شهیده‌ای که در سرزمین وحی به فرزند شهیدش پیوست

شهیده‌ای که در سرزمین وحی به فرزند شهیدش پیوست

نهم مردادماه یادآور کشتار خونین انسانهایی است که در سرزمین امن الهی به جرم برائت از مشرکین در سال 1366 توسط رژیم سعودی به شهادت رسیدند.

کد خبر: ۲۵۰۴۵۵

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸ - 31July 2017

شهیده‌ای که در سرزمین وحی به فرزند شهیدش پیوستبه گزارش دفاع پرس از قزوین، امروز نهم مردادماه یادآور کشتار خونین انسانهایی است که به جرم برائت از مشرکین در سال 1366 توسط رژیم سعودی به شهادت رسیدند و عوامل استکبار صفحه‌ سیاه دیگری را در تاریخ به جا گذاشتند.

 

جمعه خونین مکه

جمعه خونین مکه روزی است که بیش از 150 هزار زائر که در خیابان‌های مکه برای شرکت در مراسم برائت از مشرکین حرکت می‌کردند، مورد ضرب و شتم ماموران دولت سعودی قرار گرفتند و در حالی که مامورین مجهز به انواع اسلحه سرد و گرم، باتون و گاز اشک‌آور و خفه‌کننده بودند، با مسدود نمودن محور اصلی حرکت جمعیت، به سرکوب و کشتار و ضرب و شتم تظاهر‌کنندگان بی‌پناه پرداختند.

همچنین قطعات بزرگ سنگ، بطری و تکه‌های سیمانی از ساختمان‌های مرتفع اطراف بر سر و شانه و پشت مردم بیگناه فرود می‌آمد و آنها را به زمین می‌انداخت.

در این تظاهرات 402 نفر (275 ایرانی، 85 عربستانی از جمله نیروی پلیس و 45 تن از حاجیان دیگر کشورها) کشته و 649 نفر (303 ایرانی، 145 عربستانی و 201 نفر از دیگر ملل) زخمی شدند. 

در این بین شجاعت برخی از زنان واقعاً ستودنی بود. زنانی که قبل از این هم از پاره دل خود گذشته و او را در راه اسلام داده بودند و حالا خودشان هم ترسی از شهادت نداشتند. چون تنها شهادت بود که آن‌ها را به فرزندشان می‌رساند.

شهیده صفیه گنجه مادر شهید علی‌اکبر هنر‌خواه، شهیده رقیه مردانی مادر شهید سید محسن جباری، شهیده سیده عذرا باب مادر شهید محمدمهدی میرزامحمدی‌ها، شهیده طاهره کبابیان مادر شهید ناصر انجرانی، شهیده زهرا دادرسان مادر شهید اکبر مهدیخانی و شهیده زهرا صادق‌زادگان مادر شهید علی مکاری، مادران شهدایی از استان قزوین بودند که در این مراسم با شهادت به‌سوی فرزندانشان شتافتند.

در سی‌امین سالگرد شهادت این 6 عزیز و سایر شهدای حج خونین سال 1366 بر آن شدیم تا با آقای «نقی انجیرانی» همسر و همراه «شهیده طاهره کبابیان» به گفت‌وگو بنشینیم که در ادامه می‌خوانید.

دفاع پرس: کمی از خودتان و زندگی مشترکتان با شهیده کبابیان بفرمایید. 

 

نقی انجرانی همسر شهیده طاهره کبابیان، پدر شهید ناصر انجرانی و جانباز حسین انجرانی هستم.

سال 1336 در 26 سالگی با طاهره 17 ساله و با مهریه 6 مثقال طلا ازدواج کردم.

چند کلاس بیشتر سواد نداشت، اما قاری و مربی قرآن و عاشق خدا و دین خدا بود. هر هفته با جلسات قرآنش منزلمان را نورانی می‌کرد. هر سه پسرمان را راهی جبهه کرده بود و خودش هم در ستادهای پشتیبانی از جبهه فعالیت می‌کرد. مدیریت منزل و مسائل اقتصادی خانواده و تربیت بچه‌ها را هم به نحو احسن انجام می‌داد.

دفاع پرس: از روز حادثه برایمان بگویید. 

6 ماه از شهادت ناصر می‌گذشت که قرار شد با هزینه خودمان و با سهمیه بنیاد شهید همراه همسرم راهی حج شویم. البته پسرم حسین و همسرش هم در این سفر با ما بودند.

یکی دو روز قبل از سفر حج به مزار شهدا رفتیم. سر قبر ناصر، طاهره با او گفت:«ناصر جان من را هم زیر پای خودت جا بده».

روز برائت از مشرکین، من مریض بودم و نتوانستم از هتل خارج شوم؛ اما همسر و پسر و عروسم برای شرکت در مراسم برائت از مشرکین رفته بودند. غروب بود و من خواب بودم. ناگهان در اتاق باز شد. حسین داخل شد و نگاهی به اطراف انداخت. قمقمه آبش را پرت کرد و گفت: «این‌ها هنوز نیامده‌اند»؟ از خواب پریدم و گفتم: «خبر ندارم. مگر با هم نبودید»؟. چیزی نگفت و دوباره از هتل بیرون رفت.

بعدها شنیدم که رادیو ایران اسم همسر و عروسم را جزو شهدا اعلام کرده است. البته عروسم شهید نشده بود، چون این دو نفر با هم بودند اسامی هر دو را به‌عنوان شهید اعلام کردند.

آن شب من نتوانستم خبری از همسرم بگیرم. فردا صبح راهی منا و عرفات بودیم که با هتل تماس گرفتند که برای شناسایی برویم. دل این کار را نداشتم. برای همین حسین را فرستادم. ایشان وقتی برگشت، گفت که طاهره شهید شده است. 

به گفته عروسم، همسرم در صف اول راهپیمایی برائت از مشرکین قرار می‌گیرد و به جهت هجوم سربازان آل سعود، بر اثر استشمام گازهای سمی و ضربه مغزی به شهادت می‌رسد.

دفاع پرس: مراسم تشییع چگونه برگزار شد؟ 

10 روز بعد پیکرش را به ایران فرستادند و چند روز بعد ما هم به ایران برگشتیم. تا برگشت ما تشییع انجام نشده بود.

مراسم تشییع و تدفین شهیده بسیار باشکوه بود و مردم قزوین واقعاً حق شهید را ادا کردند. در آن حادثه، استان قزوین 14 شهید داشت. آن روز به‌جز طاهره سه شهید دیگر هم تشییع شدند.

همسرم به آرزوی دیرینه‌اش یعنی شهادت رسید و پیکرش را درست در قطعه بالای سر ناصر، دفن کردند. طاهره به پسر شهیدمان گفته بود که از خدا بخواه من را زیر پایت جای دهد. پسر شهیدمان مادرش را نه تنها پیش خودش برد بلکه بالای سرش هم به او جای داد و حق فرزندی را به‌جا آورده بود.

قسمتی از وصیتنامه شهیده طاهره کبابیان:

من با تو عهدی بسته‌ام که در دنیا به‌فرمان تو باشم. چه‌بسا قرآن کریم گفته است: «هاجروا فی سبیل الله» چه زیباست به راهش هجرت کردن. هجرت و جهادی که به‌حق شهادت می‌آفریند؛ و شهادت حیات، افتخار و سعادت به انسان می‌دهد و کشته شدن در راهش، انسان را به تکامل می‌رساند. امیدوارم که خون ناقابل من تداوم بخش انقلاب اسلامی باشد. 

انتهای پیام /


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:59 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

وصیت‌نامه شهید اکبر آقابابایی/ اسلام بدون ولایت یعنی اسلام بدون علی (ع)

وصیت‌نامه شهید اکبر آقابابایی/ اسلام بدون ولایت یعنی اسلام بدون علی (ع)

شهید آقابابایی در وصیت‌نامه خود آورده است: بدانند که اسلام بدون ولایت یعنی اسلام بدون علی در هر زمان؛ عزیزانم بدانید که دفاع از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری آیت الله خامنه‌ای دفاع از علی (ع) و فرزندان اوست.

کد خبر: ۲۵۰۴۴۸

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱ - 31July 2017

وصیت‌نامه شهید اکبر آقابابایی / اسلام بدون ولایت یعنی اسلام بدون علی (ع)

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «اکبر آقابابایی» 4 فروردین 1340 در اصفهان دیده به جهان گشود. وی در سال 1362 به سمت فرماندهی عملیات ناحیه شمال غرب و کردستان منصوب شد و بعد از مدتی به علت توانایی و کاردانی‌اش فرماندهی تیپ 18 الغدیر را پذیرفت. زمانی که بمباران شیمیایی دشمن بعثی در عملیات کربلای پنج صورت گرفت، برای همیشه آن سردار رشید سپاه اسلام را به بستر بیماری انداخت. جانباز آقابابایی، سرانجام پس از سال‌ها صبوری در تحمل درد و رنج حاصل از مجروحیت، در 5 شهریور 1375 در حالی که فرازهایی از زیارت عاشورا را زمزمه می‌کرد، به فیض شهادت نائل آمد.

وصیت‌نامه شهید «اکبر آقابابایی»

«بسم رب الشهداء و الصدیقین

الذین هاجروا و جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا

خداوند باریتعالی را شاکرم که این حقیر سراپا تقصیر را هدایت فرموده و در مسیر این راه حق و اسلام عزیز قرار داد که اگر هدایت و رحمت او نبود، بنده‌ای ضعیف چون من به ورطه‌ی هلاکت می‌افتاد.

این وصیت را در حالی می‌نویسم که عازم ماموریتی هستم به منطقه‌ای که اسلام عزیز سال‌ها در غربت به سر برده است و برای رشد آن نیاز به جهاد و شهادت است. از او که صاحب مرگ و حسات است خواستارم این حقیر گنهکار را به لطف و مرحمت خود بخشیده و شهادت که فخر اولیای الهی است را نصیبم گرداند.

این جانب اکبر آقابابایی فرزند حسینعلی به خانواده و دوستان عزیزم سفارش می‌کنم دست از اسلام عزیز برنداشته و اسلام عزیز را که سال‌ها در غربت بوده یاری کنند و از ولایت تا پای جان دفع نمایند و بدانند که اسلام بدون ولایت یعنی اسلام بدون علی در هر زمان؛ عزیزانم بدانید که دفاع از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری آیت الله خامنه‌ای دفاع از علی (ع) و فرزندان اوست و این محقق نمی‌شود جز با تلاشی صادقانه در اجرای اوامر بر حق ایشان، عزیزانم بدانید که دشمنان قسم خورده انقلاب وقتی مایوس می‌شوند که بدانند شما مردانه در پشت سر رهبر و قائد خود ایستاده‌اید و از او پیروی می‌کنید.

عزیزانم بدانید دشمنان اسلام با بهره‌گیری از زر و زور در پی آنند که شما را از گذشته درخشان خود مایوس سازند و شما را به سمت دنیای پر از نیرنگ خود کشانده و از مسیر حق جدا سازند و برده‌ی خود نمایند، به همین جهت است که شما باید کاملا هوشیار باشید و فریب دنیای آن‌ها را نخورید و بدانید که همه دنیا فانی است و آن ‌چه باقی می‌ماند اعمال نیک و کارهای ثواب شماست.

مجاهدین و رزمندگان عزیز! که سال‌ها جنگ را در رکاب رهبر و پیشوای خود حضرت امام خمینی کبیر مجاهدت نمودید، بدانید که شیطان از هر سو در کمین است، تا ما را منحرف نماید، بنابراین مراقب باشید و جهاد در راه خداوند را در هر زمان و مکان فراموش نفرموده، شهادت را در آغوش کشید و این انقلاب را به دست صاحب اصلی‌اش امام زمان (عج) بسپارید.

والسلام»

انتهای پیام/ 181


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:50 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

وصیت‌نامه شهید یدالله کلهر/ می‌خواهم با خونم نهال انقلاب را آبیاری کنم

وصیت‌نامه شهید یدالله کلهر/ می‌خواهم با خونم نهال انقلاب را آبیاری کنم

شهید کلهر در وصیت‌نامه خود آورده است: می‌خواهم شهید شوم تا اگر زنده‌ام، موجودی نباشم که جلوگیری از رشد دیگران شوم تا شاید خونم بتواند این موضوع را جبران نماید و نهال کوچکی از جنگل انبوه انقلاب را آبیاری کند.

کد خبر: ۲۵۰۴۶۲

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱ - 31July 2017

وصیت‌نامه شهید  یداله کلهر/ میخواهم با خونم نهال انقلاب را آبیاری کنم

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «یدالله کلهر» 13 شهریور 1333 در شهریار دیده به جهان گشود. با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. شهید کلهر یک بهمن 1365 با سمت قائم مقامی لشکر 10 سیدالشهدا (ع)، در شلمچه به شهادت رسید. 

 

وصیت‌نامه شهید « یداله کلهر»

 

«بسم رب الشهدا و الصدیقین

من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی من احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فانادیته


با سلام و درود بر محمد (ص) و امام زمان (عج) و نایب بر حقش امام خمینی رهبر بزرگ تمامی مسلمین و مستضعفین جهان، رهبری که تمامی ما را از منجلاب خواری و ذلت بیرون کشیده و به راه راست هدایتمان کرد و نوری شد در تاریکی راه که بتوانیم حرکت خودمان را از تمام راه‌های انحرافی بازداریم و در راه مستقیم که همان «الله» می‌باشد، حرکت خود را ادامه دهیم و با این راهنمایی امام عزیزمان بود که راه خود را پیدا و انتخاب کردم تا بتوانم جبران زمان جاهلیت خود را بکنم.


خدایا شاهد باش که از تمامی مظاهر مادی دنیا بریدم تا بیشتر به تو نزدیک شوم و به تو بپیوندم. خدایا من خواهان شهادتم، نه به این معنی که از زندگی کردن در این دنیا خسته شده‌ام و یا خواسته باشم خود را از دست این سختی‌ها و نابسامانی‌های دنیوی خلاص سازم، بلکه می‌خواهم گناهان زیادی را که انجام داده‌ام به وسیله رنج کشیدن در راه تو و دادن چند قطره خون ناقابلم به خاطر تو پاک گردد.

 

می‌خواهم شهید شوم تا اگر زنده‌ام، موجودی نباشم که جلوگیری از رشد دیگران شوم تا شاید خونم بتواند این موضوع را جبران نماید و نهال کوچکی از جنگل انبوه انقلاب را آبیاری کند. می‌خواهم شهید شوم تا خونم به سرور شهیدان حسین(ع) گواهی دهد که من مانند مردم کوفه نیستم و رهرو راهش بوده‌ام.


ای بهتر از همه دوست‌ها و یارها! مرا دریاب. ای معشوقم! مرا نزد خویش بخوان، من انسانی گنهکار و روسیاه هستم، مرا فراخوان که دیگر نمی‌توانم صبر کنم و صبرم به پایان رسیده است. و چه سخت و ناگوار است بین دوستان صمیمی جدایی می‌افتد و چه سخت است آن زمانی که یک رهرو به مقصدش برسد و دیگری مثل من به مقصد خویش نرسد. بارالها خودت این سختی‌ها را از دوش من بردار.


پدر عزیزم مرا ببخش که فرزند خوبی برایت نبودم و از من راضی باش تا خدا هم از من خشنود گردد و مرا بیامرزد. امیدوارم بتوانم با تقدیم خون ناچیز و جسم ضعیف خود به اسلام و قرآن رضایت خدا و شما را فراهم کنم. صبور باش و مبادا بی‌صبری و گریه کنی و تو مادر مهربانم در شهادتم گریه نکن. افتخار کن و شجاع باش و به دیگر مادران شهدا بیشتر سربزن و به آنها دلداری بده و اگر خواستی گریه هم بکنی بر سیدالشهدا حسین بن علی(ع) گریه کن نه بر من.


همسر خوبم می‌دانم که همسر خوبی برایت نبودم و از روز اول ازدواج پیش شما نتوانستم بمانم و حتی شاید بگویم هنوز نتوانستیم درست همدیگر را بشناسیم. به هر حال شما مرا حلال کن و امیدوارم بتوانی در مقابل تمام سختی‌ها چون کوهی استوار و مقاوم باشی و استاد خوبی برای تنها دخترم مریم که هنوز هم پدر خود را به خوبی نمی‌شناسد. مریم را طوری بزرگ و تربیت کن که در آینده زنی مسلمان و متعهد و لایق برای اسلام و جامعه اسلامی باشد.


برادر عزیزم مرا ببخش که برادر خوب و لایقی برایت نبودم و باعث سرافکندگی تو بودم ولی مرا حلال کن و امیدوارم همیشه در راه رسیدن به اهداف اسلام و قرآن موفق باشی و شما خواهران مهربانم، زینب‌گونه باشید و مانند زینب پیام شهدا و برادر کوچک خود را به همه جا برسانید و مبادا گریه کنید که دشمن از این گریه کردن‌ها خوشحال خواهد شد و حجاب اسلامی داشته باشید و آن را به همه گوشزد نمایید.


اما پیامی به تمام دوستان و برادران و آشنایان؛ روی مسائل اسلامی بیشتر تأکید کنید و همیشه در فکر رشد دیگران و خود باشید و سعی همگی بر این باشد که بیشتر به یاد خدا باشیم و رابطه خودمان را با او نزدیک‌تر کنیم. نفس خود را تحت فشار قرار دهیم و خودمان را با سختی‌های جامعه وفق دهیم، دوستی‌های این دنیا مبادا موجب غفلت‌مان گردد و در صف غافلین قرار گیریم. در خط امام که همان خط قرآن است حرکت کنیم و خارج نشویم و همیشه پشتیبان امام عزیزمان باشیم.


در آخر از تمام برادران و آشنایان برایم حلالیت بطلبید تا گناهانم کمتر شود. ضمناً از پول ماشین مبلغ ۴۵ هزار تومان به حساب جنگ بریزید و مبلغ ۱۰ هزار تومان بابت روزه و نماز قضا بدهید تا ادا شود. ضمناً مرا در امامزاده محمد کرج دفن نمایید. ضمناً خمس دارایی مرا که مبلغ ۶۳۰۰ تومان می‌باشد بپردازید، بعداً خرج نمایید. پول ماشین نیز پیش احمد خیری در کرج می‌باشد و درست نمی‌دانم مبلغی به جابر و … بدهکار هستم، خودش می‌داند، بپردازید.

 

التماس دعا
یداله کلهر
۶۲/۱/۱۸
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار»


انتهای پیام/ 111


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:50 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تک‌تیرانداز عملیات رمضان بدون خداحافظی رفته بود

تک‌تیرانداز عملیات رمضان بدون خداحافظی رفته بود

شهيد موسي شجاعی در نامه‌ای خطاب به پدر و مادرش نوشت: مادر و پدر عزیز معذرت می‌خواهم که از شما خداحافظی نکردم. من این نامه را برای شما نوشته‌ام که شما از حال من باخبر باشید. به دایی هم بگویید که خیلی متأسف هستم که از او خداحافظی نکردم.

کد خبر: ۲۵۰۴۸۱

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰ - 31July 2017

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، شهید موسی شجاعی سال 1345 در تهران به دنیا آمد. وی هنگامی که شش ساله شد، با خانواده به خاطر ماموریت پدرش به بندرعباس رفت.


موسی در بندرعباس به مدرسه رفت و دوران ابتدائی و 2 سال از دوران راهنمائی را در آن شهرستان گذراند. شهید موسی شجاعی از خصوصیات ویژه‌ای برخوردار بود، از همان دوران کودکی پسری آرام و متین و محجوبی بود او معمولاً از اشخاص پایینتر از طبقه خودش معاشرت می‌کرد و در طول مدتی که در بندرعباس اقامت داشت، تنها دوست او پسر مستخدم همان مدرسه‌ای بود که در آنجا تحصیل می‌کرد. پس از مدتی درشهريورماه سال 1360 به اتفاق خانواده‌اش به شهرستان کرج نقل مکان کردند.

 

تک‌تیرانداز عملیات رمضان بدون خداحافظی رفته بود


شهيد موسي شجاعی باتوجه به عشق وعلاقه اي كه نسبت به انقلاب و امام داشت نمي توانست درمورد جنگ تحميلي و مسائل و مشكلات انقلاب يك فرد بي تفاوتي باشد بعد از مدتي توسط يكي از دوستانش به نام صادق خداياري به بسيج مسجد جامع رجائي شهر معرفي شد و پس از اتمام دوره تعليماتي به اتفاق چند نفر از دوستانش در تاريخ پنجم فروردین ماه سال 1361 به پادگان امام حسين (ع) منتقل شد و بعد از پشت سر گذاشتن دوره آموزشي فشرده در تاريخ بیست و هفتم فروردین ماه سال 1361 به همراه ديگر برادران رزمنده اش به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل اعزام شده و در عمليات بيت المقدس شركت كرد و پس از نبردي بي امان و پيروزمندانه به علت مجروح شدن به آغوش خانواده بازگشت ولي عشق او به خدا و علاقه اش به راه امام حسين (ع) به او اجازه نداد كه بيش از چند روز در خانه بماند و مجددا روانه جبهه ها شد و در عمليات رمضان بعد از وارد كردن ضربه اي كاري به دشمن در ميدان نبرد به وصال معشوق خود رسيده و به لقاءاله پيوست و در بهشت زهرای تهران بخاک سپرده شد.

نامه شهید برای والدینش از جبهه

پس از سلام خدمت پدر و مادرم: اميدوارم كه حالتان خوب باشد اگر از حال من بخواهيد حال من خوب است مادر و پدر عزيز خيلي معذرت مي خواهم كه از شما خداحافظي نكردم . من اين نامه را براي شما نوشته ام كه شما از حال من باخبر باشيد. به دائي هم بگوييد كه خيلي متاسف هستم كه از او خداحافظي نكردم و آن كاري را كه برايم پيدا كرد، من زدم زير قولم. به دائي بگوييد كه انشاءالله وقتي كه برگشتم يك كار ديگر برايم پيداكند چون مادر عزيز اين همه زحمت براي من كشيدي خيلي از تو و آقا جان تشكر مي كنم.

اگر مرا ديگر نديديد مرا ببخشيد چون من آدرس اينجا را نمي شناسم ما مي خواهيم برويم مهدي و حسين حالشان خوب است به عمه بگو كه ناراحت نباشد.

 

تک‌تیرانداز عملیات رمضان بدون خداحافظی رفته بود


منبع: پرونده فرهنگی شهدا


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:50 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

دیدار خادمین حرم امام رضا (ع) با خادمین شهدای راهیان‌نور

دیدار خادمین حرم امام رضا (ع) با خادمین شهدای راهیان‌نور

خادمین حرم مطهر امام رضا (ع) در قالب جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید با خادمین شهدا و جهاد رسانه‌ای شهید رهبر در استان کردستان، دیدار کردند.

کد خبر: ۲۵۰۴۹۴

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸ - 31July 2017

دیدار خادمین حرم امام رضا(ع) با خادمین شهدای راهیان‌نور

به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور غرب و شمال غرب، صبح امروز (دوشنبه 9 مرداد) خادمین حرم مطهر امام رضا (ع) در قالب جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید با خادمین شهدای یادمان‌ باشگاه افسران و جهاد رسانه‌ای شهید رهبر در استان کردستان دیدار کردند.

حجت الاسلام عربیان مسئول جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید استان کردستان در این دیدار با بیان اینکه هر گاه انقلاب اسلامی به بُن‌بست رسید، شهدا حتی با استخوان‌هایشان به یاری انقلاب و ولایت رسیدند،‌ اظهار داشت: عظمت کاری که شهدا در کردستان انجام دادند به قدری است که آیت الله دستغیب درباره جایگاه آن فرمودند: «نفس کشیدن در کردستان عبادت است».

وی در ادامه گفت:‌ سفر سال 1388 مقام معظم رهبری به کردستان فضای امنیتی را در این استان از بین بُرد. رهبر انقلاب درباره اهمیت کار در این استان بیان داشتند «کار کردن در کردستان اجر مضاعف دارد»؛ حرف‌های ایشان بدون حساب و کتاب نیست و باید مورد توجه قرار گیرد. درباره خانواده های شهدا تبلیغات منفی زیادی می شود، آنها که از امکانات زیادی بهره‌مند هستند حاضر نیستند به این سوال پاسخ دهند که آیا حاضرند یکی از اعضای خانواده را از دست دهند؟ هیچ پدری حاضر نیست فرزند او را سر ببرند. جایگاه شهدا را با هیچ چیز دیگری نمی شود مقایسه کرد.

مسئول جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید استان کردستان تاکید کرد: امنیت امروز مردم کردستان مرهون خون‌ها و زجرهایی است که شهدای ما در این منطقه کشیدند. تمام خاک کردستان آغشته به خون شهداست و به لطف خدا امروز بچه‌های اهل سنت اهل بیتی و انقلابی‌اند.

حجت الاسلام عربیان درباره استقبال مردم استان کردستان از پرچم امام رضا (ع) نیز گفت:‌ وقتی پرچم امام رضا (ع) را در قالب جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، وارد بازار کردستان، بیمارستان‌ها و مکان‌ها و معابر مختلف کردیم مورد استقبال و احترام مردم کردستان قرار گرفت.

 

 

حجت الاسلام عباس بابایی مبلغ کاروان رضوی در ادامه درباره برنامه‌های حرکت بیرق امام رضا (ع) گفت: در کنار پرچم امام رضا (ع) توجه به سیره رضوی پر اهمیت است و هر سال شعاری برای این کار انتخاب می‌شود که شعار امسال «به تو اقتدا می‎‌کنم» بوده است.

وی با بیان اینکه در سیره شهدا اتفاق مهم، آمدن در عرصه جهاد بود، اظهار داشت: اگر زمانی جهاد، نظامی بود، امروز جهاد، فرهنگی است. امروز اگر کسی بخواهد فضای دفاع مقدس را درک کند باید از امام رضا (ع) بخواهد توفیق کار فرهنگی پیدا کند. یکی از اثرگذارترین کارهای سال‌های گذشته راهیان نور بوده است. این حرکت اتفاقات عمیقی برای جوانان به همراه آورده است.

مبلغ کاروان رضوی در ادامه هدف کاروان رضوی را زیارت از راه دور عنوان کرد و خاطر نشان کرد: بسیاری از علاقمندان به اهل بیت علیهم السلام توانایی حضور در حرم مطهر امام رضا (ع) را ندارند و به همین دلیل یکی از اهداف ما زیارت از راه دور است.

انتهای پیام/121


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:49 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

نخستین سالگرد شهدای گمنام «گوراب زرمیخ» برگزار می‌شود

نخستین سالگرد شهدای گمنام «گوراب زرمیخ» برگزار می‌شود

نخستین سالگرد «شهدای گمنام» شهر «گوراب زرمیخ» و مراسم یاد‌بود شهید مدافع حرم «محمد اتابه» در شهرستان «صومعه سرا» برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۵۰۵۲۴

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵ - 31July 2017

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، نخستین سالگرد تشییع و تدفین شهدای گمنام شهر «گوراب زرمیخ» و مراسم یادبود شهید مدافع حرم «محمداتابه» در شهرستان «صومعه سرا» برگزار می‌شود.

این مراسم ساعت ۱۹ عصر روز سه شنبه ۱۰ مرداد ماه در پارک ساحلی (مزار شهدای گمنام) شهر گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا برگزار می شود.

گفتنی است دو شهید گمنام شهرگوراب زرمیخ مربوط به عملیات های «خیبر و والفجر هشت» و جزء شهدای آبی- خاکی بودند که سال گذشته در همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) با حضور گسترده مردم شهرستان در شهر گوراب زرمیخ تشییع و به خاکسپرده شدند.

منبع: مهر


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:49 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری سی و نهمین سالگرد شهادت سردار «علیرضا موحد دانش» در خاورشهر

برگزاری سی و نهمین سالگرد شهادت سردار «علیرضا موحد دانش» در خاورشهر

مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شهادت سردار شهید «علیرضا موحد دانش» و بزرگداشت شهدای خاورشهر، پنج‌شنبه 12 مردادماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۵۰۵۱۷

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶ - 31July 2017

به گزارش دفاع پرس از تهران، مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شهادت سردار شهید «علیرضا موحد دانش» و یادواره شهدای خاورشهر تهران، پنج‌شنبه 12 مردادماه ساعت 18:30 در جوار یادمان شهدای گمنام خاورشهر برگزار خواهد شد.


این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم، جانبازان و ایثارگران و عموم مردم همراه با روایتگری سردار «اسدی» از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مداحی «سید مصطفی هاتف» همراه خواهد بود.

 

برگزاری سی و نهمین سالگرد شهادت سردار «علیرضا موحد دانش» در خاورشهر

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:48 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

آئین پاسداشت شهید سردار «نصیری» برگزار شد

آئین پاسداشت شهید سردار «نصیری» برگزار شد

مراسم آئین پاسداشت، شهید مدافع حرم سردار «نصیری» عصر امروز برگزار شد.

کد خبر: ۲۵۰۵۲۶

تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲ - 31July 2017

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، مراسم آئین پاسداشت جهان آرای موصل، شهید مدافع حرم سردار «شعبان نصیری» با حضور سردار «تقی زاده»، رئیس بنیاد تعاون بسیج، جبرئیلی مدیر دانشکده فارس، «حاجحمید نظری» هم رزم شهید و خانواده شهید «نصیری» عصر امروز (دوشنبه،9 مردادماه) در دانشکده فارس برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران


ادامه مطلب
[ دوشنبه 9 مرداد 1396  ] [ 06:48 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای مسجد امام محمد باقر (ع) در تهران

برگزاری یادواره شهدای مسجد امام محمد باقر (ع) در تهران

مراسم گرامی‌داشت شهدای مسجد امام محمد باقر (ع) شامگاه پنج‌شنبه 5 مردادماه در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۴۶۸۷۰

تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۰ - 24July 2017

برگزاری یادواره شهدای مسجد امام محمد باقر (ع)

به گزارش دفاع پرس از تهران، مراسم بزرگداشت شهدای مسجد امام محمد باقر (ع)، شامگاه پنج‌شنبه 5 مردادماه بعد از نماز مغرب و عشاء در این مسجد واقع در تهران، خیابان جمهوری، خیابان باستان، خیابان کمالی، پایین‌تر از خیابان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 مرداد 1396  ] [ 01:58 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در تهران

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در تهران

مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم، شامگاه سه‌شنبه سوم مردادماه در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۴۹۰۹۹

تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۵ - 24July 2017

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

به گزارش دفاع پرس از تهران، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم، شامگاه سه‌شنبه سوم مردادماه بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه حضرت علی اکبر (ع) واقع در تهران، صادقیه، خیابان کاشانی، خیابان شاهین جنوبی، خیابان پیامبر غربی، کوچه ششم برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم، جانبازان و ایثارگران و عموم مردم همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام «مهدی گودرزی» و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) «مجید بادکوبه» و «هادی سقازاده» برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 مرداد 1396  ] [ 01:58 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]