روزشمار دفاع مقدس (2 اسفند)

روزشمار دفاع مقدس (2 اسفند)

2 اسفند 1395 خورشیدی برابر با 22 جمادی الاول 1438 هجری و 20 فوریه 2017 میلادی

کد خبر: ۲۲۷۷۳۱

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰ - 20February 2017

روزشمار دفاع مقدس (2 اسفند)

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی (2 اسفند)

• شهادت شهید «سیدمحمدعلی رحیمی» مسئول خانه فرهنگ ایران در پاکستان (1375  ه.ش)

• رحلت فقیه و محقق بزرگ آیت ‏اللَّه «ملاحبیب اللَّه کاشانی» (1300 ه.ش)

• عملیات کوچک والفجر 6 در جنوب دهلران توسط سپاه (1362 ه.ش)

• شهادت شهید یعقوب پرناک (1361 ه.ش)

• روز عدالت جهانی

• شهادت شهید حسن ترک (1364 ه.ش)

• گروهی از افراد نیروهای مسلح در استفتائیه‌ای از امام (ره)، در مورد فتوای ایشان نسبت به سوگند ارتشیان هنگام اخذ درجه جهت حفظ تاج و تخت رژیم سلطنتی جویا شدند. (1356  ه.ش)

• حمله نیروهای عراقی به سردشت (1359 ه.ش)

• شهادت شهید علیرضا فروزش (1364 ه.ش)


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:39 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

وصیتی از جنس قرآن

وصیتی از جنس قرآن

خواهر شهید محمد تجلا گفت: در اولین سالگرد محمد به وصیت‌اش عمل نموده، سر مزارش نوار قرائت قران عبدالباسط را باز کردیم چون محمد گفته بود اگر نوار عبدالباسط را سر مزارم باز کنید من دوباره زنده می‌شوم. ولی، محمد زنده نشد.

کد خبر: ۲۲۷۵۷۸

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۰ - 20February 2017

به گزارش دفاع پرس از آذربایجان شرقی، به مناسبت سالگرد قیام تاریخی 299 بهمن تبریز، گفتگویی با خواهر شهید محمد تجلا صورت گرفته است که متن آن بشرح ذیل است:

 

دفاع پرس: از خودتان بگویید و اینکه چه نسبتی با شهید محمد تجلا دارید؟

مرضیه زنوزی، خواهر شهید محمد تجلا هستم. پدرمان ارتشی بود. محمد در اردبیل به دنیا آمد. تقریباً  3، 4 سالی در اردبیل بودند، بعد آمده بودند تبریز. من خودم هم در تبریز به دنیا آمدم. بعد چون پدرم به مراغه منتقل شد ما هم همراهش رفتیم و 14 سال آنجا زندگی کردیم. من و محمد توی پادگانی که پدرم خدمت می‌کرد، درس می‌خواندیم. آن‌موقع پسر و دختر، همه‌شان توی یک مدرسه درس می‌خواندند. محمد دوره‌ی ابتدایی و دبیرستان را در مراغه تمام کرد و بعد دوباره آمدیم تبریز. تبریز که آمدیم، یکی از خواهرهایم را از دست دادم. پدرم بازنشست شد. محمد هم که دوره‌ی دبیرستان‌ش را تمام کرده بود، رفت دانشگاه.

 بعد از مراجعت به تبریز محمد فعالیت‌هایش را شروع کرده بود. حتی چند بار هم به من پیشنهاد داد که با هم برویم پای منبر آقای قاضی. من هم که از محمد کوچکتر بودم به او می‌گفتم که من آنجا دوستی ندارم بیایم آنجا چیکار؟ ولی او می‌گفت خیلی از هم سن و سال‌های تو آنجا هستند و دارند فعالیت می‌کنند. ولی به این دلیل که پدرم مرد متعصبی بود نمی‌گذاشت من با محمد بروم.

محمد به این خاطر که خیلی دستگیر می‌شد برای این‌که خانواده‌مان را اذیت نکنند رفت فامیلی‌اش را عوض کرد. فامیلی اصلی ما، زنوزی عراقی است.


دفاع پرس: از خاطرات تان با محمد و فعالیت هایش برای ما بگویید؟

یک‌روز وقتی کارتر آمده بود تهران محمد، من و خواهر کوچک‌ترم رفتیم خانه یکی از فامیل‌هایمان که تلویریون تماشا کنیم آن موقع ما تلویزیون نداشتیم وقتی تلویزیون داشت شاه و کارتر را نشان می‌داد که باهم داشتند شراب می‌خوردند محمد برگشت و به من گفت: "مرضیه ببین که چقدر مردم بی‌خیال شده‌اند که شاه و کارتر دارند با هم شراب می‌خورند و هیچکس هم چیزی نمی‌گوید". وقتی داشتیم از منزل فامیل‌مان برمی‌گشتیم محمد باز از آن صحنه حرف می‌زد.

صبح روز بعد محمد رفت دو تا جوجه خرید آورد خانه بعدش هم عکس‌های شاه و فرح را از کتاب‌های درسی پاره کرد و هر روز یکی از آن عکس‌ها را می‌گذاشت زیر جوجه‌ها تا آنها مدفوع‌شان را روی آنها خالی کنند. می‌گفت می‌خواهم عصبانیتم را خالی کنم. حتی به پدرم می‌گفت دعا کن که از کار بازنشست شده‌ای وگرنه من خودم نمی‌گذاشتم بروی سر کار. یکی از فامیل‌هایمان که توی ساواک کار می‌کرد و گاهی به خانه‌ی ما می‌آمد بعد از رفتنش من و محمد به مادرمان می‌گفتیم که او نباید به خانه‌ی ما بیاید. حتی یک روز هم محمد باهاش دعوا کرد و او دیگر به خانه‌ی ما نیامد. دو روز بعد از آن ماجرا یکی از فامیل‌هایمان در حالی که محمد خونین و مالین بود، آوردش خانه. وقتی ازش پرسیدیم چی شده است. محمد گفت هیچی تصادف کردم ولی وقتی از فامیل‌مان پرسیدیم گفت ساواک محمد را گرفته بود. خیلی زده بودندش. محمد آن موقع نگذاشت ببریم‌اش دکتر. گفت چند روز دیگر خودم خوب می‌شوم.

محمد بعد از این که حالش خوب شد یک روز به مادرم گفت: "شما بروید آن یکی اتاق، چون چند تا از دوستانم که دانشجو هستند و اینجا غریبه‌اند می‌خواهند بیایند خونه‌ی ما." مادرم هم گفت اشکال ندارد. مامانم می‌گفت آن شب محمد و دوستان‌اش تا صبح نخوابیدند. چراغ تا صبح روشن بود می‌گفت مشغول نوشتن اعلامیه‌های آقا بودند تا صبح اعلامیه می‌نوشتند بعد از این که اعلامیه‌ها را نوشتند شروع به خواندن نماز کردند.

محمد تا صبح اعلامیه می‌نوشت و صبح با دوچرخه‌ای که داشت آنها را پخش می‌کرد و وقتی که مادرم ازش می‌پرسید؛ محمد کجا رفته بودی او از جواب دادن تفره می‌رفت و می‌گفت که پیش یکی از دوستانش بوده است. محمد ضبط صوتی داشت که همه‌ی سخنرانی‌های آقای قاضی و آقای علیزاده را ضبط کرده بود و توی خانه به آنها گوش می‌داد گاهی هم از من می‌خواست که به آنها گوش کنیم. یک روز محمد به من گفت دوست داری با من بیایی به جلسات؟

من هم گفتم که پدرم نمی گذارد.

 گفت من یه کاری می‌کنم ولی تو هم باید فردا وقتی مادر تو را بیدار می‌کند تا بروی مدرسه بگویی که نمی‌روی.

من هم گفتم ولی پدرم که از ماجرا بو برده بود گفت که تو دختری و نمی‌گذارد تا محمد بروم.

می‌گفت: توی مدرسه‌ها از شاه تعریف می‌کنند تو نباید بروی مدرسه. تو دوست نداری شاه از مملکت برود و امام بیاید؟ دوست نداری جهاد کنی؟

من هم که نمی‌دانستم جهاد چیه، ازش پرسیدم و او گفت یعنی جنگ. مادرم می‌ترسید و می‌گفت محمد از این حرف‌ها نزن. می‌آیند می‌برنت و می‌کشنت. ولی محمد می‌گفت عیبی ندارد بگذار من بمیرم ولی خواهرام توی آرامش زندگی کنند. مادرم از آن روز دیگر حتی نگذاشت با محمد بیرون بروم. محمد صبح می‌رفت بیرون شب برمی‌گشت.

یک روز محمد نواری از قاری قرآن عبدالباسط آورد خانه. با شنیدن صدای خواندن قرآن، روح و روانمان سیقل می‌یافت. محمد گفت هر وقت من مردم در اولین سالگردم این نوار را سر مزارم بیاور و باز کن.

من گفتم: اگر من زودتر مردم چی؟

محمد گفت: من می‌دانم که زودتر می‌میرم. دیگر نمی‌توانم تو این مملکت زندگی کنم فساد همه جا را گرفته است. من نمی‌توانم بی‌تفاوت باشم.

وصیت‌نامه هم خرید و پر کرد. شب 28 بهمن بود که این کارها را کرد. ما آن شب تا صبح نخوابیدیم و با هم حرف زدیم. داشتیم حرف می‌زدیم که محمد به یکباره رخت‌خوابش را جمع کرد و گذاشت گوشه‌ی اتاق.

گفتم: محمد چرا این کار را می‌کنی؟

گفت: بگذار ببینم اگه مردم چه اتفاقی می‌افتد؟ آنجا که توی تشک نمی‌خوابم.

محمد شب به من گفت فردا بیرون نروم.

گفتم: چرا؟

گفت: فردا در تبریز عاشورا دوباره اتفاق می‌افتد.

گفتم: چرا من نیایم بیرون؟

سکوت کرد. بعدش ادامه داد اگر فردا دیر کردم بدان یا دستگیرم کرده‌اند یا اینکه من را کشته‌اند. تا صبح نتوانستم بخوابم. صبح که شد محمد سوار دوچرخه‌اش شد و رفت اعلامیه پخش کرد و برگشت خانه. مادرم گفت ناهار مهمان داریم. صبحانه را خوردیم. محمد به ما گفت نباید امروز بیرون برویم ولی مادرم گفت اگر قرار است کسی بیرون نرود تو هم نباید این کار را بکنی ولی محمد گفت من کاری دارم که باید انجام‌اش بدهم، تمام که شد زود برمی‌گردم. ولی من می‌دانستم که محمد کجا می‌رود ولی جرات نکردم به مادرم بگویم. رفت بیرون دوباره برگشت و از مادرم خداحافطی کرد.

حوالی ساعت 10 بود که صدای شلیک تیر آمد. یکی از همسایه‌هایمان آمد وگفت می‌دانید چی شد، چند نفر را در بازار کشته‌اند. من سریع چادرم را سرم کردم و رفتم بیرون. همه توی خیابان به این طرف و آن طرف می‌رفتند ما ترسیدیم و نتوانستیم بیشتر، جلو برویم برگشتیم خانه و منتظر محمد شدیم. حتی مهمان‌ها هم نیامدند. شب بابام آمد خانه گفت توی خیابان، اوضاعی بود که نگو و نپرس. خواست که دوباره برگردد خیابان من هم باهاش رفتم. ما آن موقع خانه‌مان در خیابان سرباز شهید بود. از کوچه پس کوچه‌ها رفیتیم تا رسیدیم به مقبره‌ی سید‌حمزه. تو راه یکی از سربازها جلویمان را گرفت و به ما گفت: گم شوید بروید خانه‌تان. ما هم از ترسمان برگشتیم و آمدیم خانه.

تا شب منتظر بودیم ولی محمد نیامد. تا یک ماه دنبال محمد گشتیم. دادسرا، زندان، پزشک قانونی، همه جا رفتیم چه حرف‌های زشتی که آن موقع نشنیدیم. آن موقع دوست دایی من رئیس آگاهی بود با دایی‌ام توی دانشگاه آشنا شده بودند توسط آن توانسته بود عکس‌های شهدای آن روز را ببیند. عکس محمد هم داخل آن عکس‌ها بود. دایی‌ام وقتی عکس محمد را دیده بود آمد به پدرم گفت تا برود و جنازه‌ی محمد را تحویل بگیرد. پدرم وقتی رفته بود تا پیکر برادرم را تحویل بگیرد به او گفته بودند برو کلاه‌ات را به هوا  بینداز که کشته شده است و از شرش خلاص شده‌ای و ازش یک قوطی شیرینی و 100 تومان پول گلوله‌ها را خواسته بودند که پدرم داد و همراه ماموران ساواک به محل دفن محمد رفتیم.

آن موقع پدرم خواست مطمئن بشود که جنازه‌ی توی قبر، پیکر محمد است بنابرای از آقای قاضی اجازه نبش قبر گرفت و بعد از آن ما مطمئن شدیم که آنجا مزار برادرم است. محمد را در قبرستان امامیه دفن کرده بودند. ما فقط توانستیم برایش چهلم بگیریم. حتی نمی‌توانستیم سر مزارش برویم.

دفاع پرس: در اولین سالگرد شهید تجلا به وصیت اش عمل کردید و سر قبرش نوار قرائت قرآن عبدالباسط را باز کردید؟

بلی، در اولین سالگرد محمد به وصیت‌اش عمل نموده، سر مزارش نوار قرائت قران عبدالباسط را باز کردیم. گفته بود اگر نوار عبدالباسط را سر مزارم باز کنید من دوباره زنده می‌شوم ولی، محمد زنده نشد.

گفتگو از  داود خدایی

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:29 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

استان فارس میزبان 6 شهید گمنام می‌شود

استان فارس میزبان 6 شهید گمنام می‌شود

سرهنگ حمیدرضا گرامی گفت: استان شهید پرور فارس در ایام فاطمیه از 6 شهید گمنام دوران دفاع مقدس میزبانی خواهد کرد.

کد خبر: ۲۲۸۰۶۸

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶ - 20February 2017

به گزارش دفاع پرس از شیراز، سرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس از میزبانی  6 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در دهه دوم فاطمیه در این استان خبرداد و اظهار داشت: این شهدا در 5 نقطه استان تشییع و با برگزاری مراسم باشکوه خاکسپاری خواهند شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:28 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری مراسم یادبود شهید «مهدی نعیمایی عالی» در نوشهر

برگزاری مراسم یادبود شهید «مهدی نعیمایی عالی» در نوشهر

مراسم یادبود شهید «مهدی نعیمایی عالی» چهارشنبه 4 اسفند ساعت 14 در مسجد جامع نوشهر برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۸۰۶۰

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱ - 20February 2017

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از مازندران، مراسم یادبود دومین شهید مدافع حرم شهرستان نوشهر «مهدی نعیمایی عالی» چهارشنبه 4 اسفند ساعت 144 در مسجد جامع نوشهر برگزار می شود.

برگزاری مراسم یادبود شهید «مهدی تعیمایی عالی» در نوشهر 

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:28 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری آیین خاطره‌گویی دفاع مقدس در یاسوج

برگزاری آیین خاطره‌گویی دفاع مقدس در یاسوج

سی و چهارمین آیین خاطره‌گویی دفاع مقدس توسط حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع عوامل اجرایی و دست اندرکاران برگزاری اردوهای راهیان نور دانشجویی در یاسوج برگزار شد.

کد خبر: ۲۲۸۰۴۵

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۳ - 20February 2017

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از یاسوج به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، معاون  سیاسی و امنیتی استاندار در این نشست اظهار داشت: لایه‌های پنهان جنگ را باید مبتنی بر واقعیت به جامعه ارائه کرد.

فتاح محمدی که از آزادگان هشت سال دفاع مقدس بوده و کتاب «فتاح» از انتشارات سوره مهر، روایتگر خاطرات اوست، بیان کرد: اسرا بر خلاف سایر حاضران در جنگ، مراحل و فرآیندهای دیگری را تجربه می‌کنند که همین موضوع وظیفه اسیر را مضاعف می‌کند.

وی جنگ را دارای لایه‌ها و ابعاد مختلف دانست و افزود: واقعیت جنگ‌‌ همان چیزی است که مقام معظم رهبری فرمودند: «جنگ یک گنجینه بزرگ و تمام ناشدنی است» و لذا در همین راستا هر اندازه اسرا بگویند و نویسندگان بنویسند، باز موارد پند آموزی در دوران خاطرات و ادبیات جنگ وجود دارد که باید ثبت شود.

محمدی ثبت رخدادهای جنگ را سبب معرفی جنگ به عنوان یک گنجینه کامل دانست و گفت: اگر با پایان جنگ بخواهیم جنگ را تمام کنیم جنگ ناقص است.

وی عنوان کرد: در زمان وقوع حادثه عاشورا، قدرت رسانه‌ای دشمن به حدی زیاد بود که مردم فکر نمی‌کردند یزیدیان فرزندان پیامبر را به قتل رسانده باشند، اما با افشاگری‌های حضرت زینب (س) این اتفاق افتاد و به طور قطع اگر افشاگری‌های حضرت زینب(س) نبود کربلا در کربلا می‌ماند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز ما رسالت زینبی داریم که پیام دفاع مقدس را منتقل کنیم و این کار نیز باید بدون دخل و تصرف انجام شود.

محمدی روحیه ایثار و شهادت طلبی را شهادت بر‌تر خواند و بیان کرد: این روحیه باید تا همیشه باشد و تا این فرهنگ زنده است این ملت نیز با اقتدار در عرصه‌های مختلف حضور دارد.

وی در ادامه با ذکر خاطره‌ای از سال‌های اسارت، اسارت را یک دانشگاه عنوان کرد و گفت: این دانشگاه بیش از هر کسی مرهون مرحوم ابوترابی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه بیشتر به ظرفیت‌های ادبیات دفاع مقدس در استان شد و تصریح کرد: ما در این رابطه دیر در استان اقدام کردیم و هنوز در ابتدای راه هستیم.

محمدی افزود: این فرهنگ و پاسداری، حراست و ترویج و نشر آن وظیفه همگان است و همیشه به آن نیاز داریم، امروز مسئولان و فعالان در حوزه هنری، افتخار تولید و فعالیت در این بخش را دارند که توفیق و افتخار بزرگی است.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:28 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

رزمایش پیامبر اعظم(ص)-11 نیروی زمینی سپاه آغاز شد

رزمایش پیامبر اعظم(ص)-11 نیروی زمینی سپاه آغاز شد

رزمایش پیامبر اعظم(ص)-11 نیروی زمینی سپاه با پرتاب انواع راکت‌های پیشرفته، هوشمند و نقطه زن در کویر مرکزی ایران آغاز شد.

کد خبر: ۲۲۸۰۸۳

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹ - 20February 2017

رزمایش پیامبر اعظم (ص)-11 نیروی زمینی سپاه آغاز شدبه گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس به منطقه عمومی یازدهمین  رزمایش پیامبر اعظم(ص)، مرحله اول رزمایش سه روزه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام پیامبر اعظم (ص)-11 با شعار «نمایش اقتدار و امنیت پایدار» با رمز مقدس «یا رسوالله یا رسول الله یا رسول الله» صبح امروز (دوم اسفند) با حضور یگان‌های توپخانه، پدافند، پهپاد، پیاده و هوانیروز این نیرو در کویر مرکزی ایران آغاز شد.

بنابراین گزارش در مرحله اول این رزمایش اهداف دشمن فرضی با راکت‌های پیشرفته، هوشمند و نقطه زن در کلاس‌های مختلف مورد اصابت قرار گرفت.

رزمایش امنیتی – دفاعی پیامبر اعظم (ص)-11 نیروی زمینی سپاه در کویر مرکزی ایران و شرق کشور تا روز چهارشنبه (چهارم اسفند) ادامه دارد و طی آن یگان‌های برگزیده این نیرو اشراف اطلاعاتی و آمادگی‌های دفاعی همه جانبه خود برای مقابله با تهدیدات متصور از سوی متجاوزین خارجی را به نمایش خواهند گذاشت.

 انتهای پیام/231  


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:27 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

برگزاری یادواره شهدای عظیمیه

برگزاری یادواره شهدای عظیمیه

مراسم گرامی‌داشت شهدای عظیمیه، چهارشنبه 4 اسفندماه در کرج برگزار می‌شود.

کد خبر: ۲۲۸۰۷۹

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲ - 20February 2017

برگزاری یادواره شهدای عظیمیه

به گزارش دفاع پرس از البرز، مراسم بزرگداشت شهدای شهرک عظیمیه کرج شامگاه چهارشنبه 4 اسفندماه ساعت 211 در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) واقع در این شهرک، میدان گلستان برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام رمضانی و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) کربلایی حمید مشتاق برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 151


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:27 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

رسالت بسیج اساتید تحقق اهداف انقلاب اسلامی است

رسالت بسیج اساتید تحقق اهداف انقلاب اسلامی است

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: رسالت بسیج اساتید تحقق اهداف انقلاب اسلامی به عنوان یک قدرت جهانی است.
کد خبر: ۲۲۸۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۱ - 20February 2017
 

به گزارش دفاع پرس از سمنان، سهراب صلاحی در آیین افتتاح ساختمان سازمان بسیج اساتید استان سمنان که در دانشگاه سمنان با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان سمنان اظهار داشت: دفتر مرکز بسیج اساتید در استان سمنان در کشور سومین دفتری است که پس از دانشگاه شیراز و فردوسی مشهد امروز در دانشگاه سمنان افتتاح می شود.

وی با اشاره به تبدیل انقلاب اسلامی به یک قدرت جهانی به بیان رسالت بسیج اساتید پرداخت و افزود: پایه قدرت علم است؛ به همین منظور و در این راستا کمک به علم و دانش و ایجاد حلقه علمی در دانشگاه ها از رسالت های مهم بسیج اساتید است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به چالش ایجاد شده در تمدن غرب در دنیای امروز بیان داشت: نقشه راه هر تمدنی در دست علوم انسانی است و باید با فکر و علم چالش ها و بن بست های تمدن غرب را نشان داد.

صلاحی گفت: بسیج اساتید از زمانی که به میدان آمد موفقیت های بسیار زیادی را در عرصه های مختلف کسب کرده است و باید گفت ایران با کمک بسیج اساتید مباحث کلان جامعه را حل میکند.

وی با بیان سبقه علمی و پیشینیه دانشی ایران افزود: اگر زبان فارسی را از جهان حذف کنیم فرهنگ جهان ناقص میشود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه نزاع ما با آمریکا نزاع تمدنی است نه نزاع منافع اظهار داشت: وقتی نزاع تمدنی شد حل نخواهد شد.

صلاحی با بیان اینکه آمریکا در تاریخش بیشترین هزینه را برای مقابله با ما کرده است، ادامه داد: آمریکا قابل اعتماد نیست و این نزاع با مذاکره حل نخواهد شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:27 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

پشتیبانی شهرداری قم از اردوهای راهیان نور

پشتیبانی شهرداری قم از اردوهای راهیان نور

قائم مقام شهردار قم گفت: شهرداری همانند سال‌های گذشته با استفاده از ظرفیت‌های خود از برگزاری اردوهای راهیان نور حمایت می‌کند.

کد خبر: ۲۲۸۰۴۱

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶ - 20February 2017

به گزارش دفاع پرس از قم، ابراهیم معتمدی در نشست ستاد  راهیان نور استان که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه حرکت راهیان نور به عنوان یکی از بزرگترین برنامه‌های فرهنگی کشور مطرح است، اظهار داشت: برای اینکه این اردوهای فرهنگی به شیوه گسترده برگزار شود بخش‌های مختلف باید یاری‌رسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه شهر قم به عنوان پایگاه ترویج آموزه‌های انقلاب اسلامی باید در فعالیت‌های مختلف فرهنگی کشور پیشتاز باشد، اضافه کرد: شهرداری قم در راستای رسیدن به این هدف تلاش‌های لازم را به صورت جدی دنبال می‌کند.

قائم مقام شهردار قم راهیان نور را فرصتی مناسبی برای انتقال آموزه‌های دفاع مقدس به نسل جوان انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: جوانان و نوجوانان با حضور در مناطق عملیاتی می‌توانند نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت آشنایی مطلوبی پیدا کنند.

وی از اهتمام مدیران شهرداری قم نسبت به پیشبرد اهداف فرهنگی در استان یاد کرد و گفت: شهرداری همانند سال‌های گذشته با استفاده از ظرفیت‌های خود از برگزاری اردوهای راهیان نور حمایت می‌کند.

معتمدی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور فقط به دانش‌آموزان و دانشجویان محدود نمی‌شود، عنوان کرد: اعزام‌های خانوادگی با استفاده از خودروهای شخصی خودشان به سمت مناطق عملیاتی اقدام قابل تقدیری است که سبب افزایش استقبال شهروندان از راهیان نور می‌شود.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:27 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]

مراسم تعویض تابلوی شهید «سید ابوالفضل احمد نیری»

مراسم تعویض تابلوی شهید «سید ابوالفضل احمد نیری»

خواهران طلبه بسیجی طی مراسمی با قرائت زیارت عاشورا، تصویر قدیمی شهید «سید ابوالفضل احمد نیری» را با تابلوی جدیدی از چهره این شهید بزرگوار تعویض کردند.
کد خبر: ۲۲۸۰۳۷
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰ - 20February 2017
 

 به گزارش خبرنگار دفاع پرس از البرز، خواهران طلبه بسیجی  حوزه علمیه کرج به مناسبت سالگرد شهادت شهید «سید ابوالفضل احمد نیری» با حضور در گلزار شهدای «جواد آباد» کرج ضمن ادای احترام به شهدای مدفون در این گلزار، مزار مطهر این شهید را گلباران کردند.

این طلاب بسیجی طی مراسمی با قرائت زیارت عاشورا، تصویر قدیمی شهید را با تابلوی جدیدی از چهره این شهید بزرگوار تعویض کردند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
[ دوشنبه 2 اسفند 1395  ] [ 01:26 ب.ظ ] [ مهدی گلشنی ]