حججی، بهشت را به بها گرفت، نه به بهانه

حججی، بهشت را به بها گرفت، نه به بهانه

مگر نه این است که بهشت را به بها می‌دهند نه به بهانه، به همین دلیل شهید حججی و امثال حججی‌ها سکنی گزیدن در بهشت را به بهای ریخته شدن خونشان پذیرا شده‌اند و این همان درسی است که تربیت‌یافتگان مکتب عاشورا آن را به درستی فرا گرفته‌اند.
کد خبر: ۲۵۹۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷ - 29September 2017
 
بهشت را به بها می دهند نه به بهانه

گروه استان‌های دفاع پرس ـ احمد دواتگر؛ با بازگشت بخشی از پیکر مطهر شهید حججی، سرانجام پس از پنجاه روز انتظار، چشم همه کسانیکه منتظر پایان این چشم انتظاری بودند، روشن شد.

به خاطر داشته باشیم شهید حججی نمونه ای از هزاران جوان دهه هفتادی است که با پرورش یافتن در مکتب سیدالشهدا (ع) حاضرند همان مسیری را طی کنند که او طی کرده است.

پاسدار جوانی که به هنگام اسارت تنها ۲۶ سال سن داشته و نذر کرده بود همزمان با صدور حکم ماموریتش، دست و پای پدر و مادر خود را بوسه زده و چه زیبا به تعهد خود عمل کرد.

شهیدی که به هنگام اسارت در دست کثیف ترین موجودات دنیا، با چهره ای همراه با آرامش نشان داد که حاضر است داوطلبانه به قربانگاه پا بگذارد تا بهای خون او تضمین کننده امنیت هموطنانش و از همه مهمتر پاسداری از مرقد مطهر خانم زینب کبری  باشد.

مگر نه این است که بهشت را به بها می دهند نه به بهانه، به همین دلیل شهید حججی و امثال حججی ها سکنی گزیدن در بهشت را به بهای ریخته شدن خونشان پذیرا شده اند و این همان درسی است که تربیت یافتگان مکتب عاشورا آن را به درستی فرا گرفته اند. 

اگر چه سر مبارک شهید محسن حججی همچون مولایش آقا امام حسین (ع) از تنش جدا شد اما بایستی متذکر شد شهید حججی اولین شهید بدون سر نیست و آخرین آن نیز نخواهد بود. سال ها قبل و در دوران هشت سال دفاع مقدس آن هایی که در کردستان حضور داشته اند خوب یادشان هست که وطن فروشان کومله و دموکرات، در مقابل تحویل سر هر رزمنده، پاداش مزدوری خود را از ارتش بعث عراق دریافت می کردند و امروز گروهی دیگر که با عنوان داعش از آن ها نام برده می شود همان جنایتی را مرتکب می شوند که برخی از آن ها برایمان تازگی ندارد.

از زمانیکه یک عده موجودات وحشی و کثیف به نام داعش به خط نیروهای مقاومت حمله کرده و پس از به شهادت رساندن جمعی از رزمندگان اسلام، شهید حججی را به اسارت گرفتند تا لحظه جدا کردن سر مبارک این دلیرمرد و شیرمرد پرورش یافته در مکتب امام حسین (ع)، همه جا صحبت از مظلومیت و چگونگی به شهادت رساندن او بوده است.

اما بایستی به این مهم نیز اشاره داشت که جدا از چگونگی به شهادت رسیدن شهید حججی که بسیار دردآور و سوزناک است، آنچه که بیش از همه دارای اهمیت است، اهداف وی و در یک کلام اهداف همه شهدا در مسیری که حاضر شده بودند جانشان را تقدیم دوست کنند، است، که این مهم متاسفانه حلقه گمشده ایست که کمتر به آن توجه شده است.

اگر به درستی به اهدافی که شهدا در آن مسیر گام برداشته و حاضر شده اند تا تمامی لذت های دنیایی را رها کرده و در میادینی ورود کنند که مشخص نیست با چه سرنوشتی روبرو خواهند بود، برای آحاد جامعه روشن شده و به عنوان یک الگوی ارزشمند نهادینه شود، به یقین جمهوری اسلامی ایران در مقابل بسیاری از حوادث و مشکلات فراروی خود بیمه خواهد شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:36 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تعقیب دشمن در جبهه شمال غرب

تعقیب دشمن در جبهه شمال غرب

عملیات والفجر 9 اولین عملیات از سلسله نبردهای مربوط به استراتژی تعقیب دشمن در جبهه شمال غرب است.

کد خبر: ۲۵۹۸۸۱

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰ - 29September 2017

تعقیب دشمن در جبهه شمال غرب

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، عملیات والفجر 9 اولین عملیات از سلسله نبردهای مربوط به استراتژی تعقیب دشمن در جبهه شمالی است.

این عملیات در منطقه چوارتا با طراحی و فرماندهی سپاه پاسداران در سه محور اجرا شد و نیروهای خودی توانستند در دو مرحله به اهداف مورد نظر همچون ارتفاعات کوخ نم نم، ناصر، ماماخلان، موبران، پلنگه سور و قله کاژال پیر (کچل) که از بلندترین قلل منطقه است، دست یابند.

چند روز پس از پایان عملیات که در نیمه دوم سال 1364 آغاز شده بود و تحویل خط به نیروهای پدافندی، در حالی که مناطق به تصرف درآمده، هنوز به طور کامل تثبیت نشده بود. نیروهای عراقی در حملاتی توانستند همه مناطق تصرف شده را باز پس گیرند. نکته حائز اهمیت همزمانی این عملیات با عملیات والفجر8 بود. یعنی درحالی که توان اصلی سپاه در منطقه فاو درگیر بود، یگان های تازه تاسیس سپاه عملیات والفجر9 را انجام دادند و توانستند در یگان های تازه تاسیس سپاه عملیات والفجر9 را انجام دادند و توانستند در تهاجم خود کاملا موفق باشند و چنانچه نیروهای پدافندی جایگزین آن ها قادر به حفظ منطقه می شدند.

نیروهای ایران در منطقه سلیمانیه به موقعیت ممتازی دست می یافتند. به این ترتیب این عملیات نشان داد در صورت گشودن دو جبهه همزمان علیه ارتش عراق، توان دشمن تجزیه می شود و قادر نخواهد بود در دو جبهه مجزا و به طور همزمان به مقابله برخیزد. این عملیات در جبهه شمالی سلیمانیه- چوارتا، با رمز یا الله در پنجم اسفند 1364 آغاز شد.

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:36 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

روایتی از خلبان شهیدی که دفاع از کشور را به زندگی در آمریکا ترجیح داد

روایتی از خلبان شهیدی که دفاع از کشور را به زندگی در آمریکا ترجیح داد

در کوران جنگ، شرکت آمریکایی «بِل» که شجاعت و رزم‌آوری خلبانان ایرانی را شنیده و دیده، برای آن‌ها دعوت‌نامه و پیشنهاد اقامت در آمریکا می‌فرستد. «ابراهیم فخرایی» یکی از خلبان‌هایی‌ بود که دعوت‌نامه را نپذیرفت؛ یکی از کسانی که حاضر نشد آتش و خاک و خون را رها کرده و پا به زندگی پرزَرق‌وبرق آمریکایی بگذارد.

کد خبر: ۲۵۸۲۰۷

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹ - 29September 2017

به گزارش دفاع پرس از مشهد، بزرگ‌ترین یار و یاور حسین(ع)، عباس(ع) بود. او فرزند علی(ع) و برادر حسین(ع) بود، با این حال هرگز برادر خود را به نام صدا نزد. علی (ع) در شب شهادتش حسین را به عباس(ع) سپرده بود و این علمدار باوفا همراهی و خدمت به حسین‌(ع) را تا لحظه پایان بر خود واجب می دانست. او بهترین الگوی رشادت بود. زیرا پرچم‌دار سپاه بود و پرچم را به دست رشیدترین و شجاع‌ترین رزم‌آور لشکر می‌سپارند.. شمر به خیمه‌های امام حسین(ع)نزدیک می‌شود و عباس، عبداللّه‏، جعفر و عثمان (فرزندان امام علی (ع)که مادرشان ام ‏البنین علیها‏السلام بود) را صدا می‌زند. آنها بیرون می‌آیند. شمر می‌گوید: «از عبیداللّه‏ برایتان امان گرفته‏ام». آنها همگی می‌گویند: «خدا تو را و امان تو را لعنت کند. ما امان داشته باشیم و پسر دختر پیامبر امان نداشته باشد؟!»

ما را سری‌ست با تو که گر خلق روزگار

دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم

از بین 100 هزار نفر که برای آزمون خلبانی ثبت‌نام کرده بودند، سی‌وشش نفرشان توانسته بودند مجوز پذیرش بگیرند. در دوره آموزش این سی‌وشش نفر، به‌جای این که دانشجوها به آمریکا روند، استادخلبان‌های آمریکایی به ایران می‌آمدند. یک روز در یکی از کلاس‌هایشان، استاد، یک دانشجوی ایرانی را تحقیر و به او توهین کرده بود. ابراهیم، از جا برخاسته و پاسخ توهین استاد را با مشتِ گره‌کرده داده بود. خبر مشت ابراهیم و دندان‌های خرد شده استاد در دانشکده می‌پیچد و فرمانده وقت هوانیروز، ابراهیم را فرا می‌خواند. جرم ابراهیم سنگین است و جریمه‌اش زندان و اخراج از دوره.

ابراهیم می‌گوید: «اگر به خودم توهین کرده بود که می‌کشتمش». استاد می‌گوید: «احسنت! ایران برای دفاع از خودش به این‌چنین خلبان‌هایی نیاز دارد».

ابراهیم دوره خلبانی را پشت سر گذاشت. عراق به ایران حمله کرده بود. سال 1359، در یکی از مأموریت‌ها، بالگرد ابراهیم مورد اصابت گلولة دشمن قرار گرفته و در کارون سقوط می‌کند. ابراهیم با کمک بومی‌های منطقه خود را نجات می‌دهد. بعدها خودش تعریف می‌کند که «زمانی که هلی‌کوپتر را زدند، من احساس کردم در دامن بی‌بی فاطمة زهرا(س) هستم و ایشان چادرش را جلو گلوله‌ها گرفته بود».

غوغای جنگ ادامه دارد. شرکت آمریکایی «بِل» که شجاعت و رزم‌آوری خلبانان ایرانی را شنیده و دیده، برای آن‌ها دعوت‌نامه و پیشنهاد اقامت در آمریکا می‌فرستد. ابراهیم یکی از خلبان‌هایی‌ بود که دعوت‌نامه را نپذیرفت؛ یکی از کسانی که حاضر نشدند آتش و خاک و خون و دربه‌دری دفاع از وطن را رها کرده و پا به دنیای آرامش و آبادانی و زندگی پرزَرق‌وبرق آمریکایی بگذارند.

... در شلمچه و شرق بصره غوغایی برپاست. ابراهیم پای در رکاب بالگرد «کبری» می‌گذارد و به دشمن می‌تازد.

... پانزدهم اسفندماه سال 1365، بالگرد ابراهیم برای آخِرین بار مورد اصابت قرار می‌گیرد و ابراهیم و آتش و بالگرد در خاک عراق سقوط می‌کنند.

نیمه‌های سال 1378 از نیروهای گروه تفحّص منطقة شلمچه و دارخوین به خانوادة «فخرایی» خبر می‌دهند که یک پلاک تازه پیدا شده است...

بر اساس زندگی‌نامه خلبان شهید «ابراهیم فخرایی»

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:35 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

دفاع مقدس، امتداد حماسه عاشورا

دفاع مقدس، امتداد حماسه عاشورا

دفاع مقدس و جبهه مقاومت، امتداد حماسه عاشورا هستند.
کد خبر: ۲۵۸۱۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸ - 29September 2017
 

دفاع مقدس،  امتداد حماسه عاشورابه گزارش دفاع پرس از اردبیل، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های  دفاع مقدس استان اردبیل در یادداشتی اختصاصی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در اختیار دفاع پرس قرار داد به بیان مشترکات دفاع مقدس و حماسه عاشورا پرداخت.

وی در یادداشت خود آورده است: 

هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی در کتاب تاریخ این مرز و بوم رقم زد.  صفحه فاخری که با مطالعه ای آن می توان یقین داشت رقم زنندگان این افتخار ماندگار تاریخی کسانی نبودند جز آنانی که زیر بیرق سیاه عزای امام حسین (ع) سینه زدند و بی صدا باریدند و عاشورا را به عینه دیدند و بارها و بارها رقم زدند. پس به یقین دفاع مقدس و جبهه مقاومت، امتداد حماسه عاشورا هستند.

دفاع مقدس ما لحظه به لحظه الهام گرفته از عاشورا بود و رمز ماندگاری آن تقارن و تشابه

 بی تردید صحنه های رقم خورده با صحنه های عاشورا است و چه زیبا فرمود معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره): خون شهیدان ما امتداد خون پاک شهیدان کربلاست.

لحظه های شهادت عاشورایی و حسین وار شهید مدافع حرم سردار بی سر شهید محسن حججی چه عارفانه توانست صحنه بزرگ تاریخ بشریت در روز عاشورا را دوباره در اذهان زنده کند و تقارن هفته دفاع مقدس امسال و آغاز ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و زمزمه های بازگشت پیکر بی سر شهید سربلند ایران اسلامی محسن حججی این ندا را به گوش جهانیان می رساند و یاد آوری می شود که:

دفاع مقدس و جبهه مقاومت ، امتداد عاشوراست.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:35 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تجدید میثاق اصفهانی‌ها با شهید «مسلم خیزاب»

تجدید میثاق اصفهانی‌ها با شهید «مسلم خیزاب»

مراسم گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «مسلم خیزاب» پنجشنبه 20 مهرماه در اصفهان برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۵۸۱۵۲

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰ - 29September 2017

تجدید میثاق اصفهانی‌ها با شهید «مسلم خیزاب»

به گزارش دفاع پرس از اصفهان، مراسم گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «مسلم خیزاب» پنج‌شنبه 200 مهرماه در گلزار شهدای اصفهان برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:35 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مستند زندگی شهدای پایگاه بسیج «لیله القدر» ساخته می‌شود

مستند زندگی شهدای پایگاه بسیج «لیله القدر» ساخته می‌شود

مستند زندگی شهدا با محوریت پدر شهید «محمود عبدالحمیدی»که فرزند امام جماعت مسجد لیله القدر بوده گرد آوری و ساخته می‌شود.
کد خبر: ۲۵۸۱۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶ - 29September 2017
 
 
مستند زندگی شهدای پایگاه بسیج لیله القدرتهران ساخته می شودبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از استان تهران، مستند زندگی  پدر شهید «محمود عبدالحمیدی» ساخته می شود.

این مستند با محوریت زندگی پدر شهید «محمود عبدالحمید» که فرزند امام جماعت مسجد بوده است گردآوری و ساخته می شود.

مسجد لیله القدر یکی از پایگاه های اصلی برای اعزام و جذب نیرو در منطقه شرق تهران در دوران دفاع مقدس بوده است. این مسجد بیش از 40 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده است و بیش از 20 مجروح جنگی و نیز تعدادی اسیر دارد که از جمله یادگاردوران دفاع مقدس هستند.

شهدای مسجد لیله القدر، برادران نادر، حمید و علی محمدی، علی مشایی، مهدی حقیقی، علی نوروزی، مجید ثروتی، محسن کلهر، مجتبی رضایی، جمال رضایی، رضا شکری از جمله شهدای مسجد لیله القدر هستند.

انتهای پیام/191


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:35 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

اعزام اولین رزمندگان روحانی به جنگ

اعزام اولین رزمندگان روحانی به جنگ

در سومین روز از تجاوز دشمن بعثی عراق به میهن اسلامی اولین گروه از طلاب و روحانیون حوزه برای مقابله با نیروهای بعثی به مرز اعزام شدند.

کد خبر: ۲۵۹۷۵۲

تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰ - 28September 2017

اعزام اولین رزمندگان روحانی به جنگ

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، در سومین روز از تجاوز دشمن بعثی عراق به میهن اسلامی اولین گروه از طلاب و روحانیون حوزه برای مقابله با نیروهای بعثی به مرز اعزام شدند. به همین مناسبت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اطلاعیه ای به این شرح منتشر کرد:

هو الظاهر و الغالب اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا و ان الله علی نصرهم لقدیر

کارتر، سادات و صدام حسین را وادار کرده است که با ما بجنگند.(امام خمینی)

در پی مراجعات مکرر طلاب و فضلای حوزه در رابطه با جنگ تحمیلی امپریالیسم آمریکا از طریق رژیم دست نشانده بعثی عراق و اعلان آمادگی برای شرکت در جهاد مقدس با برادران ارتشی و سپاه پاسداران در جنوب و غرب کشور دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ترتیب اعزام برادران روحانی را در اسرع وقت انجام داد. تا با دلاوری های بی نظیر خود فصل نوینی در تاریخ انقلاب اسلامی بگشایند باشد تا برای همیشه زمینه هرگونه فساد و تباهی قلع و قمع و در سایه رهنمودهای بزرگ رهبر انقلاب ایران امام خمینی مدظلله سربلند و پیروز گردیم.

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 6 مهر 1396  ] [ 05:27 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

قربانی نا قابل

قربانی نا قابل

شهید امجد رحیمی در فرازی از وصیتنامه خود می‌نویسد: ای مادر و ای پدر عزیزم! آیا از این‌که توانسته‌ای در مهم‌ترین برهه‌ا‌ی از زمان و آن هم در زمانی که اسلام عزیز مورد حملات گوناگون گرگ‌های عصر و شب قرار گرفته است، قربانی ناقابلی اهدا کنی، خرسند نیستی؟

کد خبر: ۲۵۴۵۵۳

تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۰ - 28September 2017

به گزارش دفاع پرس از کرمانشاه، شهید امجد رحیمی در سال 1342  هجری شمسی در روستای گردکانه علیا از توابع شهرستان سنقر دیده به جهان گشود.

او تحصیلات ابتدایی خود را در روستای گردکانه علیا و تحصیلات راهنمایی ودبیرستان خود را در شهرستان سنقر سپری کرد ولی موفق به اخذ مدرک دیپلم نشد و تحصیلات خود را رها کرد.

او در زمان پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد امیر المومنین (ع ) روستای گردکانه علیا فعالیت سیاسی داشت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی وتاسیس سپاه پاسداران به استخدام رسمی سپاه در آمد و در پادگان امام حسین (ع ) تهران به فعالیت پرداخت ودر تاریخ 19/6/1361 هجری شمسی در منطقه سر دشت در درگیری با منافقین به درجه رفیع شهادت نائل آمد وپیکر پاکش در روستای گردکانه علیا به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیت نامه شهید امجد رحیمی

... سلام ای مادر و ای پدر عزیزم! اکنون که کوله‌بار هجرت را بسته‌ام و خود را برای جهاد اصغر آماده کرده‌ام، امیدوارم که بتوانم در جهاد اکبر پیروز شوم و اکنون که مکتب اسلام خواسته است بتوانم خود را به عنوان سرباز بپرورانم.

پدرم! آیا از این‌که از وجود پرثمر عمرت یک شهید پرورش یافته و به مکتب الهی پیوسته است، افتخار نمی‌کنید؟

آیا از این‌که توانسته‌ای در مهم‌ترین برهه‌ا‌ی از زمان و آن هم در زمانی که اسلام عزیز مورد حملات گوناگون گرگ‌های عصر و شب قرار گرفته است، قربانی ناقابلی اهدا کنی، خرسند نیستی؟

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 6 مهر 1396  ] [ 05:26 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

روزشمار دفاع مقدس (6 مهر)

روزشمار دفاع مقدس (6 مهر)

6 مهر 1396 هجری شمسی برابر با 7 محرم 1439 هجری قمری و 28 سپتامبر 2017 میلادی

کد خبر: ۲۵۷۸۸۸

تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱ - 28September 2017

روزشمار دفاع مقدس (6 مهر)

رویدادهای مهم این روز در تقویم هجری شمسی (6 مهر)

• صدور اولین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (1359 ه.ش)

• اشغال سوسنگرد توسط دشمن متجاوز بعثی (1359 ه.ش)

• شهادت شهید عزت ‏الله شمگانی (1360 ه.ش)

• شهادت شهید مهدی سلیمان‌پور (1360 ه.ش)


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 6 مهر 1396  ] [ 05:26 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

خانواده‌های شهدای صنعت برق قم تجلیل شدند

خانواده‌های شهدای صنعت برق قم تجلیل شدند

مراسم تجلیل از خانواده‌‌های شهدای صنعت برق قم در اداره برق این استان برگزار شد.

کد خبر: ۲۵۹۸۵۳

تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶ - 28September 2017

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از قم، در مراسمی که با عنوان «گاهی آسمان»، همزمان با ششمین روز از هفته دفاع مقدس در محل شرکت برق استان قم برگزار شد، زهرا الماسیان بانوی جانباز 40 درصد دفاع مقدس به بیان  خاطراتی از آغاز جنگ تحمیلی، دفاع از مردم خرمشهر در برابر هجوم دشمن بعثی و جانباز شدنش با اصابت تیر مستقیم دشمن پرداخت.

 در پایان این مراسم از خانواده های شهدای صنعت برق قم تقدیم به عمل آمد.

 

خانواده های شهدای صنعت برق قم تجلیل شدند/ خاطره گویی بانوی جانباز 40 درصد

در پایان این مراسم با حضور «معصومه ظهیری» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم و مشاوران امور بانوان ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بنیاد شهید و دیگر دستگاه های استان، از تعدادی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران صنعت برق استان قم با تقدیم هدایایی تجلیل شد.

خانواده های شهدای صنعت برق قم تجلیل شدند/ خاطره گویی بانوی جانباز 40 درصد

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 6 مهر 1396  ] [ 05:26 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]