شهید راه انقلاب اسلامی«محمد حسین شیرازی»

شهید راه انقلاب اسلامی«محمد حسین شیرازی»

محمد حسین زندگی اش را وقف انقلاب کرده بود به گونه ای که در پاسخ دایی اش که پیشنهاد ازدواج با دخترش را به او می دهد، می گوید: «تا زمانیکه ما برنامه داریم نمی توانم ازدواج کنم ما باید خمینی را بیاوریم. دخترت را به امید من نگذار».

کد خبر: ۲۲۳۰۷۷

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۰ - 10February 2017

به گزارش دفاع پرس از تهران، محمد حسین در سال 1330 در  ورامین زاده شد. از چهار سالگی همراه پدرش مسجد می رفت و اکثر کودکی خود را با پدربزرگش «مرحوم شیخ علیرضا حقی» می گذراند. 

پدر بزرگ مؤمن و متدین محمد حسین او را با قرآن و اسلام آشنا می کند به گونه ای که به این اعتقاد رسیده بود که محمد حسین نمونه خواهد شد.

در جریان انقلاب آموزه های دینی و تاثیر روحانی امام خمینی (ره) محمد حسین را پیرو ایشان ساخته وشور حسینی در روح و جان او چنان غوغایی بر پا کرده بود که تا به هدف نرسید از حرکت نایستاد.

شهید  محمد حسین شیرازی در دوران مبارزه با رژیم شاه خائن، شبانه در دبیرستان کارخانه قند ورامین و روستاهای اطراف مثل باغخواص و احمد آباد و امام زاده ها با تکثیر اعلامیه های حضرت امام خمینی(ره) و پخش آنها در میان مردم به مقابله با رژیم پهلوی پرداخت . به طوری که جهت نقل و انتقال مخفیانه  اعلامیه ها  به رانندگی باتریلی می پردازد تا راحت تر بتواند اعلامیه ها را پخش کند.

وی در جریان 17 شهریور به تقاضای یکی از دوستان کتاب «فاطمه فاطمه است» را به تهران می برد تا به او برساند. در میدان ژاله با حادثه روبه رو شده موتور خود را کناری گذاشته کتاب را مخفی کرده و به سمت نیروی هوایی می رود. در آن نزدیکی سینمایی است که با زیرکی خاص دوکارگر آن را سرگرم ساخته و داخل سینما را آتش می زند. او از هر موقعیتی برای مقابله با رژیم طاغوت استفاده می کرد.

زندگی اش را وقف انقلاب کرده بود به گونه ای که درپاسخ دایی اش که پیشنهاد ازدواج با دخترش را به او می دهد می گوید: «تا زمانیکه ما برنامه داریم نمی توانم ازدواج کنم ما باید خمینی را بیاوریم . دخترت را به امید من نگذار ».

شهید محمد حسین در سومین روز تظاهرات پیاپی در ورامین در دی 10ماه 57 در حالی که پیکر شهید حسن کریمی را تشییع می کردند در خیابان شهدای ورامین هدف گلوله دژخیمان قرار می گیرد و به مقام والای شهادت نائل می آید.

زمانیکه قبر مطهر شهید را که چراغی درحسینیه شاه حسین ورامین است در روز چهلم تدفین جهت تشخیص گلوله شکافتند، در این نبش قبر مشاهده شد که پیکر شهید سالم بوده وخون تازه از فرقش جاری می گردد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:08 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

شهیدی که با علم و عمل خود، رو در روی خیانت های شاه ایستاد

شهیدی که با علم و عمل خود، رو در روی خیانت های شاه ایستاد

شهید اسدی عرب برای رسیدن به مقصودش، دو عنصر مهم «علم و عمل» را به خوبی بکار گرفت و با سرودن اشعار مهیج و حماسی و نمایشنامه های متعدد و با مضامین سیاسی، نوک پیکان قلم و زبانش را به طرف خیانتهای شاه و اطرافیان او نشانه گرفت.

کد خبر: ۲۲۲۷۷۹

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۰ - 10February 2017

به گزارش دفاع پرس از استان گلستان، روایت زندگی دانشجوی شهید «غلامرضا اسدی عرب» یکی از شهدای انقلاب در استان  گلستان را مرور می کنیم:

شهيد غلامرضا اسدی عرب سال 1331 در روستای «گز غربی» از توابع شهر کردکوی، پا به عرصه ی وجود نهاد. در همان دوران کودکی از نعمت پدر محروم شد و مادر نیکو نهادش، درس خوب زیستن را به او آموخت. پس از پشت سر گذاشتن هفت بهار از عمر گرانقدرش، در همان روستا به مدرسه رفت و بعد از اتمام دوره ی راهنمایی، تحصیلات متوسطه را در دبیرستان امیر لطیفی در رشته ی طبیعی آغاز نمود و با جدیت بسیار و نیز کسب رتبه ی ممتاز، دیپلم گرفت.

پس از اخذ مدرک دیپلم، تحت عنوان سپاهی دانش در روستای «دشتی کلاته» شهرستان کردکوی انجام وظیفه نمود.

او همیشه فرصتها را مغتنم می شمرد و بیشتر اوقات خود را با مردم عادی و دانش آموزان بی بضاعت سپری می کرد و از هم نشینی با آنان لذت می برد.

شهید اسدی عرب بعد از خدمت سربازی، شغل معلمی را که رسالت انبیاست، انتخاب نمود و از آن جهت دستیابی به مقاصد والایش بهره برد. شاگردانش او را ناصحی مشفق و مشاوری امین می دانستند. در سال 57 در آزمون تربیت معلم پذیرفته شد و همزمان در کنار شغل معلمی به تحصیل نیز مشغول گردید.

وی با مشاهده ضعف محرومیت همنوعانش و نیز ظلم و ستمی که در حق تهیدستان روا می شد، برآن شد تا برای رسیدن به مقاصد والای خود، نهایت سعی خود را به کار بندد. همچنین دانش آموزان را با نیروی تفکر و تعقل، به آن مقاصد راهنمایی می کرد. به همین منظور در سال 1355 در کتابخانه ی حوزه ی علمیه ی نوکنده به همراه جمعی از روحانیون و معلمین متعهد، شروع به تدریس علوم دینی همچون: شرح، تفسیر، اصول و فروع دین پرداختند به امید اینکه بتوانند گامی موثر در جهت بالا بردن آگاهی های دینی و مذهبی مردم برداشته باشند.

وی برای رسیدن به مقصودش، دو عنصر مهم «علم و عمل» را به خوبی بکار گرفت و با سرودن اشعار مهیج و حماسی و نمایشنامه های متعدد و با مضامین سیاسی، نوک پیکان قلم و زبانش را به طرف خیانتهای شاه و اطرافیان او نشانه گرفت.

در جریان این فعالیت ها، گروهی به نام فدائیان اسلام شکل گرفت که فعالیت اصلی آنها پخش اعلامیه، نوار و کتاب و سازماندهی تظاهراتها بر علیه رژیم بود. غلامرضا چند مرحله از جمله زمان آمدن فرح (همسر شاه) به گرگان، توسط عوامل رژیم دستگیر و بازداشت شد.

اوج مبارزات او در بین سال های 1355 تا 1357 بود که به شهرهای گرگان، ساری، تهران، بهشهر، اصفهان و نوکنده سفرکرد و حتی در شهر بندرگز علنا به ایراد سخنرانی پرداخت که همین امر موجب شد مورد شناسایی نظامیان رژیم قرار بگیرد اما زیرکانه از نظرها پنهان شد و به شهر دیگر عزیمت کرد.

سرانجام پس از سالها مبارزه و جهاد علیه ظلم و ستم، شب 12 دیماه سال 1357 در ورودی سه راه بندرگز، توسط دشمنان نارنجکی به خودروی وی پرتاپ شد و به شهادت رسید.

در سومین روز از شهادت شهید غلامرضا اسدی عرب، زمانی که مردم با شعارهای ضد رژیم به سمت میدان اصلی شهر در حرکت بودند، عوامل رژیم شاه و ساواک به سمت مردم تیراندازی کردند که در جریان آن، 38 نفر مجروح و هفت نفر از آن عزیزان به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:08 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

یادواره شهدای مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) برگزار می‌شود

یادواره شهدای مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) برگزار می‌شود

مراسم گرامی‌داشت شهدای مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) یکشنبه 24 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۶۳۶۴

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۱ - 10February 2017

یادواره شهدای مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) برگزار می‌شود

به گزارش دفاع پرس از کرج، یادواره شهدای گرانقدر مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) شامگاه یکشنبه 244 بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در این مسجد واقع در کرج، گلشهر غربی برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام باقری و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) مهدی ملک‌زاده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:07 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم شامگاه یکشنبه 24 بهمن‌ماه در کرج برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۶۳۶۶

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶ - 10February 2017

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

به گزارش دفاع پرس از کرج، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم شامگاه یکشنبه 24 بهمن‌ماه ساعت 21:300 در مسجد امام سجاد (ع) واقع در کرج، میدان توحید برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام میلانی‌نژاد و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) مهدی سلحشور، مهدی مختاری و محمد باستانی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:07 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

یادواره شهدای مهردشت برگزار می‌شود

یادواره شهدای مهردشت برگزار می‌شود

مراسم گرامی‌داشت شهدای شهر مهردشت دوشنبه 25 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۶۳۶۹

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۶ - 10February 2017

به گزارش دفاع پرس از یزد، یادواره شهدای گرانقدر شهر مهردشت شامگاه دوشنبه 25 بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در  آستان مقدس امامزادگان سید احمد و سید محمود (ع) این شهر برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام سعید آقایی و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) مجتبی رمضانی برگزار خواهد شد.

یادواره شهدای مهردشت برگزار می‌شود 

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:07 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

خواهر شهید مدافع حرم: مردم ایران هیچ ترسی از آمریکا ندارند

خواهر شهید مدافع حرم: مردم ایران هیچ ترسی از آمریکا ندارند

خواهر شهیدمدافع حرم محمود نریمانی در پاسخ به این سوال که پاسخ مردم به تهدیدات آمریکا چیست، گفت: مردم ایران از ابتدا به آمریکا با قدم‌های استوار و محکم در راهپیمایی‌های خود نشان دادند که هیچ ترسی از آمریکا ندارند.

کد خبر: ۲۲۶۴۰۰

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹ - 10February 2017

خواهر شهیدمدافع حرم محمود نریمانی در پاسخ به سوال به خبرنگار  دفاع پرس  مبنی بر اینکه پاسخ مردم به تهدیدات آمریکا چیست، اظهار داشت: مردم ایران از ابتدا به آمریکا با قدم‌های استوار و محکم در راهپیمایی‌های خود نشان دادند که هیچ ترسی از آمریکا ندارند و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مسلمان هیچ‌وقت از دشمن نمی‌ترسد و دشمنان اسلام چون همیشه از احمق‌ترین‌ها هستند با حماقت خودشان در مورد ملت ایران قضاوت می‌کنند.

 

خواهر شهید مدافع حرم محمود نریمانی با توجه تاثیر شهادت جوانان بر امنیت ایران چیست تصریح کرد: مسلمانان هیچ‌وقت از هم دور نیستند و مسافت آن‌ها را از هم جدا نمی‌کند، شهدای ما با عشق و علاقه به سوریه رفتند، کشور ما از وجود جوانان غیرتمندمان همیشه در امان است.

 

خداوند در قرآن می فرماید والصافات صفا؛ یعنی قسم به صف و وحدت مسلمانان، وقتی مسلمانان این طور صف می‌‌بندند. معلوم است که دست خدا پشت مسلمانان هست و وظیفه داریم برای محکم شدن پایه اسلام و انقلاب در  راهپیمایی شرکت کنیم.

 

 

/ 

انتهای پیام/  

 


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:06 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

جشن تولد شهید مدافع حرم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن ورامین

جشن تولد شهید مدافع حرم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن ورامین

کیک تولد شهید مدافع حرم «مهدی ثامنی‌راد» توسط دختر خردسالش در مراسم یوم الله امروز بریده شد.

کد خبر: ۲۲۶۴۰۴

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵ - 10February 2017

/

به گزارش دفاع پرس از ورامین، از فعالیت ارزشی و قابل توجه مراسم راهپیمایی یوم الله 222 بهمن در ورامین بریده شدن کیک تولد 100 کیلویی جشن تولد شهید مدافع حرم مهدی ثامنی‌راد توسط فرزند خردسالش دقایقی قبل از شروع مراسم راهپیمایی بود.

شهید مدافع حرم مهدی ثامنی سال گذشته در شب 22 بهمن و در شب تولد خود، تولدی دوباره یافت ودر سوریه به شهادت رسید.

انتهای پیام/ 

 


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:06 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

به برکت خون شهدا امروز انقلاب 38 ساله شد

به برکت خون شهدا امروز انقلاب 38 ساله شد

معاون عملیات نیروی زمینی سپاه گفت: به برکت خون شهدا امروز انقلاب 38 ساله شده و دوران کودکی را پشت سر گذاشته و به دوران بلوغ خود رسیده است.

کد خبر: ۲۲۶۴۲۱

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲ - 10February 2017

به گزارش دفاع پرس از زنجان، سردار مجید ارجمندفر شامگاه پنجشنبه در مسجد جامع شناط شهر ابهر، باتبریک ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برگزاری محافل خاطره گویی و تبیین عملیات های دفاع مقدس برای جوانان ضرروت دارد تا اهداف انقلاب را بشناسند و بدانند که انقلاب اسلامی ایران از کجا به کجا رسیده است و امید و اراده در آنان بوجود آید.

وی تصریح کرد: هنگامی که انقلاب اسلامی در سال 57 به پیروزی رسید حکومت پهلوی متشکل بود از مستشاران نظامی، سیاسی و فرهنگی از کشورهای مختلف غربی که حتی در جزئی ترین پست ها نیز اراده خود را بر مسئولان کشور تحمیل می کردند.

معاون عملیات نیروی زمینی سپاه یادآور شد: در زمان پهلوی، آمریکا در کشور خود دستور می داد و در ایران این دستورات به اجرا در می آمد اما امروز آمریکا در پشت مرزهای ایران و در دور دست ها قرار دارد و نمی تواند اراده خود را به ملت ما تحمیل کند و از ابتدا توطئه های زیادی را برنامه ریزی کرد و از هر فرصتی برای تحریک کردن قومیت ها و ایجاد دشمنی و اختلاف استفاده کرد تا با ایجاد شکاف در اتحاد مردم، حکومت را دوباره در دست بگیرد.

وی ابراز کرد: در زمان حاضر جنگ در دورترین نقاط و خارج از مرزهای ایران است و انقلاب اسلامی اراده اش را تحمیل و از مظلومان حمایت می کند و همه به این واقعیت پی برده اند که باید با جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات خود به توافق برسند.

سردار ارجمندفر بیان کرد: به برکت خون شهدا امروز انقلاب 38 ساله شده و دوران کودکی را پشت سر گذاشته و به دوران بلوغ خود رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: به برکت خون شهدا، امروز در امنیت کامل هستیم و همان روحیه و از خود گذشتگی همچنان در تک تک رزمندگان باقی است و هر جا صدای مظلومی بلند شود جوانان این کشور برای حمایت از او برمی خیزند.

معاون عملیات نیروی زمینی سپاه با تاکید بر مطالعه وصیت نامه شهدا، گفت: توصیه مشترک همه شهیدان اطاعت از رهبری، وحدت، بصیرت، آگاهی از شرایط زمان، ایمان به خدا و نصرت الهی، شجاعت و نترسیدن از عرصه های سخت و صبر در مشکلات و سختی ها است.

وی با بیان اینکه دشمن از تفرقه و نفوذ و اختلاف افکنی نا امید نشده است، بیان کرد: دشمن اگر یکی از عملیات های دفاع مقدس را مطالعه و تجزیه و تحلیل کند هیچ گاه جرات و جسارت تهدید و جنگ با ایران را به خود نمی دهد و خودشان هم می دانند توان مقابله با جوانان انقلابی ما را ندارند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:06 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم شامگاه یکشنبه 24 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۶۴۸۴

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵ - 10February 2017

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

به گزارش دفاع پرس از کرج، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم شامگاه یکشنبه 24 بهمن‌ماه ساعت 20:300 در حسینیه شهید محمود رشیدیان واقع در کرج، فاز دوم ایستگاه 8، خیابان 26 شرقی برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام صادق بابایی و مدیحه‌سرایی مجتبی ضغیبی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:05 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

وزیر اطلاعات: هیچ قدرتی با گزینه نظامی نمی‌تواند به ایران حمله کند

وزیر اطلاعات: هیچ قدرتی با گزینه نظامی نمی‌تواند به ایران حمله کند

وزیر اطلاعات گفت: علی‌رغم شعارهای روی میز سیاستمداران غربی، هیچ قدرتی با گزینه نظامی نمی‌تواند به کشور ما حمله و دست از پا خطا کنند.

کد خبر: ۲۲۶۵۰۷

تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲ - 10February 2017

هیچ قدرتی با گزینه نظامی نمی‌تواند به ایران حمله کند

به گزارش دفاع پرس از اسلامشهر، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید محمود علوی در جمع راهپیمایان 222 بهمن در مصلی شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: امروز در شرایطی که دشمن سعی دارد در  جامعه ما ایجاد شکاف و دوقطبی کند، مردم کشور و همه ارکان نظام با وحدت در زیر پرچم ولایت برای عزّت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.

وی بیان کرد: با لطف و عنایت پروردگار و هوشیاری سربازان گمنام امام زمام (عج) در وزارت اطلاعات و همکاری و همراهی سایر ارگان‌ها و نهادها می‌بینیم که هر توطئه‌ای که دشمنان بخواهند به وسیله آن به کشور ما آسیب برساند و امنیت کشور را برهم بزنند، به‌لطف خدا برملا وسرکوب شده است.   

وزیر اطلاعات افزود: با اقدام و ابتکار فرزندان هوشمند ایران ‌در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، صنعتی وغیره قدم‌های بلندی در جهت رشد انقلاب اسلامی برداشته شده و علی‌رغم شعارهای روی میز سیاستمداران غربی، هیچ قدرتی با گزینه نظامی نمی‌تواند به کشور ما حمله کنند و دست از پا خطا کند، درحالی که به کشورهای اطراف ایران حمله کرده‌اند.

علوی بیان کرد: امروز می‌بینید انقلاب اسلامی فرسنگ‌ها از مواضعش پیش رفته و خطوط دشمن را برهم زده، امروز مُهر ضعف و زبونی بر پیشانی دشمنان اسلام و انقلاب  نشسته و انقلاب اسلامی ایران با تمام قدرت پیش می‌رود.

 وی تأکید کرد: ملت‌های مستضعف جهان با اقتدار و قدرت به انقلاب اسلامی دل می‌ببندند و ما را به عنوان الگوی خود در جهت مبارزه با استکبار قرار می‌دهند. 

وزیر اطلاعات با اشاره به ابعاد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: 22 بهمن یادآور حماسه‌آفرینی‌های ملت مسلمان ایران است که خاطره پیروزی 12 بهمن و برافراشته شدن پرچم انقلاب اسلامی با رهبری و ولایت امام راحل و پایمردی مردم ‌شهیدپرور را در اذهان تداعی می‌کند.   

علوی افزود: انقلاب اسلامی ما چیزی با خود داشت که در دنیا انقلابی با این خصوصیات سراغ نداریم؛ یکی از خصوصیات انقلاب ما این بود که از دل یأس و نامیدی برآمد، یعنی در شرایطی که اوضاع سیاسی نشان نمی‌داد، انقلابی پا گیرد و نهضتی  بلند شود، انقلاب اسلامی آغاز شد.

وی تأکید کرد: سال‌های 41 و 42 زمانی بود که امام راحل برای اسلام احساس خطر کرد و وظیفه خود را قیام در برابر طاغوت تشخیص داد، شرایط کشور برای مبارزه آماده نبود، کسانی که باید برای مبارزه به میدان می‌آمدند مانند روحانیون، بازاریان و دانشگاهیان در عرصه حضور نداشتند.

وزیر اطلاعات با اشاره به تلاش‌های امام (ره) در به ثمر نشاندن انقلاب افزود: در جریان تحریم تنباکو، انقلاب مشروطه و جنبش ملی‌شدن صنعت نفت، روحانیونی که به میدان آمده بودند، توسط سیاسیون مورد بی‌مهری قرار گرفته و دچار سرخوردگی  شده و از انقلاب دلسرد شده بودند.

علوی تأکید کرد: امام راحل در حالی مبارزه را شروع کرد که هیچ‌کدام از گروه‌های تأثیرگذار در جامعه آمادگی لازم را برای ورود به میدان مبارزه با استبداد نداشتند و همگان پیش‌بینی می‌کردند که امام موفق نمی‌شود در برابر دولتی که مورد حمایت آمریکا و شوروی است، به پیروزی برسد.

وی افزود: امام خمینی(ره) در چنین شرایط سختی روحانیون را به صحنه آوردند، دانشجویان را با خود همراه کردند و بازاریان را با ایجاد وحدت بین هیئت‌های مذهبی و کسبه به میدان کشاندند و امید را در دل‌ها به وجود آورد.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: بینان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به جای استفاده از اسلحه و مبارزه مسلحانه، مردم را در برابر رژیم  استبدای به صحنه کشاند؛ زیرا امام (ره) اعتقاد داشت که ارتش مال ملت است و وقتی ملت به میدان بیاید، فرزندان ملت هم در ارتش به مردم می‌پیوندند.

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن 1395  ] [ 05:05 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]