معامله روح با خدا

معامله روح با خدا

تنها کسانی جانبازان اعصاب و روان را درک می‌کنند که در کسوت مادران، همسران و بستگان درجه یک آنان، کمر همت به خدمت وی بسته‌اند و حتی مانند یک جانباز جسمی از شیرینی نگاه دلگرم کننده و قدردان یا دعای خیر جانباز نیز بی‌بهره‌اند و در مواردی حتی ضرب و شتم هم می‌شوند و عجبا که تنها عهدی که اینان را بر این میثاق نگاه می‌دارد، همان عهد ازلی و ابدی «و ما رایت الا جمیلا» است.
کد خبر: ۲۵۶۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰ - 29September 2017
 

گروه استان‌های دفاع پرس - رسول رحمتی؛ زمانی با دوستی،  صحبتی بود پیرامون این که دچار شدن عضوی از خانواده و عزیزی از عزیزان انسان به بیماری صعب العلاجی مانند سرطان، سخت‌تر است یا گرفتار آلزایمر و فراموشی شدن او.

در همان صحبت دوستانه، جمع حاضر توافق داشتند که هر چند درد و رنج جسمی یک بیمار سرطانی، جانکاه است اما هم امید بهبود وجود دارد و هم فرد تا آخرین روزهای ضعف و فتور، دارای آگاهی و شناخت است و تعامل و تقارب با عزیزان خود را حفظ می کند و می تواند با خدای خویش به راز و نیاز پرداخته و قادر است عارضه جسمی را سبب اتصال قوی‌تر به دنیای درون و عشقبازی با اهل بیت عصمت و طهارت سازد و بهره ها ببرد این اما در مورد یک بیمار دچار مشکل ذهنی و فراموشی متصور نیست و این تنها اطرافیان هستند که باید با بیماری او بجنگند و در هر دم به خود یادآور شوند که او زمانی عزیز و پاره تن آنان بوده و حال حق دارد از محبت و کرامت برخوردار شود.

 

اکنون اگر از بیماری ذهنی مانند آلزایمر که فرد به تدریج، توان بازشناسی عزیزان، خاطرات و حافظه خویش را از دست می دهد، یک گام فراتر رویم به جانبازان اعصاب و روان می رسیم که در اثر موج انفجار یا مواد شیمیایی با رنج و آلام طولانی مدت در معرض عوارض جنگ بودن دچار اعوجاج ذهن شده اند و در این حیطه، گاه صحبت از تدریج نیست بلکه فرد به یکباره به چنان شدت و حدتی دچار آسیب ذهنی می شود که نه تنها خود و اطرافیان خود را باز نمی شناسد بلکه به شخصیتی متفاوت در قامت کودکی فاقد تمییز یا مجنونی دچار هذیان بدل می گردد و حاشا که این بسا صعب‌تر از هر جانفشانی جسمی است.

اگر شهدا در میدان نبرد، سربلند و گردن فراز چشم در چشم مرگ می دوختند و به استقبال آن می رفتند در این میدان، رزمنده ای غیور که روزگاری با دم گرم خود روح افزای جماعتی همراه بوده اکنون به یکباره تبدیل به فردی دیگر در هیئت خیابانگردان شده و ترانه های کوچه باغی و اشعار کودکانه می خواند یا با جملاتی غریب و نامفهوم از عواملی غریب تر سخن می گوید یا بطور غریب و دون شأن گذشته خود صادر می کند که کسی را یارای درک و گاه تحمل  آن نیست.

حیرتا که این اعظم الرزیه و البلایا را تنها زنان و مردانی درک می کنند که در کسوت مادران، همسران و بستگان یک جانباز اعصاب و روان، کمر همت به خدمت وی بسته اند و حتی مانند یک جانباز جسمی از شیرینی نگاه دلگرم کننده و قدردان یا دعای خیر جانباز نیز بی بهره اند و در مواردی حتی ضرب و شتم هم می شوند و فحش و ناسزا نیز می شنوند و عجبا که تنها عهدی که اینان را بر میثاق نگاه می دارد، همان عهد ازلی و ابدی «و ما رایت الا جمیلا» است و صد البته گاه شدت این گونه آسیب به حدیست که نیاز به خدمات تخصصی و تیمی در این زمینه الزامی می شود تا بیمار، جان و مالی را ناخواسته در معرض خطر نیفکند؛ اگر این سخن به گزاف نبود شاید جانبازی جانبازان اعصاب و روان را بتوان معامله روح دانست در برابر معامله جسم شهدا و دیگر جانبازان و ماندن بر سر پیمان خدمت به این عزیزان، گاه بصیرتی فراتر از عقل و دل معشوق و مشهو.

می طلبد که چنین دریادلی در شمار شهود و وصل است و در این بین اما با وجود بزرگ بودن حادثه، باز نه می توان از رحمت خداوند ناامید شد نه از کرامت اهل بیت که گاه درمان و اتکال، توأمان نتایج شگفتی در بهبود این عزیزان دارد و آنچه اهمیت دارد لزوم فراهم آوردن شرایط، تجهیزات و کادرهای تخصصی به منظور ایجاد فضایی آرام و موثر در فرایند بهبود است که اینها که چنین جانفشانی بزرگی را در حق این کشور و دین و آیین کرده اند، شایسته بهترین خدمات هستند و بدون شک تمام مسئولان و فرد فرد مردم در این زمینه، مسئول تلقی می شوند تا هر آنچه در بضاعت دارند به میدان آورند و فراموش نکنیم اگر امروز ما در کمال آرامش و اقتدار، ره به راه اربعین سپرده و جهانی را مبهوت سرافرازی شیعه می سازیم، مدیون همین جوانانی هستیم که نه جسم که روح و روان خود را با خدای خویش معامله کرده اند.حال باید همه ما به فکر این عزیزان باشیم و هرکس به نوعی از این بزرگواران که از خودگذشتگی کردند دلجویی کنیم و دین خود نسبت این شهیدان زنده ادا کنیم

انتهای پیام/

ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:38 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

روزشمار دفاع مقدس (7 مهر)

روزشمار دفاع مقدس (7 مهر)

7 مهر 1396 هجری شمسی برابر با 8 محرم 1439 هجری قمری و 29 سپتامبر 2017 میلادی

کد خبر: ۲۵۷۸۹۹

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵ - 29September 2017

روزشمار دفاع مقدس (7 مهر)

رویدادهای مهم این روز در تقویم شمسی (7 مهر)

• عملیات کوچ ایذایی در منطقه سلیمانیه توسط سپاه (1359 ه.ش) 

• شهادت روحانی مبارز «سیدعبدالکریم هاشمی ‏نژاد» توسط منافقین کوردل (1360 ه.ش)

• شهادت سرلشکر شهید ولی الله فلاحی (1360 ه.ش)

• شهادت سرتیپ خلبان شهید جواد فکوری (1360 ه.ش)

• شهادت شهید یوسف کلاهدوز (1360 ه.ش)

• شهادت شهید موسی نامجو (1360 ه.ش)

• شهادت سردار شهید محمدعلی جهان آرا (1360 ه.ش)

• عملیات والفجر 4 (1362 ه.ش)

• شهادت شهید مدافع حرم سجاد زبرجدی (1395 ه.ش)

• روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس

• روز بزرگداشت شمس

• روز آتشنشانی و ایمنی 


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

اولین شهید دفاع مقدس ایلام کیست؟

اولین شهید دفاع مقدس ایلام کیست؟

سردار شهید «روح الله شنبه‌ای» به عنوان اولین شهید سپاه استان ایلام جلودار کاروان شهادت شد و یکی از اولین سرداران شهید دفاع مقدس لقب گرفت.
کد خبر: ۲۵۶۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰ - 29September 2017
 

به گزارش دفاع پرس از ایلام، هرگاه صحبت از دفاع مقدس می شود، 31 شهریور 59 به یاد می آید، روزی که  سرآغاز تجاوز همه جانبه ی دشمن بعثی به ایران اسلامی و آغاز صفحات تقویم 8 ساله ی دفاع مقدس است، تقویمی سرشار از روزهای پرفراز و نشیب که برگ برگش آغشته به نام مبارک شهدایی شده که در راه حفظ دستاوردهای انقلاب جان خود را فدا کردند.

از جای جای ایران از شرق تا غرب، جنوب تا شمال که عبور می کنی، تابلوی ورودی هر شهر و روستایی مزین به نام و عکس شهدای گرانقدری است که با لبیک به فرمان رهبرشان برای دفاع از میهن، خود را به مرزهای غربی و جنوبی رساندند و در راه آرمان های مقدس‌شان به شهادت رسیدند، از کردستان تا قصرشیرین، از سومار تا مهران، از دهلران تا خرمشهر، فاو، جزیره مجنون و...

تقویم هنوز به 31 شهریور نرسیده اما جنگ در ایلام از ابتدای سال 59 و ماههاست که آغاز شده، دشمن بعثی بارها و بارها مرزهای غربی در محدوده ی شهرهای مهران و دهلران را مورد تجاوز قرار داده و نیروهای سپاه تازه تاسیس استان ایلام در کنار ژاندارمری با کمترین امکانات به پاسداری از مرزها پرداخته و به تناوب شاهد درگیری هایی با دشمن بوده و به تبادل خمپاره ای می پردازند.

روز بیستم شهریورماه 59 آفتاب داغ تابستان بر شن های دشت مهران می تابد و هر لحظه بر آتش دشمن افزوده می شود و پاسداران ایلامی خستگی ناپذیر از خاک وطن دفاع می کنند، منطقه ی بهرام آباد مهران محل تبادل سنگین آتش خمپاره است و جوانی 23 ساله در حال خرج گذاری خمپاره های 120 و پاسخ به آتش دشمن.

 مختصری از زندگینامه شهید «روح الله شنبه ای»، متولد  سال 1336  پرورش یافته ی خانواده ای مذهبی و انقلابی در ایلام  که توانست با سعی و تلاش تا مقطع دیپلم تحصیل نمیاد . ایشان در مبارزه با رژیم طاغوت نیز حضوری فعال داشته و پس از پیروزی انقلاب،  به عضویت سپاه پاسداران درآمده و فرماندهی اطلاعات عملیات سپاه ایلام را عهده دار شده بود.

 

دقایقی از آتش دشمن کاسته می شود و فرصتی برای استراحت پیش می آید، روح الله به همراه همرزمانش در جویباری که  در آنجاست غسل شهادت می کنند و سپس دقایقی را با خود خلوت می کند و کنار سنگر مشغول نوشتن بر روی تکه مقوایی (جعبه خمپاره) می شود. آخرین دست نوشته سر دار رشید اسلام شهید شنبه ای ،لحظاتی قبل از شهادت که بر روی مقوای جعبه خمپاره ،در حین نبرد نوشته شده است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

به خدا راهم را تشخیص داده ام و خدا را دیده ام و هدف و مقصد را شناخته ام . دشمن را نیز به عیان دیده ام، پس چرا بر این مرکب خوشبختی که گاهی می باشد، به سوی الله به پیش نتازم و قلب دشمنان حق و حقیقت را آماج گلوله هایم قرار ندهم و در این راه به نوشیدن شربت شهادت چون دیگر برادرانم نائل نگردم .

روح الله شنبه ای

 همرزمانش تصور می کنند در حال ثبت گِراهاست، دقایقی بعد مجدد به پای خمپاره انداز رفته و مشغول شلیک می شود که به ناگاه خمپاره ی دشمن کنار او می افتد و کوهی از گرد و غبار اطرافش را فرا می گیرد، همرزمان به سوی او شتافته که در حال سجده ی خون است، شهادتین را بر زبان می آورد و در  بیستمین روز از شهریورماه 1359  در منطقه مرزی بهرام آباد به آسمان پرواز می کند. مزار این شهید گرانقدر در جوار امامزاده علی صالح (ع) قرار دارد. روحشان شاد ،یادشان گرامی باد ، راهشان پررهرو باد

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تهاجم عراق به مهمترین پایانه نفتی ایران

تهاجم عراق به مهمترین پایانه نفتی ایران

بر اثر حمایت غرب از رژیم عراق و تحریک آمریکا هواپیماهای عراقی در بیست و یکم مرداد ماه 1365 برای اولین بار جزیره سیری مهمترین پایانه نفتی ایران بعد از خارک را بمباران کرد.

کد خبر: ۲۵۹۸۷۸

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰ - 29September 2017

تهاجم عراق به مهمترین پایانه نفتی ایرانبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، بر اثر حمایت غرب از رژیم عراق و تحریک آمریکا هواپیماهای عراقی در بیست و یکم مرداد ماه 1365 برای اولین بار جزیره سیری مهمترین پایانه نفتی ایران بعد از خارک را بمباران کرد و خسارات زیادی بر آن وارد آورد.

عراق در عین حال، جنگ نفتکش ها را نیز شدت بخشید و به نفتکش های بیشتری حمله کرد. حمله های موثر هواپیماهای عراق به تاسیسات و پایانه های نفتی ایران موجب کاهش صادرات نفت ایران گردید و درآمد نفت ایران را به شدت پایین اورد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

شهادت شهید حججی سبب وحدت بین آحاد مردم ایران شد

شهادت شهید حججی سبب وحدت بین آحاد مردم ایران شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهادت شهید حججی سبب وحدت بین آحاد مردم شریف ایران اسلامی شد، گفت: مردم با حضور بی نظیر در مراسم تشییع پیکر شهید حججی با شهدا و مقام معظم رهبری بیعتی دوباره کردند.

کد خبر: ۲۶۰۰۰۶

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵ - 29September 2017

به گزارش دفاع پرس از اصفهان، «سمیه محمودی» شامگاه  پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران شهرستان شهرضا با بیان اینکه امروز وظیفه مسلمانان دفاع از حریم و حرمت اهل بیت(ع) است، اظهارداشت: هیچ یک از ما چیزی ارزشمندتر از اهل بیت(ع) و کاری مهمتر از دفاع از حریم امامت و ولایت نداریم.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم در خارج از مرزهای کشورمان برای صیانت از حریم حضرت زینب(س) و سایر بزرگان دینی مبارزه می‌کنند، افزود: مدافعان حرم در خارج از مرزهای ایران از منافع ملی و امنیت کشورمان دفاع می‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هزینه‌های دفاع در خارج از مرزها به مراتب خیلی کمتر از داخل کشور است، گفت: اقتدار نظامی امروز را، مرهون برکت خون شهدا هستیم.

وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم تداوم دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند، بیان کرد: هدف استکبار جهانی از ایجاد گروهک‌های تروریستی در منطقه تهاجم به نظام اسلامی و از بین بردن ارزش‌های دینی اهل بیت (ع) است.

محمودی با بیان اینکه شهیدانی همچون شهید حججی در بیرون از مرزها سر خود را از دست می‌دهند تا ما در داخل کشور در آسایش و آرامش زندگی کنیم، اظهارداشت: امروز اقتدار و عظمت کنونی کشورمان مدیون خون شهدای والامقام مدافعان حرم است و ما با جان و دل از آرمان‌ها و ارزش‌های این شهدای والامقام دفاع می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شهید حججی نمونه‌ای از جوانان نسل سوم انقلاب است که برای دفاع از ارزش‌های انقلاب حاضر به فداکردن جان خود شدند، گفت: شهدای مدافعان حرم با گذشت جان و مال خود درس شجاعت و ایثار را به همگان یاد دادند و به راستی این شهدا نماد حقیقی شجاعت و ایثار هستند و ما قدردان خون این شهدای والامقام هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز نسل جوان ما با الگوپذیری از شهدا و پیروی از مقام معظم رهبری بر عقیده و عظم راسخ خود پایبند هستند، افزود: بعد از انتشار خبر شهادت شهید حججی، شمار جوانانی که برای اعزام به سوریه داوطلب شدند افزایش یافت که این وضعیت نشان از وجود روحیات انقلابی و پیروی از ولایت فقیه در جوانان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه امروز شهادت شهید حججی سبب وحدت بین آحاد مردم شریف ایران اسلامی شده، تصریح کرد: مردم با حضور بی نظیر در مراسم تشییع پیکر شهید حججی با شهدا و مقام معظم رهبری بیعتی دوباره کردند.

انتهای پیام/ 121


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

بر مزارم ننویسید جوان ناکام، من با شهادتم به کام خود رسیدم

بر مزارم ننویسید جوان ناکام، من با شهادتم به کام خود رسیدم

در بخشی از وصیت نامه شهید«عنایت الله خادملو» آمده است: پدر جان! جسدم را در قبرستان سفید چاه در کنار دوستانم دفن کنید. بر مزارم جوان ناکام ننویسید زیرا من با شهادتم به کام خود رسیده ام.
کد خبر: ۲۵۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵ - 29September 2017
 

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از مازندران، شهید «عنایت الله خادملو» فرزند عباس در سال 13433 در یک خانواده مذهبی در شهرستان گلوگاه چشم به جهان گشود و از همان اوایل کودکی با قرآن، نماز و مسجد و مخصوصاً با عزاداری سید سالار شهیدان امام حسین(ع) آشنا شد تا اینکه خود کم کم به جمع هیئت عزاداران مسجد محل پیوست و با سن کم خود در ایام محرم  در مسجد زنجیر زنی می کرد.

 این شهید بزرگوار دوره ابتدایی را مدرسه ابتدایی فرخی سابق به پایان رساند و بعد از دوران ابتدایی وارد دوره راهنمایی  شد و سال های اول و دوم راهنمایی را در مدرسه دکتر شریعتی تحصیل نمود.

 با آغاز جنگ تحمیلی به شوق حضور در جبهه های حق علیه باطل در پاسگاه محل ثبت نام کرد و جهت آموزش به بیرجند اعزام شد و بعد از گذراندن دوره آموزشی سه ماهه  در رسته بهداری قرار گرفت و به علت علاقه زیاد به خط مقدم جبهه، وارد منطقه جنگی سومار- باختران شد و در عملیات های والفجر8 – والفجر4 نیز شرکت کرد و از ناحیه دست مجروح و جهت درمان در بیمارستان بستری شد.

این شهید بزرگوار بعد از اتمام خدمت سربازی، ماندن در جبهه را به خانه ترجیح داد و سرانجام در مورخه 14 شهریور 65 در منطقه عملیاتی سومار بعد از چندین بار شرکت در عملیات ها و مجروح شدن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت نامه این شهید بزرگوار در ادامه می آید:

با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی و با درود به تمام شهیدان از صدر اسلام تا کنون و با سلام به رزمندگان اسلام سخن خود را آغاز می کنم.

پروردگارا تو خود می دانی که ما چقدر مشتاق شهادتیم و نیز می دانی که هدف ما شهادت نیست بلکه پیروزی در راه توست. اگر برگشتیم و یا کشته شدیم در هر حال پیروزی با ماست چون تو فرمودی:

«ان ا... یدافع عن الذین آمنوا» خداوندا، چه منطقی قاطع تر و چه دلیلی بهتر از اینکه برای جهاد ما فرمودی: «و جاهدوا فی سبیل ا... حق جهاده»

پروردگارا اینک تو را شاهد می گیریم که آگاهانه برای جهاد در راه تو قدم پیش گذارم و اتکا من تنها به توست و رهنمودهای رهبر عزیز و قائد اعظم امام خمینی راهگشای ماست.

 و سفارشی به پدر و مادرم دارم: شما می دانید که در صحرای تفتیده کربلا امام حسین(ع) فرزند هجده ساله و حتی طفل شش ماهه اش را نثار اسلام کرد و یکدفعه  هم ابراز نارضایتی و یاس نکرد. این را بدانید من عزیزتر از علی اکبر(ع) نیستم پس در سوگم به هیچ وجه ناله و شیون نکنید و همیشه با روحیه به مزارم بیایید.

پدر جان! امیدوارم مرا ببخشی که تو را تنها گذاشته ام انشاالله خداوند یاریت می کند من همانطور که وظیفه دارم به شما در امرار معاش کمک کنم. همین طور وظیفه دینی من ایجاب می کند که به جبهه بروم و با کفر بجنگم.

مادرم! امیدوارم که در منزل هر بدی که نسبت به شما کردم مرا ببخشید و عفو کنید. نگران نباشید اینجا وضع خیلی خوب است. همیشه این نظرتان باشد. هر کسی اجلش برسد چه در شهر چه در غربت باشد می میرد و اگر اجلش نرسد نمی میرد. ما در مکانی هستیم که نزدیکترین راه به کربلاست.  از من هر بدی که دیده اید به بزرگواری تان ببخشید و اگر هم شهید شدم از فامیلان و دوستان حلالیت بگیرید.

برادر و خواهرم! من مثل یک برادر کوچک از شما می خواهم که قدر یکدیگر را بدانید و به همدیگر کمک کنید.

 به امید پیروزی اسلام بر کفر و برافراشته شدم پرچم پر افتخار اسلام بر سرزمین های شرک و فساد و ظلم.

پدر جان! جسدم را در قبرستان سفید چاه در کنار دوستانم دفن کنید. بر مزارم جوان ناکام ننویسید زیرا من با شهادتم به کام خود رسیده ام.

در پایان سخن، ضمن نگارش و زمزمه دو بیت شعر با  شما وداع می کنم.

امیدوارم که خدای بزرگ مرا بیامرزد و شما را به او می سپارم.

کفن بدوز بهر تنم مادرم، مادرم             مگر عزیزتر ز علی اکبرم(ع) مادرم

کفن بود لباس دامادیم مادرم                شهید جمهوری اسلامیم مادرم

عنایت ا... خادملو

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:37 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مادر شهید «سیدمهدی غزالی» به فرزند شهیدش پیوست

مادر شهید «سیدمهدی غزالی» به فرزند شهیدش پیوست

پس از سال‌ها چشم‌انتظاری حاجیه «شمس غزالیان» مادر شهید «سیدمهدی غزالی» دار فانی را وداع گفت.
کد خبر: ۲۶۰۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷ - 29September 2017
 

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از مازندران، حاجیه «شمس غزالیان»  مادر شهید «سیدمهدی غزالی» پس از سال‌ها چشم‌انتظاری به فرزند شهیدش پیوست.

شهید «سیدمهدی غزالی» فرزند سیدحسن در تاریخ 6 شهریورماه 1341  سیدمحله قائم‌شهر به دنیا آمد.

این شهید بزرگوار از شهدای لشکر ویژه 25 کربلاست که در 5 اسفندماه 1362 در عملیات والفجر 66 به شهادت رسید.

سیدمهدی مستجاب‌الدعوه بود و بسیاری از مردم، متوسل به جدش شده و حاجت‌شان ‌روا می‌شد.

مادرش نقل می‌کرد: نیمه شعبان متولد شد، او را به همین مناسبت «سیدمهدی» نامیدیم؛ بسیاری از افراد محل اگر حاجتی داشتند و یا اگر گره‌ای به کارشان بود، جدّ سیدمهدی را نذر می‌کردند و حاجت‌روا می‌شدند.

روزی از جبهه آمد و گفت: مادر جان! بازهم جدّم به دادم رسید، در حال انجام عملیات بودیم، در محوری که ما بودیم تمام نیروها شهید شدند و من در آنجا تنها ماندم، راه را گم کرده بودم و نمی‌دانستم به کدام سمت باید بروم، آنقدر جدم حسین(ع) و اربابم اباالفضل(ع) را صدا زدم که به‌طور تصادفی و غیرممکن نیروهای خودی مرا پیدا کردند.

هر سال روز مادر که می‌شود خواب می‌بینم سیدمهدی روی سرم گلاب می‌پاشد، هدیه‌ای به من می‌دهد و پیشانی‌ام را می‌بوسد.

هر هفته پنج‌شنبه‌ها بر سر مزارش می‌روم، هنگامی که قبرش را می‌شورم، ناگهان از دِل قبر سیدمهدی مرا صدا می‌زند و چند بار  می‌گوید: مامان!

سه بار این کار را انجام می‌دهد، سرم را روی قبر می‌گذارم و با او درد و دل می‌کنم.

گفتنی است؛ پیکر مطهر این مادر شهید ساعت 10 صبح امروز در شهرستان قائمشهر تشییع و در گلزار شهدای سیدنظام قائم‌شهر به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:36 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

راهیان نور هدیه شهدا به جوانان ما و بستر تقابل با تهاجم فرهنگی است

راهیان نور هدیه شهدا به جوانان ما و بستر تقابل با تهاجم فرهنگی است

سردار «یعقوب سلیمانی» گفت: راهیان نور، هدیه شهدا به جوانان ما و مقدمه بازگشت خویش به خویشتن و بستر سازی راهیان نور نقطه تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن است.
کد خبر: ۲۵۹۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲ - 29September 2017
 

 

 

راهیان نور هدیه شهدا به جوانان ما و بستر تقابل با تهاجم فرهنگی استبه گزارش دفاع پرس از ایلام، سردار «یعقوب سلیمانی» رئیس  سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج در همایش «تجلی اخلاص» که در هتل «زاگرس» ایلام برگزار شد، اظهار داشت: قریب به 40 سال از پیروزی انقلاب گذشته است و همواره دشمن از کینه توزی خود بر علیه این نظام و کشور دست برنداشته است و از اشاعه تفکر انقلابی در خارج از مرزهای ایران واهمه داشته است.

وی افزود: دشمن به دنبال خاموشی تفکر امام و انقلاب بوده و هست، امروز می‌بینیم که شهید «محسن حججی» یک نفر بود، ولی قبل از شهادت فضا را با شعار «هیهات مناالذله» تسخیر کرد.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری بسیج، شهدا را مظهر عقلانیت دینی و مدافع حقانیت دانست و خاطرنشان کرد:  بی شک، یکی از ماندگارترین راه‌های احیا یاد شهدا در تبیین خط شهادت و مقابله با تهاجم فرهنگی، بیان ایثارگری‌ها و حماسه‌های آنان است.

وی با بیان اینکه ایلام دومین استان شهیدپرور کشور است، افزود: دفاع مقدس تابلویی از عاشورا و انگیزه‌های مجذوب، روحیه استکبار ستیزی، فداکاری و خلوص است.

سردار سلیمانی با اشاره به برگزاری هر ساله عزاداری امام حسین (ع) و دور بودن از کهنگی و فراموشی قیام عاشورا، خاطرنشان کرد: هر سال این مراسم نسبت به سال گذشته، رونق بیشتری دارد، جنس دفاع مقدس نیز همین است و هیچ‌گاه کهنه‌گی ندارد، و این دستاوردها و ایثارها را باید به نسل‌های بعد از خود نیز انتقال دهیم.

وی تأکید کرد: برای انتقال این اهداف، بستری مناسب‌تر از راهیان نور نیست، باید گفت تحولی که این مناطق در افراد ایجاد می‌کنند غیر قابل انکار است.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری بسیج، خاطرنشان کرد: راهیان نور، هدیه شهدا به جوانان ما و مقدمه بازگشت خویش به خویشتن و بستر‌سازی راهیان نور نقطه تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن است.

اتتهای پیام/


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:36 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تنها رزمنده‌ای که امام(ره) بر پیشانی‌اش بوسه زد

تنها رزمنده‌ای که امام(ره) بر پیشانی‌اش بوسه زد

رزمندگان بسیاری در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ حاضر شدند؛ اما تنها رزمنده‌ای که امام(ره) بر پیشانی‌اش بوسه زد چه کسی بود؟

کد خبر: ۲۶۰۰۱۸

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷ - 29September 2017

تنها رزمنده‌ای که امام(ره) بر پیشانی‌اش بوسه زد

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، شهید صیاد شیرازی در خاطره‌ای رابطه ارادتمندانه میان رزمندگان و امام را اینگونه نقل می‌کند: بعد از پیروزی در عملیات والفجر 2 (عملیات منطقه حاج عمران) به محضر امام رسیدیم. تعدادی از رزمندگان اسلام که در عملیات شرکت داشتند، افتخار دیدار با امام را در حسینیه جماران پیدا کردند. آن‌ها دسته دسته وارد حسینیه می‌شدند و هر بار لحظاتی مداحی می‌شد سپس بچه‌ها بعد از دیدار با امام جایشان را به دیگران می‌دادند. مابین این دیدارها یکی از رزمندگان پاک و مخلص بسیجی به نام مرتضی جاویدی که بعدها در زمره پاسداران کادر رسمی قرار گرفت از طرف فرماندهی محترم کل سپاه و اینجانب به عنوان اسوه رزمندگان به محضر امام معرفی شد.

این چهره دلاور که از خطه فارس (روستایی نزدیک فسا) بود در این عملیات در سمت فرماندهی یکی از گردان های تیپ 33 المهدی حماسه آفرینی می‌کرد و حدود یک هفته در حالی که در محاصره تنگ دشمن قرار داشتند راه حاج عمران به تنگه دربند را قطع کرده و زمینه پیروزی رزمندگان اسلام را فراهم کرده بود.

بعد از معرفی جاویدی (که بعدها به فیض شهادت رسید) سر و صورت و پیشانی و دست امام را بوسید و آرام کنار فرمانده اش قرار گرفت. در این لحظه صحنه جالبی رخ داد و آن این بود که امام بزرگوار با آن قامت بلند و مبارکشان خم شده و به پیشانی آن بسیجی دلاور بوسه زدند. از دیدن این منظره عشق و علاقه عمیق امام را به فرزندان بسیجی خود دریافتم.

انتهای پیام/ 121


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:36 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

ورود سپاه به عملیات دریایی

ورود سپاه به عملیات دریایی

در شهریور 1365 نبردی دریایی بین ایران و عراق رخ داد که به عملیات کربلای 3 موسوم شد. با اجرای این عملیات محدود در دریا فصل جدیدی در جنگ تحمیلی به وجود آمد و عنصر تازه‌ای وارد معادله و موازنه گردید.

کد خبر: ۲۵۹۸۸۰

تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰ - 29September 2017

ورود سپاه به عملیات دریایی

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، در شهریور 1365 نبردی دریایی بین ایران و عراق رخ داد که به عملیات کربلای 3 موسوم گردید. با اجرای این عملیات محدود فصل جدیدی در جنگ تحمیلی باز به وجود آمد و عنصر تازه ای وارد معادله و موازنه گردید. که پس از آن در جنگ های محدود ایران و آمریکا در خلیج فارس اهمیت حیاتی خود را نشان داد. این عنصر، حضور عملیاتی سپاه در میدان دریایی جنگ تحمیلی است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از شش سال حضور مداوم و رو به توسعه در جنگ های زمینی بین ایران و عراق و پس از دو سال و نیم تجربه عملیات آبی و خاکی تجربه جنگ دریایی را شروع کرد.

جنگی که لا جرم ویژگی های خاص از نوع جنگ های زمینی سپاه را همراه داشت. از جمله اینکه نظیر عملیات زمینی در شرایط فقدان کمترین امکانات ضروری بایستی برابری و ابتکاری متکی باشد که تنها میزان عالی از ایمان بصیرت، اراده جهاد، جسارت و شهادت طلبی در نیروهای عمل کننده می توانست آن را عملی و محقق سازد.

در کنار ماموریت محوله در فاو نیروی دریایی سپاه همچنین ماموریت یافت که همزمان به دو اسکله البکر و المیه عراق تک کند.

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ جمعه 7 مهر 1396  ] [ 03:36 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]