شهیدی که معتقد بود دفاع از اسلام محدودیت مرزی ندارد

شهیدی که معتقد بود دفاع از اسلام محدودیت مرزی ندارد

شهید مدافع حرم «حجت اصغری‌شربیانی» در قسمتی از وصیت‌نامه خود نوشته است: شمایی که می‌گویید جنگیدن در کشوری دیگر کار اشتباهی است، بدانید امام حسین (ع) در مدینه زندگی می‌کرد؛ ولی در عراق و کربلا به شهادت رسید.

کد خبر: ۲۶۳۶۳۸

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷ - 08November 2017

همزمان با فرارسیدن ایام سالگرد شهادت مدافع حرم «حجت اصغری‌شربیانی»، خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرسگفت‌وگویی را با خواهر این شهید والامقام انجام داده است که ماحصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

دفاع پرس: از دوران کودکی و نوجوانی برادر شهیدتان بگویید.

شهید «حجت اصغری شربیانی» سال 1367 در «شهر ری» متولد شد. وی در دوران کودکی شیطنت‌هایی داشت، ولی بسیار مهربان بود، اما بعد از رسیدن به سن تکلیف خیلی آرام شد و از همان دوران بود که بسیار متدین و معتقد شد و بعد از دوران خدمت سربازی نیز کلاً متحول شد.

دفاع پرس: از لحاظ انجام واجبات و مستحبات چگونه بود؟

بسیار انسان معتقدی بود و به انجام واجبات و فرائض دینی بسیار اهمیت می‌داد، به انجام مستحبات هم همینطور، خواندن نمازشب را جدی می‌گرفت و دعای کمیل را هیچ وقت از دست نمی‌داد و هر پنج‌شنبه شب در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حضور پیدا می‌کرد.

دفاع پرس: آیا در محله فعالیت‌های فرهنگی هم داشت؟

بله، پایگاه بسیج محله را برای برگزاری هیئت به دو قسمت تقسیم کرده بودند که حجت آن هیئت را اداره می‌کرد، کارهای فرهنگی زیادی انجام می‌داد، مسابقات برگزار می‌کردند، مخصوصاً با بچه خیلی سر و کار داشت و برای آن‌ها کلاس‌هایی مانند کلاس قرآن برگزار می‌کرد. حتی برای انجام این کار قرآن‌هایی را از حرم حضرت عبدالعظیم (ع) گرفته بود و از هزینه شخصی خودش برای قرآن‌ها «رحل» خریده بود.

 شهید مدافع حرمی که معتقد بود دفاع از اسلام محدودیت مرزی ندارد/ امام حسین (ع) در مدینه زندگی می‌کرد ولی در عراق به شهادت رسید

 

دفاع پرس: چگونه مسئله رفتن به سوریه را مطرح کرد؟

پدرم در بیمارستان بستری بود، وقتی که مرخص شد، حجت مسئله رفتن به سوریه را مطرح کرد. بعضی از اعضای خانواده با رفتنش موافق و برخی هم مخالف بودند، اما برای وی فقط رضایت پدر و مادر مهم بود و به مخالفت‌ها هم توجهی نمی‌کرد، می‌گفت «من هدفم مشخص است و برای اعتقاداتم می‌روم، رضایت پدر و مادرم را هم گرفتم و دیگر مانعی برای رفتن نمی‌بینم».

دفاع پرس: آیا خاطره‌ای از زمانی که در سوریه حضور داشت را برای شما تعریف کرده است؟

برادرم، همان بار اولی که به سوریه رفت شهید شد و دیگر برنگشت که بخواهد برای ما خاطراتی از آن‌جا تعریف کند، اما یکی از دوستانش می‌گوید که شب قبل از شهادتش تا صبح با همدیگر نگهبانی می‌دادند، صبح که قصد استراحت داشتند به آن‌ها خبر می‌رسد که عده‌ای از رزمندگان در محاصره داعش قرار دارند و آن‌ها باید برای کمک به این افراد اعزام شوند. در مسیر به باغ زیتونی رسیدند و برای استراحت کمی توقف کردند تا تعدادی از رزمندگان نیز برای شناسایی دشمن، مأموریت خود را انجام دهند. حجت به یک درخت تکیه داده بود و با یک حسرت خاصی می‌گفت «ای کاش یک دوربینی بود و از من یک عکس می‌گرفت و زیرش می‌نوشتند «سرباز خسته حضرت زینب (س)»».

دفاع پرس: چگونه به شهادت رسید؟

برادرم وقتی به سوریه رفت، تقریباً سه هفته بعد مصادف با روز «تاسوعا» بعد از نجات عده‌ای از رزمندگان که در عملیات «محرم» در محاصره داعش قرار گرفته بودند، در منطقه «حلب» بر اثر اصابت موشک «تاو» به خودروشان همراه با همرزمانش به شهادت رسید.

دفاع پرس: چگونه خبر شهادتش را به شما دادند؟ پیکرشان چند روز بعد برگشت؟

از طرف سپاه به یکی از بستگانمان که پاسدار است خبر داده بودند و ایشان هم دو روز بعد به ما خبر داد. بعد از یک هفته هم پیکرش را برگرداندند.

 

شهید مدافع حرمی که معتقد بود دفاع از اسلام محدودیت مرزی ندارد/ امام حسین (ع) در مدینه زندگی می‌کرد ولی در عراق به شهادت رسید 

دفاع پرس: خاطره‌ای از برادرتان برای ما بگویید.

تقریباً یک هفته قبل از رفتن برادرم به سوریه، به همراه او به نمایشگاه هفته دفاع مقدس که در محله‌مان برپا شده بود رفتیم. در نمایشگاه غرفه‌ای بود که در آن یک سنگر ساخته بودند و یک شهید هم با صورت روی زمین افتاده بود. من به شوخی گفتم «حجت! برو دراز بکش کنار این شهید و من از تو عکس بگیرم که مثلا شهید شدی» خیلی خندید و رفتیم، وقتی شهید شد دقیقا شبیه آن ماکت شهید بود.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید مدافع حرم «حجت اصغری شربیانی»:

«چه مرگی بهتر و بالاتر از شهادت که نزدیکترین لحظه وصل به وصال و سریع‌ترین راه به لقاءالله است.

«اللهم ارزقنا توفیق شهادت فی سبیلک»

شاید ما در راهی قدم می‌گذاریم که شاید بگویند خارج از وطن است یا دور از وطن است ولی عقیده بنده این است که دین اسلام محدودیت ندارد و دین فراتر از کشورها و وطن‌هاست و اگر هرکسی به خداوند عزوجل اعتقاد دارد باید در راه احیای دینش جهاد کند و به امر به معروف و نهی از منکر بپردازد.

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هرکس صدای ندای مسلمانی را بشنود و به او یاری نرساند مسلمان نیست و ما چگونه ادعای مسلمانی داریم که جای جای دنیا مسلمانان را قربانی اهداف و افکار شوم خود می‌کنند و ما در آرامش به راحتی سر به بالین بگذاریم در صورتی که یک کودک و یا زن سوری و عراقی و یمنی و فلسطینی شب خواب در چشمانشان ندارند و چگونه ادعای شیعه بودن و محب بودن اهل بیت (ع) را داریم که در ماجرای در آوردن خلخال از پای زن یهودی که امام علی (ع) در این موضوع فرمود: اگر مسلمانی از این غم بمیرد برای او عیبی نیست! چگونه می‌توان در مورد این مسئله بی‌تفاوت بود در صورتی که در ممالک اسلامی زنان ایزدی و مسلمانان و مسیحی را در عراق درون قفس در بازارهای موصل مانند برده بفروش می‌رسانند! و ما ازاین وقایع تلخ غم نمی‌خوریم که هیچ، تب هم نمی‌کنیم، چه برسد که بخواهیم بمیریم! ای کاش ذره‌ای هم‌زادپنداری می‌کردیم و لحظه‌ای خود را جای برادران و پدران آن‌ها قرار می‌دادیم. آیا واقعاً می‌توانستیم چنین چیزی را تحمل کنیم؟! شمایی که می‌گویید جنگیدن در کشوری دیگر کار اشتباهی است بدانید امام حسین (ع) در مدینه زندگی می‌کرد ولی در عراق و کربلا به شهادت رسید. امام حسین (ع) برای احیای دین جدش و امر به معروف و نهی ازمنکر قیام کردند و این نیز خود گواهی برای ماست که ببینیم چگونه تاریخ در حال تکرار شدن است و چگونه یزیدیان زمان زمام امور را در دست گرفته‌اند و چگونه چهره اسلام را با تفکری صهونیستی و تکفیری که آمیزه‌ای از تفکرات یهود است مخدوش می‌کنند و با معرفی اسلامی پر از توحش در صدد معرفی آن به جهانیان هستند، هرکس به نوبه خود باید تکلیف خود را ادا کند و قدم در راه مقتدای خود حسین بن علی (ع) بگذارند.

همه آزادگان و محبین به اباعبدالله (ع) وظیفه داریم در این راه قدم بگذاریم و برای ظهور منتقم زمینه سازی کنیم. چه زیبا فرمود خمینی کبیر که راه قدس از کربلا می گذرد و این جمله هر زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که هرسال اربعین پرچم‌های سپاه خراسانی این نکته نورانی امام (ره) را یادآوری می‌کند.

از برادران و خواهران دینیم می‌خواهم که مطیع امر رهبری باشند و بدانند که تا زمانی که منتقم حسین (ع) نیامده ولی امر مسلمین است.

برادران و خواهران گوش به فرمان رهبر باشید که حرف رهبر حرف امام زمان (عج) است و نگذارید حرف ولی امر زمین بماند.

در زمان فتنه‌ها گوش به فرمان رهبر باشید و مطیع امر ولی خود باشید نگذارید دشمنان بین قومیت‌ها اعم از ترک، لر، عرب، بلوچ، کرد و... و مذاهب و ادیان اختلاف بیافکنند. مراقب توطئه دشمن باشید و از دعواهای شیعه و سنی پرهیز کنید و همدیگر را با چشم هم وطن ببینید.

شهدا زنده هستند و شما را می‌بینند و گمان مبرید آنان که در راه خدا کشته شده‌اند مردگانی هستند، بلکه آنان زنده و در بارگاه پروردگارشان بهره‌مندند.

اللهم انی اعوذبک ... من أن نعضد ظالما او نخذل ملهوفا اؤنروم ما لیس لنا بحق... خدایا به تو پناه میبرم ... ازاینکه ظالمی را یاری کنم و یا مظلوم یا دلسوخته‌ای را بی‌یاور گذارم و یا آنچه حق ما نیست بخواهم (صحیفه سجادیه، صفحه۵۶، دعای٨)

خواهرم عفت خود را زهرایی کن، برادرم غیرتت را علوی کن.

والسلام

عبد حقیر سراپا تقصیر؛ حجت اصغری شربیانی»

انتهای پیام/ 113 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهید «مرتضی طالشیان» در مازندران

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهید «مرتضی طالشیان» در مازندران

مراسم گرامی‌داشت شهید «مرتضی طالشیان» پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه در مازندران برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۶۵۵۱۶

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳ - 08November 2017

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهید «مرتضی طالشیان» در مازندرانبه گزارش دفاع پرس از مازندران، مراسم گرامی‌داشت شهید «مرتضی طالشیان»، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 14:30 الی  16 در مسجد جامع حضرت امیرالمومنین (ع) واقع در «گالش‌محله» از توابع شهرستان رامسر برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) منعقد می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

وصیت‌نامه شهید محمدجواد اسلامی‌فر/ جبهه تکرار صحنه‌های بدر و حنین است

وصیت‌نامه شهید محمدجواد اسلامی‌فر/ جبهه تکرار صحنه‌های بدر و حنین است

شهید اسلامی‌فر در وصیت‌نامه خود آورده است: جبهه تکرار صحنه‌های بدر و حنین است، جبهه فقط جای رهروان راه حسین است، جبهه منزلگاه عاشقان پیرخمین است، ای آمریکا، ای شوروی، ای اسرائیل، ای صدام و ای همه شیاطین، من سرباز قرآنم، من پاسدار اسلامم و در سنگر حراست از قرآن و عترت ایستاده‌ام.

کد خبر: ۲۶۵۴۳۸

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰ - 08November 2017

وصیت‌نامه شهید محمدجواد اسلامی‌فر/ جبهه تکرار صحنه‌های بدر و حنین است

به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «محمدجواد اسلامی‌فر» با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام هشت اسفند 1362 طی عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

فوق کل ذی برٍ برٌ حتی یقتل الرجل فی سیبل الله فاذاقتلوا فی سیبل الله فلیس فوقه بر

بالا دست هر نیکی، نیکی دیگری است تا آن که بنده در راه خدا، به شهادت برسد. پس همین که در راه خدا شهید شد پس دیگر بالای آن نیکی دیگری نیست.

با اقرار به یگانگی خدای رحمان و رحیم و اقرار به رسالت پیغبران عظیم الشان از آدم (ع) تا خاتم (ص) و به آخرین دین به عنوان اسلام و به قرآن آخرین کتاب و به امامان معصومین، امام علی (ع)، امام حسن (ع)، امام حسین (ع)، امام سجاد (ع)، امام باقر (ع)، امام صادق (ع)، امام کاظم (ع)، امام رضا (ع)، امام جواد (ع)، امام هادی (ع)، امام عسکری (ع) و امام مهدی حجه ابن الحسن (روحی لتراب مقدمه الفدا) و مادر مظلومه‌شان فاطمه مرضیه که بناحق او را به شهادت رساندند و بعد از دوازدهمین امام به ولایت فقیه که جانشین ائمه می‌باشد اقرار می‌کنم که هم اکنون ولی فقیه، امام شکست ناپذیرمان خمینی بزرگ می‌باشد که ان‌شاءالله لوای امامت امت اسلامی را تا قیام حضرت مهدی (عج) و در کنار حضرت به دست خواهد داشت، گواهی می‌دهم به این که مرگ حق است، قبر حق است، حساب حق است، کتاب حق است، صراط حق است، میزان حق است، بهشت و دوزخ حق است، روز قیامت مردگان سر از قبرها بردارند و پیشانی برخاک می‌نمایند و خداوند در بین آن‌ها داوری می‌کند حمد و سپاس بر خدایی که هدایت کرد ما را و اگر او هدایت نمی‌کرد ما هرگز هدایت نمی‌شدیم.

منت خدای را که در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمدم شکر معبودی را که بر من منت گذاشت که در عنفوان جوانی با شور انقلابی مردم مسلمان مواجه شدم و از انحرافات مصون ماندم. خداوندا از این که بنده را لایق دانستی تا در راه تو با دشمنانت بجنگم بسیار بسیار سپاسگزارم.

خدایا ما را از لغزش‌ها حفظ کن و مرا جزو شهدایی که وعده عند ربهم یرزقون به آن‌ها داده‌ای قرار بده برای رسیدن به این وعده تنها بر تو توکل می‌کنم و به سوی تو تضرع و زاری می‌کنم. خداوندا جوان بودم گناه کردم، نعمت دادی ناسپاسی کردم، عطا کردی جفا کردم، رهبری دوراندیش و با تقوا فرستادی پیرویش نکردم، مردان صالح و متقی را الگو قرار دادی باز درس عبرت نگرفتم، خون پاک شهیدانی در مقابل چشمانم بر زمین ریخت، پیکر مطهر جوانانی در پیش دیدگانم پرپر شد اما لحظه‌ای به فکر ادامه راهشان نبودم، به لطف حق و به رهبری امام و همت امت امام، انقلابی اسلامی و بزرگ به پا شد ولی من هیچ گونه انقلابی در درون خود نکردم، با اعمال خود هر لحظه از تو دورتر شدم، خدای مهربان من گناهانم زیاد، پرونده‌ام سیاه، قلبم تیره و دلم همچون سنگ و از همه مصائب بالاتر اینکه لذت مناجات با خودت را از من گرفتی، نمی‌دانم چه بگویم فقط این کلمه بر زبانم می‌آید یا غفار.

آیا بنده فراری جز در خانه مولایش جای دیگری را دارد، خدایا تو آن پرودگاری هستی که دری از رحمت به نام توبه بر روی بندگانت باز کردی و فرمودی: توبوا الی الله توبه نصوحا بیایید به سوی خدا، آمدنی بدون بازگشت، آیا چه عذری دارد در روز قیامت کسی که داخل این خانه نشود.

خدایا اگر من شایسته رحمت تو نیستم تو شایسته‌ای که به فضل و کرم وسیعت بر من جود کنی، خدایا من بنده ضعیف و گنهکار توام و تو خدای قدرتمند و آمرزنده من هستی، اگر مرا ببخشی یا به آتش ببری کسی نمی‌تواند به تو اعتراض کند مگر نگفته بودی هر که مرا بخواند جوابش را می‌دهم؟ خدایا مرا از آنهایی قرارمده که از ایشان روگرداندی، خدایا گناهانم را ببخش، این خون ناقابل مرا باعث سرخی رویم و زدودن سیاهی‌های قلبم قرار بده و روزی که همه پرده‌ها کنار خواهد رفت مرا پیش شهدا رسوا و سرافکنده و شرمنده مساز، اینک که به جبهه آمده‌ام همه بدانند که من برای ارضای هوای نفس و خوشگذرانی و از روی بیهودگی در این میدان پا نگذاشته‌ام، اینجا کربلای عاشقان است، اینجا دانشگاه ایثار و اخلاص است.

ای مردم، خداوند اگر می‌خواست خود می‌توانست از کافران انتقام بگیرد و آنان را بدون زحمت شما هلاک کند اما این جنگ ایمان و کفر، برای امتحان من و شما است تا مجاهدان از منافقان تشخیص داده شوند، منافقانی که هنوز در شک و تردید هستند و برای آمدن یا کمک به جبهه همیشه عذر می‌آورند و معافی می‌خواهند، بدانید که اینان همواره در ظلمت شک و تردید خواهند مرد.

ای کسانی که به جبهه‌ها و این همه خون‌های ریخته شده اهمیت نمی‌دهید دانا باشید که شهدا به این سادگی از شما نخواهند گذشت. ای شما که در انتظار قائم نشسته‌اید خود قیام کنید و در سنگرهای اسلام قدم بگذارید و در اینجا با دفع متجاوزین به اسلام، منتظر آقا باشید که این انتظار طولانی نخواهد شد زیرا یوسف فاطمه هر شب و روز در کنار سربازان مومن و مخلص‌اش می‌باشد. جبهه تکرار صحنه‌های بدر و حنین است، جبهه فقط جای رهروان راه حسین است، جبهه منزلگاه عاشقان پیرخمین است، ای آمریکا، ای شوروی، ای اسرائیل، ای صدام و ای همه شیاطین، من سرباز قرآنم، من پاسدار اسلامم و در سنگر حراست از قرآن و عترت ایستاده‌ام. ای خانواده شهدا از شما معذرت می‌خواهم چون من آمده بودم راه کربلا را برایتان باز کنم اما توفیق حاصل نشد امیدوارم خون شهدا «از صدر اسلام تاکنون» و رزم بی‌امان فرزندان دلاور اسلام راه‌گشای حرم حسینی باشد ان‌شاءالله، ای امت اسلامی و شهید پرور، من لایق این که پیامی به شما بدهم یا چیز دیگر نیستم فقط عاجزانه در خواست می‌کنم امام را تنها نگذارید دنباله‌رو خط ولایت و مرجعیت امام (جانم فدایش) باشید و در دعاها و بعد از نمازها برای این بنده حقیر دعا کنید که سخت محتاجم.

دوستان و آشنایان، خویشاوندان و خانواده محترم خواهشی که دارم این است که هرگونه حقی به گردن من داشته‌اند و من کوتاهی نموده‌ام یا غیبت کرده و تهمتی زده‌ام، به خاطر رضای خدا از من بگذرند و حلالم کنند و اگر کسی از من پولی طلبکار است که به خاطر فراموشی یا نبودن آن پرداخت نشده است، روح مرا شاد کند و برود از وصی من بگیرد، ای فامیلی که در مشهد هستید و ای کسانی که به مشهد امام رضا (ع) می‌روید در کنار قبر حضرت برای همسایه روسیاهی که بیرون کرده دعا کنید.

جنازه مرا نگذارید خواهرم ببیند می‌ترسم به یاد پسر گمشده‌اش بیفتد و ناراحت شود، آخر من دلم نمی‌خواهد مردنم هم، چون همیشه باعث ناراحتیش شود.

در بهشت زهرا دفنم کنید و بر بالای سنگ قبرم بنویسید یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله شاید فرزندان فاطمه پهلو شکسته باعث آبروی ما شوند.

سخنی با ما در مرحومه‌ام: خدایا من هم چون اربابم حسین (ع) مادر نداشتم تا از محبت‌های او بهره‌مند شوم، مادر ندارم تا برایم گریه کند، ام‌البنین در مدینه برای امام حسین گریه کرد، ناله زد و فرزندانش را به یاری حسین (ع) در کربلا فرستاد، مادرجان گر چه تو را ندیدم اما همیشه دوستت داشتم و ان‌شاء‌الله در پیش فاطمه زهرا (س) روسفید شده باشی.

والدین عزیزم: زحمت‌های شما جبران ناپذیر است، امیدوارم اذیت‌های مرا ندیده بگیرید که فقط از روی جهل بوده است. درود بر شما پدرجان که ابراهیم‌ گونه فرزندانتان را به قربانگاه عشق می‌فرستید، عزیزجان رحمت و مغفرت خدا بر شما که فاطمه‌گونه فرزندانت را برای کربلا آماده می‌کنی و می‌فرستی، می‌دانم ناراحت نیستید فقط خدا و اسلام را در نظر داشته باشید. امانتی بود که به صاحب امانت دادید ان‌شاءالله که بپذیرد.

خواهران گرامی‌ام من داداش خوبی برای شما نبودم و در بیشتر موارد از یک فرد عادی هم بدتر بودم در مورد شهادت من چون بی‌بی زینب برخورد کنید و بدانید که عمه سادات داغ 72 شهید دیده است.

حجاب شما کوبنده‌تر از خون من، برنده‌تر از شمشیر من و مشت محکمی بر دهان یاوه سرایان می‌باشد، همیشه به یاد اسیری بی‌بی جان در کربلا و نیلی کردن چهره‌های معصوم در مجالس اباعبدالله (ع) شرکت کنید و مرا هم از دعاها فراموش نکنید.

سخنی با برادرانم: امام امت در جماران، جسم صد چاک شهدای محراب، خون شهیدان 7 تیر و پیکر سوخته رجائی و باهنر، آه پدران شهدا، چشم انتظاری مادران گمنام ومفقودالاثر، اشک چشم بچه‌های یتیم شهید و فریاد مظلومانه برادران و خواهران مادر کشورهای اسلامی، شما را به یاری اسلام می‌طلبد، هل من ناصر ینصرنی، در مراسمی که برای من ترتیب می‌دهید فقط سخن از جبهه باشد، به سخنران بگویید از جبهه بگوید، به مداح بگویید از جبهه بخواند، مراسم من با تبلیغات وسیعی از جبهه انجام گیرد.

هر چه هست در جبهه است، هرکس هر گمشده‌ای و هر نیاز روحی دارد او را به جبهه بفرستید مولا علی (ع) می‌فرماید انسان هر قدمی که برمی‌دارد هر لحظه که از عمرش می‌گذرد قدری به مرگ نزدیک می‌شود، پس من و امثال من با این همه روسیاهی هر لحظه یک قدم به دوزخ نزدیک می‌شویم «خدا در قرآن می‌فرماید اگر مغفرت می‌خواهید ایمان به خدا بیاورید و در راه او جهاد کنید که شامل اعظم درجه عندالله قرار گیرید.»

سخنی با همسرم: من و تو اولین زوجی نیستیم که دشمنان خدا زندگیمان را از هم پاشیده‌اند. به محله‌مان نگاه کن، به شهرمان بنگر و ایران را نظاره کن که چقدر جوانان باتقوا خوشی‌هایشان، زندگی‌شان، همسران‌شان را به خاطر خدا از دست داده‌اند و چون مسئله خداست حل شده است، یادت هست گفتم عروسی ما چه روزی است، یادت هست و همه می‌دانند شب عروسی گریه کردی و دعا خواندی، حالا امروز روز شادی من و در نتیجه شادی توست در بین مردم شاداب باش و تبریک مردم را با جان و دل بپذیر و همیشه این آیه در ذهنت باشد. «یا ایها الناس انتم الفقراء و الی الله والله هوالغنی الحمید» حرف‌هایم را زیاد شنیده‌ای اما این آخرین وصیت من به توست که بعد از من خدای نکرده احساسات برعقل تو غلبه نکند و از تو می‌خواهم فقط و فقط به حکم خدا عمل کنی که رضای خدا در آن است. راهی است که همه دیر یا زود باید برویم پس چه بهتر که مهمان خدا شویم و در این لحظه سراغ ما بیاید.

سخنی با امام امت نجات دهنده من و حامی پیروانش در روز قیامت است: سال‌ها کوشیدم و هرگاه که می‌خواست سعادت نصیب ما شود مشکلی، مانعی باعث می‌شد، حالا از شما امام می‌خواهم اگر اینجا نتوانستم شما را زیارت کنم، زیارت و شفاعت نصیبم کن، خدایا مرا جزو بهترین سربازان امام عصر قرار بده، خدایا مرا از پیروانش قرار بده. خدایا از عمر من بردار و لحظه‌ای بر عمر خمینی بیفزا شاید همان یک لحظه دست مرا بگیرد کسانی که از من ناراضی هستند خودت در دنیا و آخرت و اطمنیان بگردان یقین قرار بده که خودت گفته‌ای فقط از متقین می‌پذیری.

به امید زیارت اباعبدالله در دنیا و آخرت»

انتهای پیام/ 181


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

دیدار مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز با مادر شهید «علی‌اکبر عضدی»

دیدار مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز با مادر شهید «علی‌اکبر عضدی»

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز به دیدار مادر شهید «علی‌اکبر عضدی» رفت و از ایثار و استقامت این بانوی صبور تجلیل و تقدیر کرد.
کد خبر: ۲۶۴۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ - 08November 2017
 

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از البرز، سردار «ابوالفضل اسلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز به همراه جمعی از همکاران خود به دیدار مادر شهید «علی‌اکبر عضدی» و فرزند شهید «علی اصغر عبدلی» رفت  و از مقام ایثار و استقامت این بانوی صبور تجلیل و تقدیر کرد.

شهید علی‌اصغر عبدلی در عملیات غرورآفرین والفجر 8 در منطقه فاو در تاریخ 21 بهمن 1364 به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر وی به مدت یک سال و نیم مفقود بود تا اینکه در سال 1366 به وطن بازگشت.

نوه این شهید والامقام؛ شهید «علی‌اکبر عضدی» در سال 1349 به دنیا آمد. با وجود سن کمی که داشت، بعد از شهادت پدربزرگ راضی نشد اسلحه پدربزرگش روی زمین بماند و عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد.

علی‌اکبر در عملیات نصر 4 در تاریخ 14 تیرماه 1366 در ارتفاعات ماووت عراق، پس از نبردی شجاعانه و استقامتی دلیرانه به  شهادت رسید.

پیکر مطهر وی به مدت 11 سال در بین صخره‌های ماووت باقی ماند. تا اینکه پس از تلاش‌های کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر مطهرش کشف و به میهن بازگشت و در گلزار شهدای امامزاده طاهر (ع) در آغوش خاک آرام گرفت.

شهید «علی اکبر عضدی» راضی نشد اسلحه پدربزرگش بر زمین بماند

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تصاویر کمتر دیده شده از شهید مدافع حرم «محمد جاودانی»

تصاویر کمتر دیده شده از شهید مدافع حرم «محمد جاودانی»

بسیجی تخریبچی «محمد جاودانی» با نام جهادی «میثم» مسئول تخریب قرارگاه تدمر بعد از چهار نوبت اعزام به سوریه و عراق و 8 ماه حضور در جبهه مقاومت در شب عاشورای حسینی در دیرالزور به فیض شهادت نائل آمد.

کد خبر: ۲۶۵۵۲۵

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸ - 08November 2017

 

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:51 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم در مشهد

برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم در مشهد

مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه در مشهد برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۶۵۵۲۳

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲ - 08November 2017

برگزاری مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم در مشهدبه گزارش دفاع پرس از مشهد، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 14:300 در مسجد امام حسین (ع) واقع در مشهد، قاسم‌آباد، خیابان شریعتی برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام «مهدی پرویزی» و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) «حسین آذری» و «مهدی علیزاده» منعقد می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:50 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای گمنام در کهگیلویه

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای گمنام در کهگیلویه

مراسم بزرگداشت شهدای گمنام شهرستان کهگیلویه چهارشنبه 17 آبان‌ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۶۵۵۲۶

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳ - 08November 2017

برگزاری آیین گرامی‌داشت شهدای گمنام در شهرستان کهگیلویهبه گزارش دفاع پرس از یاسوج، مراسم گرامی‌داشت شهدای گمنام شهرستان کهگیلویه، شامگاه چهارشنبه 177 آبان‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در میدان امام خمینی (ره) شهر سوق برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) منعقد می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:50 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای شهرستان پارس‌آباد

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای شهرستان پارس‌آباد

مراسم گرامی‌داشت 67 شهید شهرستان پارس‌آباد چهارشنبه 17 آبان‌ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۶۵۵۲۹

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵ - 08November 2017

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای شهرستان پارس‌آبادبه گزارش دفاع پرس از اردبیل، مراسم گرامی‌داشت 67 شهید گرانقدر شهرستان پارس‌آباد چهارشنبه 17 آبان‌ماه ساعت 15:300 در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) واقع در روستای عبدالرضا‌آباد منعقد خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:50 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

اولین فرمانده لشکر 17 علی بن ابیطالب (ع)

اولین فرمانده لشکر 17 علی بن ابیطالب (ع)

سردار رشید اسلام شهید مهدی زین‌الدین اولین فرمانده لشکر خط‌شکن 17 علی ابن ابیطالب (ع) بود.

کد خبر: ۲۶۵۵۳۱

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲ - 08November 2017

اولین فرمانده لشکر 17 علی بن ابی طالب (ع)به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، مهدی زین الدین در هجدهمین روز دی ماه سال 1338 در خرم آباد لرستان و در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد.

 

وی دوران تحصیلات متوسطه را که مصادف با تبعید شهید آیت الله سید اسدالله مدنی به خرم آباد بود، در جوار پر فیض ایشان پشت سر گذاشت. علاقه متقابل آیت الله مدنی به مهدی زین الدین موجب شد که او بیشتر اوقات را در کنار آن عالم فرزانه سپری کند.

 

مهدی در سال 1356 رتبه چهارم کنکور سراسری از دانشگاه شیراز را اخذ کرد. خانواده شهید زین الدین در اوایل انقلاب اسلامی به شهرستان قم مهاجرت کردند. شهید زین الدین پس از انقلاب اسلامی فعالیت های خود را از جهاد سازندگی شروع کرد و سپس به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

 

وی در آزادسازی کردستان از سیطره ضد انقلاب فعالیت های فراوانی به عمل آورد و پس از شروع جنگ تحمیلی مسئولیت های مختلفی به عهده گرفته و تا زمان شهادتش در عملیات‌های متعددی شرکت کرد.

 

‌تیپ 17 قم، پس از عملیات طریق‌القدس، در منطقه‌ی عمومی شوش ‌‌با بهره گیری از نیروهای قم‌، مشهد‌، بهبهان‌ و شوش به فرماندهی مرتضی صفاری راه اندازی شد‌ و شهید رین‌الدین پس از صفاری و حسن درویش، فرماندهی این تیپ را به عهده گرفت که پس از لشکر شدن آن، به عنوان اولین فرمانده لشکر 17 قم شناخته شد.

 

سرانجام سردار مهدی زین‌الدین به همراه برادرش مجید در یکی از مناطق کردستان از سوی ضد انقلاب به کمین خوردند و در 27 آبان ماه 1363 شربت شهادت نوشیدند و پس از تشییعی باشکوه، در گلزار شهدای علی ابن جعفر (ع) قم در کنار هم به خاک سپرده شدند.

 

انتهای پیام/ 112 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:50 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

تجدید میثاق اهوازی‌ها با شهدای مدافع حرم

تجدید میثاق اهوازی‌ها با شهدای مدافع حرم

مراسم گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم جمعه 19 آبان‌ماه در اهواز برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۶۵۵۳۴

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶ - 08November 2017

تجدید میثاق اهوازی‌ها با شهدای مدافع حرمبه گزارش دفاع پرس از اهواز، مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم، شامگاه جمعه 199 آبان‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در گلزار شهدای اهواز برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم، جانبازان، ایثارگران و عموم مردم همراه با مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت (ع) منعقد می‌شود.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 آبان 1396  ] [ 02:49 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]