبهه رفتن لیاقت می‌خواهد و برای کسب لیاقت خودسازی و انسان شدن لازم است، نمی‌دانید که جبهه رفتن چه شیرین است که انسان را به یاد مرگ می‌اندازد. به قول حضرت قاسم (ع) «مرگ در راه خدا شیرین‌تر است از عسل است» و شیرین‌تر از آن رضایت پروردگار که ما را به خود نزدیک می‌کند و دربارگاهش پذیرا شده است.

اینک حرفی برای خانواده؛

پدر و مادر عزیزم! صبر را پیشه کنید و به یاد صحرای کربلا باشید و به یاد حسین (ع). پدرجان اگر از من کوتاهی بوده است مرا ببخشید و مرا حلالم کنید و‌ ای مادر عزیزم، خدا ان‌شاءالله صبر عظیمی به شما عنایت بفرماید و هروقت ناراحت بودید فقط به یاد حضرت زهرا (س) باشید و بر خود افتخار کنید که فرزندی را هدیه خداوند بزرگ کرده‌اید و اگر ناراحتی و کوتاهی از من دیده‌اید مرا ببخشید و حلالم کنید.

خواهران عزیزم شما هم باید صبر خواهر حسین (ع) داشته باشید، وقتی به بدن برادرش رسید که سر نداشت، باید صبرشما زیاد باشد، مرا ببخشید و حلالم کنید.

والسلام

محمدعلی تک، چهارشنبه ۶۲/۱۲/۰۳

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:39 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهید «حیدری» در ورامین

برگزاری یادواره شهید «حیدری» در ورامین

مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم «مهدی حیدری» جمعه 18 اسفندماه در ورامین برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۸۱۷۰۷

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۰ - 04March 2018

برگزاری یادواره شهید «حیدری» در ورامینبه گزارش دفاع پرس از تهران، مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم «مهدی حیدری»، شامگاه جمعه 18 اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء در گلزار شهدای شهرستان ورامین برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:39 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

دست‌نوشته سردار شهید حسن غازی

دست‌نوشته سردار شهید حسن غازی

سردار جاویدالاثر شهید «حسن غازی» در دست‌نوشته خود آورده است: «از تمام دوستان عزیزم به خاطر خدماتی که در رابطه با من انجام داده‌اند تشکر می‌کنم و آرزو دارم در زندگی موفق و مؤید باشند و بتوانند ادامه‌دهنده و پوینده آرمان‌های شهدای این انقلاب بوده و باشند.»

کد خبر: ۲۸۱۷۳۵

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰ - 04March 2018

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید شاخص ورزشکار سردار جاویدالاثر «حسن غازی» در سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای مذهبی در شهر شهیدپرور اصفهان چشم به جهان گشود.

وی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۶۲ با سمت فرمانده توپخانه ۱۵ خرداد سپاه پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی در منطقه طلائیه و در عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

تصویر دست‌نوشته سردار جاویدالاثر شهید «حسن غازی» 

دست‌نوشته سردار جاویدالاثر شهید حسن غازی

متن دست‌نوشته‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«از تمام دوستان عزیزم به خاطر خدماتی که در رابطه با من انجام داده‌اند تشکر می کنم و آرزو دارم در زندگی موفق و مؤید باشند و بتوانند ادامه دهنده و پوینده آرمانهای شهدای این انقلاب بوده و باشند.

در پایان هم ول‌کن آنها نیستم چون حدود ۲۰+۵۰ روزه قضا دارم امیدوارم مرا هم در این امر یاری کنند و آنها را برایم بگیرند.

خداوند منصور و نصرت دهنده همه شما باشد.

خدانگهدار همه شما باد

حسن غازی

از همه شما امید مغفرت دارم»

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:39 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

به یاد هر شهید، درختی بکاریم

به یاد هر شهید، درختی بکاریم

مردان فراوانی از پا افتادند، تا ما سرفراز و سرپا بمانیم؛ بیاییم به یادشان درخت بکاریم، تا ایران درختستان شود به یاد فرزندان شهیدش.

کد خبر: ۲۸۱۷۷۴

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳ - 04March 2018

به یاد هر شهید، درختی بکاریمبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، این روزها که در خیابان آمد و شد می‌کنی، می‌بینی شهروندانی را که دو-سه نهال در دست به سویی می‌روند؛ به جایی که نهال‌ها را بکارند و این خود پیغامی پر شکوه است، برای آشتی انسان با طبیعت. برای سبزتر شدن شهر، برای ایفای نقش شهروندی تراز مومنانه.

برای زدن نقش زندگی بهتر بر صفحه زمین. این که گفتم «مومنانه»، تعجب نفرمایید چون اسوه حسنه زندگی، حضرت رسول الله (ص) سخنی دارند راهبرد ساز در این زمینه که ماموریت الهی انسان را در زندگی تبیین می کند؛ «اگر قیامت فرا رسد و در دست یکی از شما نهالی باشد، چنان‌چه بتواند برنخیزد تا آن را بکارد، باید آن را بکارد.» خب این نگاه روشن است و اگر ما به این حدیث در گذر زندگی وفادار بودیم قصه ای چنین تلخ و گزنده نمی شد که هست. اگر عامل بودیم نفس های خودمان در شهرها چنین به سختی برنمی‌آمد. اگر امروز هم به سر خطِ عمل خود را برسانیم و در دستانِ هر کدام مان نهالی باشد و در زمین بکاریم قطعا از این روزگارِ سخت، به سلامت خواهیم رهید. آن‌چه باید بدان توجه کنیم، این است که درختکاری یک نمایش نیست؛ بلکه وقتی رهبرِ انقلاب، هر سال، با کاشتِ درختی سرو، بدان اهتمام دارند، هم راهبرد است و هم درس. سیره بزرگانِ امروز ما، ترجمان نگاه کلام معصومین (ع) به درخت و طبیعت و محیط زیست است.

فکر می کنم میزان دغدغه مندی مان درباره درختکاری و حراست از محیط زیست و توجه به طبیعت را بتوان در مولفه های ولایت‌پذیری عملی قرار داد و از کسانی که خود را ولایت‌مدارتر می‌دانند به جد خواست که در این عرصه، باور خود را با کاشت درخت نشان دهند؛ چه ولایت فقط در حوزه سیاست نیست که تازه آن را هم بر سبیل «نومن ببعض و نکفر ببعض» برگزار کنیم و از عالم و آدم هم طلبکار باشیم. این جا و در همه ساحت های زندگی هم باید نشان دهیم که پای شعار ولایت‌پذیری، چه نمره ای باید گذاشت. پای درس عملی حرمت نهادن به محیط زیست نیز هم.

فکر می کنم وقتی رهبر انقلاب، درختی می نشانند و به عمل و زبان، مردمان را به این منش و روش و سیره می خوانند باید «نهضت درختکاری» راه بیفتد نه این که هر روز از مساحتِ جنگل ها به نفع ویلاهای آن‌چنانی برای آدم های «ازما بهتران» کاسته شود که خبرهایش هم موی بر تن آدمی راست می کند چه رسد دیدن قتل و غارت درختان و مرگ نهال های جوان.

این عملکرد، پاسخ در خور می‌طلبد و باید مردانِ قانون با قاتلان درختان و مغول های تاراج کننده منابع طبیعی و دامنه های طبیعت، به جد برخورد کنند. باری، درختکاری، امروز یک تفریح و تفنن نیست، حرکت در مسیری راهبردی است و به جرات می توان گفت درختکاری، امروزه کاری دینی، انقلابی، اجتماعی، اقتصادی، و حتی انسانی است چه در دیار درختان و سرسبزی زمین ها آرامش موج می زند. انسان هم در فضایی چنین می تواند استعداد های خود را شکوفا کند. حالا که سخن به این جا رسید، اجازه دهید یک پیشنهاد بکنم؛ مردانِ فراوانی از پا افتادند تا ما سرفراز و سرپا بمانیم؛ بیاییم به یادشان درخت بکاریم تا ایران، درختستان شود به یاد فرزندان شهیدش.

منبع: روزنامه خراسان


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:38 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره ۴۳ شهید شهر «کهک» قم

برگزاری یادواره ۴۳ شهید شهر «کهک» قم

یادواره ۴۳ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم شهر «کهک» قم روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۸۱۸۱۳

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹ - 04March 2018

یادواره ۴۳ شهید شهر «کهک» قم برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از قم، یادواره ۴۳ شهید والامقام شهر «کهک» با حضور مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام «سیدحسین مومنی» سخنران این یادواره خواهد بود و «مهدی سلحشور» نیز به مرثیه‌سرایی خواهد پرداخت.

بنا بر این گزارش، ۳۳ شهید دوران دفاع مقدس، ۸ شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون و 2 شهید بی‌نشان از افتخارات جاودان شهر «کهک» محسوب می شود.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مادر شهید خرازی: حرف زدن بس است!

مادر شهید خرازی: حرف زدن بس است!

مادر شهید حسین خرازی گفت: خاطرات حسین را بار‌ها و بار‌ها گفته‌ایم و خیلی‌ها آن را در کتاب‌ها نوشته و چاپ کرده‌اند، اگر قرار به گفتن باشد، گفته‌ایم. دیگر بس است؛ وقت عمل رسیده است.

کد خبر: ۲۸۱۸۲۲

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ - 04March 2018

مادر شهید خرازی: حرف زدن بس است!به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، مادر شهید خرازی به نقل برخی از خاطرات فرزندش پرداخت و اظهار داشت: حسین برای مسئله حق الناس و رعایت حقوق دیگران ارزش زیادی قائل بود و تفاوتی میان خودش و دیگران قائل نمی شد. یکی از هم‌رزمان او برایم تعریف کرد که یک بار در جبهه برای همه آبگوشت پخته بودند و در ظرفی دل و قلوه آن را برای فرماندهان جدا گذاشته بودند. حسین وقتی متوجه قضیه می شود با همان یک دستش که در جنگ سالم مانده بود، این ظرف را بلند می کند و آن را داخل ظرف اصلی غذا سرازیر می کند و می گوید بین ما هیچ تفاوتی وجود ندارد و اگر غذایی هست همه باید از آن به طور برابر استفاده کنند.

وی همچنین درباره روزهای منتهی به شهادت فرزندش گفت: زمانی که هنوز خبر شهادت حسین را نمی دانستیم، شبی در خواب دیدم که سوار بر یک هلیکوپتر شده و در آسمان حرکت می کنم و از آن بالا بر سر مردم گل می ریزم. صبح که از خواب بیدار شدم پسر بزرگم به من گفت مادر گریه و شیون نکنید که حسین شهید شده است.

مادر شهید خرازی با بیان اینکه ۳۲ سال از شهادت فرزندم می گذرد و در این سال ها مسئولان بسیاری به خانه ما رفت و آمد کرده‌اند، افزود: خاطرات حسین را بارها و بارها گفته ایم و خیلی ها آنها را در کتاب ها نوشته و چاپ کرده اند، اگر قرار به گفتن باشد دیگر گفته ایم، بس است؛ دیگر وقت عمل رسیده است.

سردار حسن آقایی از رزمندگان غیور هشت سال دفاع مقدس و هم‌رزم شهید حسین خرازی نیز گفت: در زمان عملیات فتح المبین درگیری های شدیدی میان ما و دشمن رخ داد. دشمن از سمت چپ و راست و پشت سر ما را محاصره کرده بود. از آقای محسن رضایی نامه آمد که با این وضعیتی که پیش آمده بهتر است عقب نشینی کنید، اما حاج حسین مخالف بود و معتقد بود در این صورت نیروهایش تلفات بسیاری خواهد داد. خیلی به او اصرار کردند ولی او مقاوت کرد و قبول نکرد و در نهایت عملیات فتح المبین با مدیریت و مسئولیت شخص حاج حسین خرازی انجام گرفت و ثمره شیرینی داشت و ما توانستیم در این عملیات ۱۵ هزار نفر از افراد دشمن را به اسارت بگیریم.

وی افزود: او فرمانده ای بود که دوش به دوش نیروهایش حرکت می کرد و در مقر فرماندهی اش نمی نشست تا نیروهایش را به جلو بفرستد و خودش در امان بماند. او هر ماه هزار و 200 تومان حقوق می گرفت و آن را برای سلامتی رزمنده های گردانش صدقه می داد. اگر برای ماموریت به تهران یا اصفهان می رفت با ماشین و هزینه سپاه می رفت، ولی اگر به مرخصی می آمد محال بود از آنها استفاده کند و حتما از جیب خودش هزینه می داد.

آقایی ادامه داد: حاج حسین تعصب و وسواس شدیدی درباره بیت المال داشت. او موقع برگشت از جبهه هرگز از پول سپاه برای هزینه بنزین و غذای بین راهش استفاده نمی کرد. لازم است که مسئولان کشور این حرف ها را بشنوند و الگوی عملشان قرار دهند.

منبع: ایمنا


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

رونمایی از 3 کتاب و تمبر شهدای اطلاعات عملیات

رونمایی از 3 کتاب و تمبر شهدای اطلاعات عملیات/ تجلیل از 12 خانواده شهید جاویدالاثر

صبح امروز در یادواره شهدای اطلاعات از تمبر یادبود و سه کتاب رونمایی و از 12 خانواده شهید جاویدالاثر اطلاعات عملیات تجلیل شد.

کد خبر: ۲۸۱۸۲۳

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸ - 04March 2018

رونمایی از 3 کتاب و تمبر شهدای اطلاعات عملیات/ تجلیل از 12 خانواده شهید جاویدالاثربه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، یادواره چشم‌های آسمانی گرامی‌داشت شهدای اطلاعات سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، سپاه سید الشهدا (ع) استان تهران و سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز صبح امروز (یکشنبه 13 اسفندماه) با حضور سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه دفاع ملی و فرمانده اطلاعات سپاه در دوران مقدس، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) و سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده لشکر 10 سیدالشهدا در دوران دفاع مقدس در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در این مراسم از کتاب‌های «خاکستر و ققنوس» (زندگی شهید مرادی از نیروهای اطلاعات عملیات لشکر 27 محمد رسول الله)، «خاکی تر از خاک» و «تراشه‌های ماه» رونمایی شد. این سه اثر مربوط به مجموعه‌ای 40 کتابی در خصوص اطلاعات عملیات هستند.

در بخش دیگر این مراسم، از تمبر یادبود نیروهای اطلاعات عملیات رونمایی و از خانواده‌های 12 شهید اطلاعات عملیات به نمایندگی از شهدای اطلاعات تقدیر و تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از فاطمه کریم زاده همسر و مادر شهیدان سپهری، شفیع پور رزمنده دوران دفاع مقدس و سلما بابایی دختر شهید عباس بابایی تقدیر شدند.

برندگان پنجمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت از جمله محمدرضا یکانی در بخش فیلم نامه از تهران، مجتبی قانونی در بخش پوستر از استان قم، حسین خزائی بخش شعر از استان کرمان، زهرا شعبانی مقام دوم در بخش شعر از استان خوزستان، طیبه عباسی مقام سوم در بخش شعر از استان قم، محمدحسین حسین پور بخش دل نوشته از استان اردبیل، نسیم سهیلی بخش داستانک استان خراسان رضوی، بهزاد نعمتی بخش عکس از استان کردستان، فرزانه دهقانی بخش مقاله از استان هرمزگان و رقیه آذرنک مقام دوم بخش مقاله از استان خوزستان در این مراسم معرفی شدند.

انتهای پیام/ 141


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان کردستان کلنگ زنی می‌شود

پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان کردستان کلنگ زنی می‌شود

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان از کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان در پارک لاله سنندج همزمان با روز درختکاری خبر داد.

کد خبر: ۲۸۱۷۷۱

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ - 04March 2018

پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان کردستان کلنگ زنی می‌شودسردار «مراد حسنی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس در سنندج، اظهار داشت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان کردستان به مناسبت روز ملی درختکاری در پارک لاله سنندج کلنگ زنی می‌شود.

وی افزود: یکی از مسائل و امور تکریم و زنده نگهداشتن یاد شهدا و رزمندگان، مرکز فرهنگی دفاع مقدس است که این مراکز موجب حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و به نمایش گذاشتن این آثار در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه این مراسم با حضور مسئولین استانی، استاندار کردستان، نماینده ولی فقیه در استان و فرماندهان نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود، تصریح کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان کردستان به منظور بازسازی فضای جبهه و‌ جنگ و آشنایی جوانان و نوجوانان نسل جدید با دوران دفاع مقدس ساخته می‌شود و در این مراسم هر یک از مسئولین نهالی را در همان محل خواهند کاشت.

حسنی گفت: مردم استان کردستان در حفظ و بقای امنیت ملی، حفظ سرزمین، استقلال و حفظ هویت اسلامی در کشور قدم‌های بلندی برداشته‌اند.

وی هدف از احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان کردستان را بیان ایثارگری‌های مردم کردستان در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی دانست و خاطرنشان کرد: نسل جوان امروز و نسل‌های آینده، به دنبال رمز و راز‌های دوران دفاع مقدس هستند و شاه بیت این گنجینه، فرهنگ ایثار و شهادت است و باید این فرهنگ را به نسل جوان معرفی کرد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ یک شنبه 13 اسفند 1396  ] [ 01:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]